Roblox Studio'da Kodlama?

Bu konuyu okuyanlar

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Küçükken 2012-2013 yılları arasında Roblox isimli oyunu görmüş ve etkilenmiştim,her oyun mükemmeldi,şuan bu 7 yılın sonunda tekrar bi başlayayım dedim,baktım her yer çöpten oyunlarla dolu,bende çocukluğumu yeniden diriltmek için kodlaması az olan bir oyun yapmak istiyorum,Roblox Studio'dan build yapabiliyorum,ama kodlamasını bilmiyorum,öğretebilecek yada öğrenmeme yardım edecek biri varmı?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Roblox studio lua script dili kullanıyor ama normalinden biraz farklıymış. Bi de yapacağın oyun için genelde scriptler önceden yazılmış oluyor, fps rpg aklına gelebilecek her şeyin scripti var plugin browser'da. Güzel yanı kısım kısım eklenebiliyor scriptler. Mesela fps yaptığın oyunda item shop ya da diyalog sistemi istiyorsan bunu da oyun türünden bağımsız olarak ekleyebiliyorsun hazır. Plugin penceresinden arat mutlaka vardır aklındakini yapmış bir script. En kötü ihtimalle üzerinde değişiklik yaparsın, baştan vakit kaybetmene gerek olmaz aynı şeyler için.

Öğreneceğim diyorsan ingilizce gerekebilir, lua dili için türkçe kaynak yok gibi bir şey. Olan kaynak videolar da aşırı yüzeysel.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Roblox studio lua script dili kullanıyor ama normalinden biraz farklıymış. Bi de yapacağın oyun için genelde scriptler önceden yazılmış oluyor, fps rpg aklına gelebilecek her şeyin scripti var plugin browser'da. Güzel yanı kısım kısım eklenebiliyor scriptler. Mesela fps yaptığın oyunda item shop ya da diyalog sistemi istiyorsan bunu da oyun türünden bağımsız olarak ekleyebiliyorsun hazır. Plugin penceresinden arat mutlaka vardır aklındakini yapmış bir script. En kötü ihtimalle üzerinde değişiklik yaparsın, baştan vakit kaybetmene gerek olmaz aynı şeyler için.

Öğreneceğim diyorsan ingilizce gerekebilir, lua dili için türkçe kaynak yok gibi bir şey. Olan kaynak videolar da aşırı yüzeysel.

pluginleri biliyorum,ama sonra insanlar
"ÖĞĞ FREE MODEL KULLANMIŞ PİS HERİF" diyorlar

bu arada yardım edebilirmisin?

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Denemiş birisi olarak gerçekten emek istiyor 2-4 yıl boyunca kodlama öğrenmelisin

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Önerim robloxla vakit kaybetmemen. Roblox artık eskisi gibi değil. Roblox ile uğraşmak sırf vakit kaybı olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

en çok oynananlar istemiyorum,2012-2013 tarzı robloxu şuanki kanser kitleye öğretmeye çalışıyorum
Kanser kitleye bir şey öğretmeye çalışmak= duvarla konuşmak

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Önerim robloxla vakit kaybetmemen. Roblox artık eskisi gibi değil. Roblox ile uğraşmak sırf vakit kaybı olur.

Kanser kitleye bir şey öğretmeye çalışmak= duvarla konuşmak
hiç olmazsa old school bi kitle arıyorum,zaten robloxta oyun oynamıyorum,oynayacaksam 2010'dan falan kalmış bozuk scriptli oyunlar oynuyorum

bi projem vardı,ondan 30 robux falan kazanmıştım biraz oynanmıştı,umarım eski robloxa benzetebilmişimdir

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
hiç olmazsa old school bi kitle arıyorum,zaten robloxta oyun oynamıyorum,oynayacaksam 2010'dan falan kalmış bozuk scriptli oyunlar oynuyorum

bi projem vardı,ondan 30 robux falan kazanmıştım biraz oynanmıştı,umarım eski robloxa benzetebilmişimdir

Yani eskiden beri roblox oynayan aktif oyuncu bulmak zor ben 2014 yılında başladım 2017 de bıraktım. Artık bozdu. Geçenlerde gireyim dedim bi bakayım neler değişmiş berbat bir hale gelmişti. Zaten artık oyun oynamamaktayım boş bir aktivite olarak görüyorum.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Yani eskiden beri roblox oynayan aktif oyuncu bulmak zor ben 2014 yılında başladım 2017 de bıraktım. Artık bozdu. Geçenlerde gireyim dedim bi bakayım neler değişmiş berbat bir hale gelmişti. Zaten artık oyun oynamamaktayım boş bir aktivite olarak görüyorum.
haklısın,RTHRO ile kafayı bozdu roblox
hatta yüz animasyonları getirmeyi çok istiyorlar

artık ne zaman
"Powering Imagination" yazısına baksam gülesim geliyor,her yer azgın Online dater'larla dolu,hemde bunlar 9-10 yaşlarında...

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
haklısın,RTHRO ile kafayı bozdu roblox
hatta yüz animasyonları getirmeyi çok istiyorlar

artık ne zaman
"Powering Imagination" yazısına baksam gülesim geliyor,her yer azgın Online dater'larla dolu,hemde bunlar 9-10 yaşlarında...
Dediğim gibi lua öğrenmeye çalışmak vakit kaybı olur. Onun yerine c# öğrenip unity ile oyun geliştirebilirsin.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Oyunların çoğu berbat ama anomic adında kaliteli bir oyun var ama mantığını anlamadıktan sonra berbat gibi gelir
Bende 2 tane oyun yapmıştım tutmadı kodlama vs. olmadığından.