Replika Samsung Galaxy Note 3 - MTK6592 -5.7 INC - Orjinale en yakın cihaz hakkında t

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Beyler genelde tuşlu telefonlar kullanmayı tercih ederim lakin gelişen teknoloji ve gerekli-gereksiz ihtiyaçlar akıllı telefona geçmeye zorluyor yalnız bir telefona 2000 TL verecek kadar günaha giremem :)

İhtiyaçlarım: PDF ve word benzeri belgelerini açacağım,HD film izleyip internete girebileceğim..vs

Bu aralarda bu orjinal NOTE 3 denilen telefonlarla nerdeyse aynısı olan replikalarına bakıyorum acaba pdf leri felan açar mı?Ayrıca Replika kullanan var mı diye merak ettim?

Her türlü görüş ve önerilerinizi yazarsanız memnun olurum?

Bu arada sanırım en iyi replika REPLİKA Samsung Galaxy NOTE 3 - MTK6592 -5.7 INC bu sanırım yabancılarda 3 gb ram ,16 mp kamera felan varmış.Türkiyede onun 1-2 düşükleri var 750 TL(en sağlam dükkanın veya ilanın linkini yollarsanız memnun olurum.)

Yabancılardaki en iyi replikalar şuan : 279 dolar

Kod:
http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-3-Sunny-MTK6592-Octa-Core
http://hdcmobile.com/hdc-galaxy-note-3-sunny-6592-octa-core.html

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Replikadan uzak dur bence, yakında General Mobile Discovery 2, Discovery Elite ve Discovery Elite Lite çıkacak. Elite'in fiyatı 1200 cıvari, Elite Lite'nin ise 1000Lira altı olacagı tahmin ediliyor. Beklemende fayda var.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Replikadan uzak dur bence, yakında General Mobile Discovery 2, Discovery Elite ve Discovery Elite Lite çıkacak. Elite'in fiyatı 1200 cıvari, Elite Lite'nin ise 1000Lira altı olacagı tahmin ediliyor. Beklemende fayda var.

Son çıkanları hakikaten birebir aklımızda hep ilk çıkan plastikler var .Bütçem sınırlı olduğu için replikalara yöneldim.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Beyler genelde tuşlu telefonlar kullanmayı tercih ederim lakin gelişen teknoloji ve gerekli-gereksiz ihtiyaçlar akıllı telefona geçmeye zorluyor yalnız bir telefona 2000 TL verecek kadar günaha giremem :)

İhtiyaçlarım: PDF ve word benzeri belgelerini açacağım,HD film izleyip internete girebileceğim..vs

Bu aralarda bu orjinal NOTE 3 denilen telefonlarla nerdeyse aynısı olan replikalarına bakıyorum acaba pdf leri felan açar mı?Ayrıca Replika kullanan var mı diye merak ettim?

Her türlü görüş ve önerilerinizi yazarsanız memnun olurum?

Bu arada sanırım en iyi replika REPLİKA Samsung Galaxy NOTE 3 - MTK6592 -5.7 INC bu sanırım yabancılarda 3 gb ram ,16 mp kamera felan varmış.Türkiyede onun 1-2 düşükleri var 750 TL(en sağlam dükkanın veya ilanın linkini yollarsanız memnun olurum.)

Yabancılardaki en iyi replikalar şuan : 279 dolar

Kod:
http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-3-Sunny-MTK6592-Octa-Core
http://hdcmobile.com/hdc-galaxy-note-3-sunny-6592-octa-core.html

Replikalara bakma Discovery elite i bekle

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
replika cihazların ülkeye girmesi engellenmeli bence

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201

birincisi yapılan iş yasal değil birebir cihazları kopyalayıp insanlara satmaya çalışmak. İkincisi kore s3 bilmem ne xpreia x3 ü değip insanlara satılması ne kadar doğru kaldı ki sar değeri vs sağlık açısından cihazların ne durumda olduğu da muamma ha birde bu cihazların ülkeye yasal yollardan geldiği de gene muamma.

Bence devlet eli ile toplatılıp bu cihazları getirenlere yüklü cezaların verilmesi gerek.

Bu yazdıklarımdan ucuz telefon gelmesin gibi saçma sapan bir sonuç çıkarmayın GMD gibi ürünler gelsin.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
birincisi yapılan iş yasal değil birebir cihazları kopyalayıp insanlara satmaya çalışmak. İkincisi kore s3 bilmem ne xpreia x3 ü değip insanlara satılması ne kadar doğru kaldı ki sar değeri vs sağlık açısından cihazların ne durumda olduğu da muamma ha birde bu cihazların ülkeye yasal yollardan geldiği de gene muamma.

Bence devlet eli ile toplatılıp bu cihazları getirenlere yüklü cezaların verilmesi gerek.

Bu yazdıklarımdan ucuz telefon gelmesin gibi saçma sapan bir sonuç çıkarmayın GMD gibi ürünler gelsin.

SAR konusunda haklısın replikalarda hiç ondan bahsedildiğini görmedim.Ben şahsen telefon piyasasını bilmediğim için replikaya yöneldim.Yani tv ve site reklamlarında gördüğüm kadarıyla alayı 1000 TL nin üstü.Yaw bu paraya telefon alınır mı?Gençlik nereye gidiyor? 1000 TL kimi 2000 TL tümüyle israf kim bu telefona hakikaten ihtiyaç duyuyor bizim zamanımızda en kralı 750 TL idi yaw bu fiyat ne diye şaşırıyorduk.

Şuan en iyi replika özellikleri

Real MTK6592 Octa Core 1.7GHz *8 Cpu

Real 5.7inch FHD IPS OGS Screen Used same screen asXiaomi MI3

Real 3GB RAM + 32GB ROM

Real 16.4MP rear camera + 8.3MP front camera
Real Android 4.3 OS Smart Phone
Support OTG Function/ Hall Function/ Gesture Control/ Suspension Window

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
General Mobile Discovery 4 gb olanı şuan 600 tl civarında bak hem 3g den yararlanırsın replikalar hep sorun sıkıntı yaratır sana 4gb yetmez dersen 16 gb 750 lira az beklersen yeni modeli gelcek biraz daha ucuzlayacak.

Replikalarda asla güven olmaz işlemcisinden ekranına kadar sıkıntı çıkma ıhtımali %80 civarında elindeki paranı en azından uygun ürünlerde harca saydıklarını ve daha iyisini General Mobile Discovery ile yaparsın

tek sorunun SAMSUNG Galaxy Note 3
5.7 inç

General Mobile Discovery
4.7 inç

Umarım yardımcı olmuşumdur

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
General Mobile Discovery 4 gb olanı şuan 600 tl civarında bak hem 3g den yararlanırsın replikalar hep sorun sıkıntı yaratır sana 4gb yetmez dersen 16 gb 750 lira az beklersen yeni modeli gelcek biraz daha ucuzlayacak.

Replikalarda asla güven olmaz işlemcisinden ekranına kadar sıkıntı çıkma ıhtımali %80 civarında elindeki paranı en azından uygun ürünlerde harca saydıklarını ve daha iyisini General Mobile Discovery ile yaparsın

tek sorunun SAMSUNG Galaxy Note 3
5.7 inç

General Mobile Discovery
4.7 inç

Umarım yardımcı olmuşumdur

750 tl ye Discovery var alabilirsin

Dediğiniz telefon 640 TL ye bulunabilir özelliklerinden pek anlamam ama ana özelliklerine baktım fena değil acelem yok zaten yenisi çıksın pahalı değilse ona bakarım.

Araştırdığım kadarıyla eski replikalar sizin dediğiniz gibiymiş şuankiler hakikaten orjinalle birebir üretiliyormuş ayrıca replikada bazı güvenilir dükkanlar 15 günde birebir değişim,belli süre garanti ,ömür boyu da imei garantisi veriyorlar.

O sizin dediğiniz Discovery elite galiba onu bekliyim bu arada Türkiye'ye NOTE 3 MTK6592 gerçek 8 çekirdekte gelir.Zaten 1 haftada en az 1000 kişi bu replikayı alır,onlardan tecrübe aldıktan sonra tam bir karar vereyim.Tek sıkıntı yukarda arkadaşın bahsettiği gibi SAR meselesi o nasıl ölçülür acep öğrenmek lazım

Bu arada yardımlarınız için çok sağolun

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Çakma telefonların özelliklerine aldanmayın. Çeşitli yazılımlar ile donanımlar farklı gösterilebiliyor.

Misal 512 mb ram yazılımlar ile 2 gb gibi gösterilebiliyor ama kullanabildiğin 512...

Belki sadece depolama hafızası gerçek çıkabilir çünkü onu direk test edebilirsin içine yükleyeceğin dosyalar ile ama diğer donanımı farklı şekillerde yuttururlar.

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
O sizin dediğiniz Discovery elite galiba onu bekliyim bu arada Türkiye'ye NOTE 3 MTK6592 gerçek 8 çekirdekte gelir.Zaten 1 haftada en az 1000 kişi bu replikayı alır,onlardan tecrübe aldıktan sonra tam bir karar vereyim.Tek sıkıntı yukarda arkadaşın bahsettiği gibi SAR meselesi o nasıl ölçülür acep öğrenmek lazım

Sen değişme olduğunu düşünüyorsun fakat orjinal replika dediklerinde dahi aynı ekran ve aynı işlemci kullandığına inanmayın.
Ekranı ele alalım ilk dönem sorunsuz olsa dahi (şuan piyasadaki ucuz tabletlerde bile hd ekran var) ilerliyen dönemde ölü piksel algılamama sorunu yaşanır.
Şarj konusunda da büyük sıkıntı kesin oluyor.
Replika ne kadar kalite vaad etsede genelde sıkıntılı olur :)

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sen değişme olduğunu düşünüyorsun fakat orjinal replika dediklerinde dahi aynı ekran ve aynı işlemci kullandığına inanmayın.
Ekranı ele alalım ilk dönem sorunsuz olsa dahi (şuan piyasadaki ucuz tabletlerde bile hd ekran var) ilerliyen dönemde ölü piksel algılamama sorunu yaşanır.

şahsen bende replika önermiyorum ama şu konuda yanılıyorsunuz,

şöyleki, piyasa öyle güzel yapılmış replikalar varki orjinali ile aynı kalitede denebilir hatta malzemel olarak bazı kısımlarda orjinalinden daha başarılı olanları bile var, MTK serisi replikaları yapana atmayın, şuanda bir çok gsm üreticisi gözünü mtk ya dikmiş işlemcilerini kullanmanın peşinde, demem oki adı çıkmış 'REPLİKA' kelimesine bu kadar takılmayın. adamlar resmen daha uygun fiyatlı alternatif üretmiş. ciddi anlamda Arge si olan kaliteye önem veren Replika ürünler makul fiyatlı alternatif olabilmektedir.

istisna olarak harbi çakma uyduruk cihazları ayrı tutuyorum tabi.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Çakma telefonların özelliklerine aldanmayın. Çeşitli yazılımlar ile donanımlar farklı gösterilebiliyor.

Misal 512 mb ram yazılımlar ile 2 gb gibi gösterilebiliyor ama kullanabildiğin 512...

Belki sadece depolama hafızası gerçek çıkabilir çünkü onu direk test edebilirsin içine yükleyeceğin dosyalar ile ama diğer donanımı farklı şekillerde yuttururlar.

-----

Hocam ben gerçekten anlamıyorum size video göstereyim siz anlarsınız

Bu videoda yanılmıyorsam orjinal s4 ile replika note 3 karşılaştırılmış ve Replika denilen telefon daha iyi çıkıyor

[video=youtube;cSCPSsXZswQ]http://www.youtube.com/watch?v=cSCPSsXZswQ#t=45[/video]

AtakanSayin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar Daywalkerr benim size önerim kesinlikle replika ürün almamanız yönünde. Replika ürünler sağlığınıza ciddi zararlar verebilir, patlayan bataryaların yanı sıra en önemlisi hepsinin kontrolsüz bir şekilde yüksek SAR değerine sahip olması. Akıllı telefon kullanacağım diye sağlığınızdan olmak istemiyorsanız tercih etmemelisiniz. Ayrıca replika cihazlarda söylenen özellikler bulunmaz. Mesela cihazın satıcısı muhtemelen size bu 4 çekirdekli işlemciye,3 GB RAM'e ve Android 4.4 Kitkat'a sahip diyecektir, halbuki bu özelliklerin hiç biri o cihazdan bulunmaz. 3-4 yıl öncenin işlemcileri hatta bazılarında çok daha kötüleri kullanmaktadırlar. Bir dezavantajı daha ne olursa olsun o cihazlara güncelleme gelmeyecektir. Bütçeniz kısıtlı ise geçtiğimiz hafta hazırladığım her bütçeye uygun akıllı telefon önerileri konusunu kontrol edebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde piyasaya 499 TL'den sürülen ve 1 GB RAM'e sahip Lumia 525'i size önerebilirim. Windows Phone 8 işletim sistemine sahip olan 525 isteklerinize uygun olarak içerisinde Microsoft Office ön yüklü olarak gelmektedir. Cihazın incelemesine buradan ulaşabilirsiniz. Eğer ısrarla uygun fiyatlı Android telefon isterseniz General Mobile Discovery serisine yönelmeli ancak kesinlikle replika telefon almamalısınız. İyi akşamlar dilerim.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
merhabalar Daywalkerr benim size önerim kesinlikle replika ürün almamanız yönünde. Replika ürünler sağlığınıza ciddi zararlar verebilir, patlayan bataryaların yanı sıra en önemlisi hepsinin kontrolsüz bir şekilde yüksek SAR değerine sahip olması. Akıllı telefon kullanacağım diye sağlığınızdan olmak istemiyorsanız tercih etmemelisiniz. Ayrıca replika cihazlarda söylenen özellikler bulunmaz. Mesela cihazın satıcısı muhtemelen size bu 4 çekirdekli işlemciye,3 GB RAM'e ve Android 4.4 Kitkat'a sahip diyecektir, halbuki bu özelliklerin hiç biri o cihazdan bulunmaz. 3-4 yıl öncenin işlemcileri hatta bazılarında çok daha kötüleri kullanmaktadırlar. Bir dezavantajı daha ne olursa olsun o cihazlara güncelleme gelmeyecektir. Bütçeniz kısıtlı ise geçtiğimiz hafta hazırladığım her bütçeye uygun akıllı telefon önerileri konusunu kontrol edebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde piyasaya 499 TL'den sürülen ve 1 GB RAM'e sahip Lumia 525'i size önerebilirim. Windows Phone 8 işletim sistemine sahip olan 525 isteklerinize uygun olarak içerisinde Microsoft Office ön yüklü olarak gelmektedir. Cihazın incelemesine buradan ulaşabilirsiniz. Eğer ısrarla uygun fiyatlı Android telefon isterseniz General Mobile Discovery serisine yönelmeli ancak kesinlikle replika telefon almamalısınız. İyi akşamlar dilerim.

Hocam replikaların bataryalarını Orjinal note 3 bataryasıyla değiştirebiliyormuşuz.Ama dediğiniz gibi SAR değerlerini gösteren hiçbir video ve açıklama görmedim yazılanlar ve gösterildiği kadarıyla 3 ram ve gerçek 8 çekirdek en gerçek değer gösteren program(cpu device galiba tam emin değilim) kullanarak değerlerini gösteriyorlar.Bu sar konusunda bilgi almaya çalışacam eğer normal değer değilse dediğiniz General Mobile Discovery serisine bakacam.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

EDİT: Hocam bu videoda en son çıkan iki replikayı karşılaştırıyorlar orada bir ölçüm yapıyor acaba ağırlık mıdır SAR değeri midir bi bakar mısınız?

[video=youtube;sIQ7YzjJBD4]https://www.youtube.com/watch?v=sIQ7YzjJBD4[/video]

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sanırım videonun başındaki ölçüm ağırlığıymış.Dediklerine göre MTK 6582 replikasının SAR değeri 0.82 imiş.Tabi ölçüm videosu yoksa inanmak biraz zor.

--

EDİT: MTK 6592 çıktığında birkaç haftada 1000 den fazla satıldı hatta satıcılar stok tarihini bile veriyor talep oluyor diye ,anlamadığım niye biri çıkıp nedir neyin nesidir felan hiçbiri yorum yazmıyor.

Ses çıkarmıyor bu gençlik millete NOTE 3 aldım mı diyorlar nedir :D

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Hocam boşveeer replika telefonları sen gel bizi dinle.. Discovery Elite çıkana kadar 750 lira olan parana en az 200 lira daha eklersen en azından Discovery Elite Lite alırsın ki Elite Lite'nin Elite'den tek farkı 2GB rame sahip olması, geri kalan özellikleri aynı. (Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar)

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hocam boşveeer replika telefonları sen gel bizi dinle.. Discovery Elite çıkana kadar 750 lira olan parana en az 200 lira daha eklersen en azından Discovery Elite Lite alırsın ki Elite Lite'nin Elite'den tek farkı 2GB rame sahip olması, geri kalan özellikleri aynı. (Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar)

Hocam zaten gönlüm sizin dediğinizde ama 1000 TL günahtır yaw :) Bu Ram telefonda sadece oyun için mi önemli

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Hocam zaten gönlüm sizin dediğinizde ama 1000 TL günahtır yaw :) Bu Ram telefonda sadece oyun için mi önemli
Sen bu telefonu al, üstüne bin, istediğin yere götürsün seni. 1000 liraya gerçek üst seviye telefonun olacak daha ne istiyorsun :) Bu arada GMD fanboy mu oluyorum nedir, her yerde Discovery'yi savunuyorum :D

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sen bu telefonu al, üstüne bin, istediğin yere götürsün seni. 1000 liraya gerçek üst seviye telefonun olacak daha ne istiyorsun :) Bu arada GMD fanboy mu oluyorum nedir, her yerde Discovery'yi savunuyorum :D

yAW 1000 TL YE 2 adet ağırlık-çalışma istasyonu geliyor,1 adet 2.5 hp sıfır veya 1 adet 3 hp 2. el koşu bandı geliyor, saysam kendi alanıma göre neler gelmezki,şuan ihtiyacım olan elektrik süpürgesi 2 adet sıfır marathon elektrikli süpürge geliyor çok para 1000 TL :D :D

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Halen hiçbir satıcı NOTE 3 SUNNY ve NOTE 3 VİTAS Replikalarını getiremedi. Biz de Discovery ELİT e yöneliriz.Umarım 1000 TL nin altında olur fiyatı

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Kesinlikle replika telefon almayınız arkadaşlar saymış zaten dezavantajlarını, Discovery Elite Lite i beklemeniz sizin için iyi olacaktır.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kesinlikle replika telefon almayınız arkadaşlar saymış zaten dezavantajlarını, Discovery Elite Lite i beklemeniz sizin için iyi olacaktır.

Fiyatı 1000 TL nin altında olsa direk LİTE sürümü alınır.Gerçi özzelliklerini pek bilmiyorum ama foruma yazan arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla iyimiş.

1000 TL nin üzerinde olsa israftır

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Fiyatı 1000 TL nin altında olsa direk LİTE sürümü alınır.Gerçi özzelliklerini pek bilmiyorum ama foruma yazan arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla iyimiş.

1000 TL nin üzerinde olsa israftır
discovery lite da snapdragon 800 ün normal versiyonu olcak ve ram 2gb olcak (yeterli bence) 1000tl üstü bile israf sayılmaz bence htc one ın 1700 tl olduğunu düşünürsek bedava :D

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
discovery lite da snapdragon 800 ün normal versiyonu olcak ve ram 2gb olcak (yeterli bence) 1000tl üstü bile israf sayılmaz bence htc one ın 1700 tl olduğunu düşünürsek bedava :D

Yo yok israftır inan :) Yaw 1000 TL nedir biliyor musunuz?Çok para :) .Bir de benim mantığıma göre bir adama hiç caiz değil :)

Şuanki telefonum E72 nokia bana hediye geldiğinde 840 TL civarıydı en iyi iş telefonu seçilmişmiş o zamandan bugüne sadece görüşme işlemi için kullandım 4 kere internete girdim belki girmedim.Hatta üniversite son final zamanı hesap makinası serbestti hesap makinasını bulamamıştım öndekinin vurup 50 TL lik telefonunu aldım :)

Makul alternatiflere açığım.Piranha zen,Elite lite,MTK6592 NOTE3 SUNNY Replika şuan makul olan tercihler varsa başka öneriniz yazarsanız memnun olurum

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Yo yok israftır inan :) Yaw 1000 TL nedir biliyor musunuz?Çok para :) .Bir de benim mantığıma göre bir adama hiç caiz değil :)

Şuanki telefonum E72 nokia bana hediye geldiğinde 840 TL civarıydı en iyi iş telefonu seçilmişmiş o zamandan bugüne sadece görüşme işlemi için kullandım 4 kere internete girdim belki girmedim.Hatta üniversite son final zamanı hesap makinası serbestti hesap makinasını bulamamıştım öndekinin vurup 50 TL lik telefonunu aldım :)

Makul alternatiflere açığım.Piranha zen,Elite lite,MTK6592 NOTE3 SUNNY Replika şuan makul olan tercihler varsa başka öneriniz yazarsanız memnun olurum
discovery elite lite bekle derim kardeşim :D 1000 tl az para değil ama parasını hakediyor bence :) replikada uzak durmalısın discovery lite özellikleri ile bence bu fiyata 1 numara :) alabilirsen 1200 lüğünü al derim (lite olmayan) iyi forumlar.