Ring of Elysiumda ara sira kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Merhaba arkadaslar . Lenovo Ideapad gaming 3 :
ryzen 5 4600h
gtx 1650
8 gb ram
128 gb ssd laptopum var ve bu laptopa Ring of Elysium indirdim, orta ve yuksek ayarlarda soyle fps ler aliyorum-orta:85+ bazen 100 uzeri bazen izse kisa surelik 75+ oluyor, yuksek ayarlarda: 55+ fps aliyorum cogu zaman 60+. Fps degerli iyi oluyor amma bir kac dakikadan bir oyun kasiyor, bu ne ile alakadar ola bilir? Ram az oldugu icin ola bilirmi? Bi de cpu cok kisa surelik 96 derece oldu sonra dusdu amma orta sicaklik70-83 arasi oldu.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sıcaklık olabilir.
SSD hızı anlık düşüş yaşarsa drop yemen kaçınılmaz. Ssd n hakkında bu tarz şikayetler var mı biliyor musun ?

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Tesekkurler. Cpu sicakligi 96 derece oldu ama hic 2 saniye bile surmedi dustu. ortalama sicaklik 70-82 derece arasi. ssd simdiye kadar iyi calisiyor ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bazen 87 derece falan oliyor ama oda dusuyor bi kac saniye sonra. Cs go,Asphalt 9,World of Tanks,Crossout,Heroes and Generals,Dota 2 oyunlarini kasmadan acdi amma bunda bazen ara sira kasma oluyor

abi ben steam i hdd ye yukledm amma oyunu ssd ye yuklemisim. HDD100% calisiyor arada o yuzden ola bilirmi?

Son düzenleme:

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Tesekkurler. Cpu sicakligi 96 derece oldu ama hic 2 saniye bile surmedi dustu. ortalama sicaklik 70-82 derece arasi. ssd simdiye kadar iyi calisiyor ama.

bazen 87 derece falan oliyor ama oda dusuyor bi kac saniye sonra. Cs go,Asphalt 9,World of Tanks,Crossout,Heroes and Generals,Dota 2 oyunlarini kasmadan acdi amma bunda bazen ara sira kasma oluyor

abi ben steam i hdd ye yukledm amma oyunu ssd ye yuklemisim. HDD100% calisiyor arada o yuzden ola bilirmi?
Steam ssd, oyun hdd de olduğunda sorun yaşadım. Hdd hızı düştüğünde drop yiyordum. Sendeki tam tersi ama olabilir. Oyun dosyalarını ayırıp steami ssd ye kurmak yormaz. Oyunları doğrulatırken biraz zamanını yer okadar