Yardım Rockstar Games Launcher düzgün çalışmıyor

Fatihdgn38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Birkaç gün önce rockstar games başlatıcısına bir güncelleme geldi ve aynı günlerde kaspersky antivirüs programını indirmiştim ve bu yüzden sorunun güncelleme ile mi yoksa kaspersky ile mi alakalı olduğunu tam olarak bilemiyorum. o günlerden sonra ekran görüstüsünde de gördüğünüz üzere bu hatayı almaya başladım. ''otomatik olarak giriş yapamadık, manuel olarak şifrenizi girmeniz gerekiyor'' gibi bir şey yazıyor. ve bu hatayı her oyuna girişimde alıyorum. yani diyelimki şuan girdim oyuna bir süre oynadım ve oyunu kapattım ve bir dakika sonra tekrar girmek istediğimde yine bu hatayı alıyorum, otomatik olarak girmiyor hesaba sürekli şifreyi girmemi istiyor benden. müşteri hizmetlerine yazdım ve 4-5 gündür konuşuyoruz onlar çözemediler. çözüm olarak denediğimiz bütün yolları aşağıya yazıyorum;
- Kaspersky kaldırıldı
- Launcher bütün kalıntı dosyalarını tamamen silerek yeniden indirildi
- Windows yeni kullanıcı hesabı açarak oraya Launcher indirilip denendi
- Harici olarak Revo Uninstaller ile geliştirilmiş temizle yapılıp temiz kurulum yapıldı
- Bütün arka plan hizmetleri devre dışı bırakıldı (msconfig hizmetler)
- Tüm gereksiz arka plan uygulamları devre dışı bırakıldı
- Windows defender devre dışı bırakıldı
- Windows güvenliğindeki korumalı klasörlerden Launchere izin verildi
- Fidye koruması vs hepsi devre dışı bırakıldı.

Bütün bu yazdıklarım tek tek denendi ve hiçbiri işe yaramadı delirmek üzereyim :) çözümü bilen yardım ederse çok sevinirim
NOT: bu sorunu bir çok kişi yaşamış ve çözüme kavuşanlar nadiren olmuş ama çözümü belirtmemişler yorumlarda :)

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-09-25 151236.png
    Ekran görüntüsü 2024-09-25 151236.png
    244.7 KB · Görüntüleme: 25

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,603
Resimdeki gözüken mail adresiyle giriş yapamıyor musunuz?

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,603
Paylaşılan resim bilgisayarınızda aldığınız bir görüntü müdür? Yoksa internetten bulup paylaştığınız bir görüntü müdür? Ek olarak bazen rockstar launcher sorunu, launcher ve yüklü tüm rockstar oyunlarının kaldırılması ile çözülebiliyor.

Fatihdgn38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylaşılan resim bilgisayarınızda aldığınız bir görüntü müdür? Yoksa internetten bulup paylaştığınız bir görüntü müdür? Ek olarak bazen rockstar launcher sorunu, launcher ve yüklü tüm rockstar oyunlarının kaldırılması ile çözülebiliyor.
benim kendi bilgisayarımda aldığım ekran görüntüsü bu. sorunun oyunlarla ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü sadece oyunu başlatırken değil, sadece launcher i başlatırken de bu sorunu yaşıyorum. tahminimce tamamen launcherin kendisiyle ilgili bu sorun yada kaspersky yüzünden böyle olmuştur, kaspersky kaldırdım ancak belki ayarları kaldırılmamıştır tam olarak, bilemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence kaspersky ın bilgisayarımda açık bıraktığı ve kalıcı olarak değiştirdiği bir ayar yada güvenlik önlemi ile ilgili bu. ama hangi ayar yada güvenlik önlemi. bilgisayarımda neleri değiştirdi bu program, bunu bilemiyorum işte

Son düzenleme: