Rezaletin daniskası! Hesap sorulmalı!

Freeborn

Asistan
Anlamadığım, ailece denen piknikte onca askerin işi ne?

haberin kaynağı zaten ben burdayım diyor, geçelim bu işleri...

Ankara'da komutanlar hep helikopterle geziyor.Kafamı ne zaman kaldırsam askeri helikopter görüyorum.Kara yoluyla en fazla yarım satte gidilir,birçok yere.Bence tasarruf yapılmalı.

Helikopterlerde komutan geziyor falan mı yazıyor nerden anlıyorsun?

El sallayıp rütbe mi düşürüyorsun ?

Ben Ankara'da başbakanımızın eskortunu görme fırsatı yakaladım ve arkadaşlara dönüp burası Ankara değil mi diye soru sordum...

Bu işlerin düzelmesi için önce siyasette dahil kurumların iç işleri başlığı altında hiç bir gizli ibareli iş kalmamalı.
Askerdeyken basit bir yemekhane haftalık listesinin dahi başına ÇOK GİZLİ başlığı vardı. Sorarsanız askerin yiyeceği yemek risklidir derler, YERSEN! YEDİK zaten! Hiç bir şey sormayacaksının bize tezahür eden kısmı, askerde mantık yoktur cümlesiyle izah edilirdi, YERSEN! Yedik yıllardır efendim..
Ama gördük ki komutanlarımız para yok derken helikopterle pikniğe golfe gidebiliyorlar, öte de milletin 5 para etmez çocuğu bozuk para gibi harcanmış kim takar! Ağlama nöbet sırası gelen orta rütbeli bir subay görevini yerine getirir ve şehit analarıyla berbaer kamera önünde 2 bilemedin 3 damla döker olur biter!

heyula07

Asistan
Peh! bunlar neki. Vatan borcu falan bunların hepsi hikaye. Askerlik artık formalite olmuş. Uzman karısıyla kavga eder sinirini erden çıkarır. Assubayın borcu vardır yat kalk sürün. Subayın evi kirlenmiştir. Çağırır erleri evi temizleyin. Perde taktırır. Arabasını yıkatır. Kısa dönem öğretmenler subay çocuklarına özel ders verir. Hani onlar size anaların emanetiydi noldu. Şimdi de şu adi paşalar yaptıklarına bakın. Bırak şimdi ağzımı bozacam yaa.

Freeborn

Asistan
Haklısın, yalnız niye şu boyutundan bakmıyorsun, diğer "mahksatlılar" hep bunları örtüp diğerlerini gösterdi zaten. Mesela onlardan 10 gösterildiyse bunlardan 1 gösterildi, ama biz göremedik orada "niye diğerlerini de oymuyorsun" diyen arkadaşları, mesela seni de göremedik hocam. :)

Bu işin kriteri "asıl ötekine bak o daha kötüsünü yapmış" deyip çamuru başkasına atarak kıyas yapmak değildir. Ne yani birileri trilyonluk yolsuzluk yapmış diye Skorsky'i kafasına göre kullananı görmezden mi gelmemiz gerekiyor? Bunlara herşey mübah yani? Ne biçim demokrasi ne biçim cumhuriyet anlayışı bu? Üstelik bu şahıs 17 genç askerimizin, evladımızın şehit olmasıyla resmen dalga geçmiş "para yok" demiş bir adam!

Hocam, TDK'dan forumun açıklamasına bakmışsınız bir de her şey bitişik mi yoksa ayrı mı yazılır ona da bakınız lütfen...

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
Freeborn, kardeşim yazım yanlışları gibi basit şeyleri değil mantık hataları gibi önemli konuları konuşuyorduk biz. :) Ama illa ki "ben fikirleri geçtim illa ki noktayı virgülü tartışacağım" diyorsan, o halde benim tüm mesajlarımı forumdaki diğer üyelerin mesajlarıyla karşılaştırmanı tavsiye ederim. :)

yer6

Profesör
Hocam, TDK'dan forumun açıklamasına bakmışsınız bir de her şey bitişik mi yoksa ayrı mı yazılır ona da bakınız lütfen...

ıyyyyyyyyy.artık fikirlerini bırakıp yazılarına mı taktınız.komik durumlar :D

ayrıca askere gidenlere bir sorun.komutanların askeri araç gereçleri aileleri için çok rahat bir şekilde kullandığını söyliyeceklerdir.

işin aslı çıkarsa hepimiz öğreniriz ne olduğunu...

angoren

Doçent
tek kelimeyle kepazelik. şu anda bu görüntü başka bir ordunun eline geçse bu komutana anında istifa ettirirlerdi. fransa'da 3 asker öldü diye genelkurmay başkanı nasıl istifa ediyorsa aynı anlayışı burada da bekliyoruz. bir de devletteki trilyonluk araçları soruyorsunuz. hepsi özel olarak ve belgeli faturlalı alınmış şeyler. her üst kademenin var arabası. bu skorsky olayı çok farklı. keyfi ve ayıp.

Freeborn

Asistan
Hoşunuza gitmedi galiba... Forumdaki diğer üyeler, birilerini TDK'dan link vererek uyarmadığı sizin kelimenizin yanlış olduğunu belirttim.

TDK'nın sitesini ziyaret eden biri olarak bunu bildiğinizi düşünmüştüm, neyse...

Kelimenin yanlış olduğunu belirttiğim mesajın biraz üstünde bir mesajım daha var ona yorum yapan birini bulamayınca ben de bunu belirttim.

Ailecek pikniğe bütün bölük toplanıp mı gidilir?
Görmediniz mi diğer insanları?

Şuan için anketlerde en güven verici kurumun TSK olduğunu görmüş olsanız sanırım ki fikirleriniz değişik olurdu.

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
Freeborn dedi ki:
Hoşunuza gitmedi galiba... Forumdaki diğer üyeler, birilerini TDK'dan link vererek uyarmadığı sizin kelimenizin yanlış olduğunu belirttim.

Hayır aslında biz anlatamamışız. Hocam TDK'dan noktaya virgüle imlaya bakmadık biz. Mantık hatası diyorum sense nokta virgül gibi şeylerle uğraşıyorsun. Herhalde "lafı takalım da ne dediğimiz önemli değil" mantığıyla rastgele yazıyorsunuz. :)

Freeborn

Asistan
Hayır aslında biz anlatamamışız. Hocam TDK'dan noktaya virgüle imlaya bakmadık biz. Mantık hatası diyorum sense nokta virgül gibi şeylerle uğraşıyorsun. Herhalde "lafı takalım da ne dediğimiz önemli değil" mantığıyla rastgele yazıyorsunuz. :)

lafı takalım falan...

kaba laflar bunlar :)

ben yalnızca yanlışınızı düzeltmek istedim, teşekkür beklerdim ama neyse...

intibah

Asistan
Güvenilir listesinde ilk sıradayız diye mi yapıyorlar bunlar... fazla yüz vermemek lazım o zaman...

masterdevil

Doçent

TDK'nın sitesini ziyaret eden biri olarak bunu bildiğinizi düşünmüştüm, neyse...

Kelimenin yanlış olduğunu belirttiğim mesajın biraz üstünde bir mesajım daha var ona yorum yapan birini bulamayınca ben de bunu belirttim.

Ailecek pikniğe bütün bölük toplanıp mı gidilir?
Görmediniz mi diğer insanları?

Şuan için anketlerde en güven verici kurumun TSK olduğunu görmüş olsanız sanırım ki fikirleriniz değişik olurdu.
Freeborn bak o kadar yazildi resmi inceleyin diye ama kimsenin umrunda degil herkes almis eline bir kavval elmacik zihniyetindekiler oturuyp duruyor.
aillece gitmisler dogru TSK ile o resimde gizli cok sey var ama haber kaynagina bakin gizli seyler ortata cikicak :ph34r::ph34r::ph34r::ph34r: