Öneri RGB fan tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

giray6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar. Cooler Master MB511 kasa ve MSİ B450 Tomahawk Max anakarta sahibim. Kasamın ön paneli için 3 adet sessiz RGB fan arıyorum. Soğutma performansı da iyi olursa güzel olur lakin dediğim gibi sessiz olması önemli. Kasada ki mevcut RGB fanlar molex bağlantılı olduğu için biraz gürültülü ve bobin zırıltısı var. Bütçe 300-400 arası, aşağısı yukarı önemli değil fakat uygun olursa da sevinirim.

giray6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Özellikleri güzel gibi lakin fiyatı yüksek geldi biraz. Daha uygun bulabilirsem onu değerlendirmek isterim, teşekkürler.
CFM değeri yüksek, RGB ve düşük ses seviyeli bir fanı daha ucuza bulabileceğinizi sanmıyorum açıkçası.

giray6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
CFM değeri yüksek, RGB ve düşük ses seviyeli bir fanı daha ucuza bulabileceğinizi sanmıyorum açıkçası.
Ses konusunda hep Be Quiet fanlarımla kıyaslama yapıyorum, 19DB max sesleri var ve baya iyiler. Bu attığınız fanları alsam RGB konusunda bi sorun yaşar mıyım ? Lakin anakartımda ARGB girişi yok sadece RGB girişi var. Bir de çoğaltıcı alıp hız kontrolü için anakarta bağlayacağım o konuda da PWM sorunuyla karşılaşır mıyım ? Öndeki fanlar direkt molexten güç aldığı için full devir çalışıyorlar, rüzgar sesinden ziyade bobin zırıltısı rahatsız ediyor ama. Son olarak da şu fan ile kıyaslarsanız hangisini tercih edersiniz, neye göre ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ses konusunda hep Be Quiet fanlarımla kıyaslama yapıyorum, 19DB max sesleri var ve baya iyiler. Bu attığınız fanları alsam RGB konusunda bi sorun yaşar mıyım ? Lakin anakartımda ARGB girişi yok sadece RGB girişi var. Bir de çoğaltıcı alıp hız kontrolü için anakarta bağlayacağım o konuda da PWM sorunuyla karşılaşır mıyım ? Öndeki fanlar direkt molexten güç aldığı için full devir çalışıyorlar, rüzgar sesinden ziyade bobin zırıltısı rahatsız ediyor ama. Son olarak da şu fan ile kıyaslarsanız hangisini tercih edersiniz, neye göre ?
İki fan arasında çok fark var. Bu fan 16-31.5 dB olmasına rağmen 56 CFM hava akışına sahip. Atmış olduğum ürün ise 8-28 dB ses aralığında olmasına rağmen 69 CFM'ye kadar çıkabiliyor. Anakartta aRGB girişi yoksa kontrolcü lazım bildiğim kadarıyla. Attım CM fanların kontrolcülü olanı (üçlü set) da 550 TL.

giray6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İki fan arasında çok fark var. Bu fan 16-31.5 dB olmasına rağmen 56 CFM hava akışına sahip. Atmış olduğum ürün ise 8-28 dB ses aralığında olmasına rağmen 69 CFM'ye kadar çıkabiliyor. Anakartta aRGB girişi yoksa kontrolcü lazım bildiğim kadarıyla. Attım CM fanların kontrolcülü olanı (üçlü set) da 550 TL.
Anladım teşekkür ederim. Öyle öyle bütçe yine artıyor sanırım. Rgb fan öneriniz varsa onu alayım o halde.

Son mesajlar