RGB Led Ampul Hakkinda Yardima Ihtiyacim Var

Bu konuyu okuyanlar

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaslar. Kucuk bir oda icin RGB LED ampul bakiyorum. Aklimda 2 secenek var ancak onerilerinizi de bekliyorum. Sizin fikrinizi almak istedim bu secenekler hakkinda.
1. Secenek Osram Renk Değiştiren Uzaktan Kumandalı 9W Led Ampul: Amazon.com.tr
55 60 TL bandinda uzaktan kumandali
2. secenek Xiaomi Mi Smart Bulb Lite Akıllı Led Ampul 950 LÜMEN (2.NESİL) Fiyatları ve Özellikleri
160TL bandinda akilli telefon destekli

Siz olsaniz hangisini tercih edersiniz? Lumen, watt gibi teknik bilgiler hakkinda bilgim yok, bilen bir arkadas o konuda da secmemde yardimci olursa cok sevinirim.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
xiomi al bence neden diye sorarsan en azından sorun yaşadığında karşında muhattap var he osram alırsanda bence hepsiburadadan al

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
yani osram hakkında pek bi bilgim yok ama furkan incelemişti belki bu video işine yaraya bilir furkan değilmiş

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Almisken sikinti cikarmayacak bir sey almak istiyorum. O yuzden tam emin olamadim hangisini seceyim. LEDOLET i de listeme ekledim. Bu konuda bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Almisken sikinti cikarmayacak bir sey almak istiyorum. O yuzden tam emin olamadim hangisini seceyim. LEDOLET i de listeme ekledim. Bu konuda bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?
Ledolet'i 7-8 aydır ben kullanıyorum, sıkıntısızca kullanırsın

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
hangi siteden alacaksın madem xiomi almıcan bari güvenilir siteden al sıkıntı olmaz en azından iade fln daha kolay olur

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Şimdi burada sözü geçen üç ampulün de güçleri ve ışık verimleri birebir aynı. Xiaomi'nin tek farkı mobil uygulamadan ve sesli kontrol edilebilme olanağı. Osram ve Ledolet ampullerin kumandası ampule tutularak çalışıyor ve ampul çok ters değilse genel olarak kumandayı her uzaklıkta görüyor o açıdan sıkıntı oluşmaz. Yukarıdaki videoda belirtilen her şey birebir olarak iki ampulde de geçerlidir.
Işık beyazdır, en yüksek olarak beyaz ışık veriyor zaten. Ben şahsen oda aydınlatması açısından bu üçünü de yetersiz buluyorum odam küçük bile olsa a101'den alınan 13W - 1350 lümen ampulümü kullanırım, gece lambası veya masa lambası olarak bu ampulü kullanıp bazen yatağıma geçerim laptopumu alırım laptop sehpasına, kumanda ile uzaktaki masa lambasını kontrol edip istediğim rengi açarım o açıdan daha iyi ama genel oda aydınlatması olarak tavsiye etmem :)

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
hangi siteden alacaksın madem xiomi almıcan bari güvenilir siteden al sıkıntı olmaz en azından iade fln daha kolay olur
Xiaomi almamaktan ziyade suan hala arastiriyorum kararimi veremedim. Alirsam guvenilir bir yerden alirim zaten, tesekkur ederim :)

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Şimdi burada sözü geçen üç ampulün de güçleri ve ışık verimleri birebir aynı. Xiaomi'nin tek farkı mobil uygulamadan ve sesli kontrol edilebilme olanağı. Osram ve Ledolet ampullerin kumandası ampule tutularak çalışıyor ve ampul çok ters değilse genel olarak kumandayı her uzaklıkta görüyor o açıdan sıkıntı oluşmaz. Yukarıdaki videoda belirtilen her şey birebir olarak iki ampulde de geçerlidir
Benim icin ozellikle kitap okurken gerekli olucak bu ampul. Odaya o los isigi basariyla verebiliyor ve bunu yaparken isinmiyorsa dediginiz urun bana gayet yeterli. Xiaomi nin isik gucu ve kalitesi ayni ise mobil uygulama icin 100tl vermek akil kari degil gibi

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Işığı beyaz. Yeşil tonların birinde sarı ışığı vermeye çalışmışlar ama olmamış yapmaya çalıştıkları sarı ışık hafif yeşile kayıyor. Kırmızı, yeşil ve mavi renklerin yanında benim en çok sevdiğim renk mor. Kumandadaki r-g-b dışındaki renk tonları gerçekteki renk tonlarını yansıtmıyor kumandadaki renklerden farklı renkler çıkabiliyor mesela kumandadaki yeşil tonu butonuna tıklayıp turkuaz renkle karşılaşabiliyorsun zaten yukarıdaki videoda da görebilirsin. Renkler arası smooth geçiş modu da odaya farklı bir ambiyans katıyor :D