Renkli ekran sonra görüntü gitmesi

Bu konuyu okuyanlar

trbzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba. masaüstü bilgisayarımda ilk önce ekrana renkli ekranlar geliyor. bu renkli ekranlar işte çizgi çizgi kareli kareli gökkuşağı gibi rengarenk renkleri var. sonra arkadaşlar bu renkli ekranlardan sonra monitörden tamamen görüntü gidiyor. yani bilgisayardan durup dururken hiçbir görüntü iletilmiyor monitöre.ama kasa çalışmaya devam ediyor. kabloda herhangi bir sorun yok arkadaşlar başka bilgisayardan kontrol ettim. monitörde de sorun yok arkadaşlar onu da başka bilgisayara bağladığımda taş gibi çalışıyor.format atmaya çalıştım ama bios ekranıda gelmiyor önüme yine renkli ekranlar oluyor.
ben windows xp kullanıyorum. bilgisayarı açtığımızda nasıl ilk başta işte marka sonra siyah ekran sonra da windows xp açılırken dolmak için çubuk gidiyor ya işte işte bu ekranları göremiyorum. bunların hepsi kareli yada çizgili renkli ekranlar. ama bilgisayarın hareketinden bunları yaptığını anlayabiliyorum. işte kareli de ben görmesemde windows xp o hareket eden çubuktan sonra bilgisayardan görüntü gidiyor. ekran bilgisayarın açılmamış haline dönüyor. ama hoparlörlerden windowsun açılma sesi geliyor. yani bilgisayar kendini açıyor ama görüntü iletmiyor. ben görmesem de windows açıldığına göre hdd veya ram da sıkıntı yok gibi geliyor bana. geriye ekran kartı kalıyor ama sizce sorun nedir ve nasıl çözebilirim?

bu arada onboard görüntü çıkışım yok bu yüzden vga kablosunu başka bir yere takıp ekran kartında mı sorun tamamen anlayamıyorum. bir süre önce de bu sroun yapmıştı ama bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyordu. sonra format attım bu sorun olmadı ama bir sabah kalkıp bilgisayarı açtığımda işte karşında renkli ekran oldu ve sonra görüntü gitti.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartın arızalı, garantili ise direk garantiye vererek değişimi yapılır, garantisi yok ise notebook tamiri yapan iyi firmalara tamir için verip chipset onarımı yaptırabilirsin.

Not: Her notebook tamircisi bu işlemi yapmaz. Yaparım derse de ısıtıp verebilir.

trbzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartın arızalı, garantili ise direk garantiye vererek değişimi yapılır, garantisi yok ise notebook tamiri yapan iyi firmalara tamir için verip chipset onarımı yaptırabilirsin.

Not: Her notebook tamircisi bu işlemi yapmaz. Yaparım derse de ısıtıp verebilir.

cevabın için teşekkürler.ekran kartı eski olduğu için maliyeti kendisinden fazla idi. bende yenisini aldım taktım. şimdi hiçbir sorun yok. eskisi gibi çalışıyor artık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrba arkadaslar benm de tablet pc nin üzerne kız kardesm yanlslkla bastı ekran gelmiyor ve siyah iki leke var bastgı yerde ne yapabilirim:blush: