Render pcsi için donanım tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar.Rahat ve kasmadan kurgu uygulamalarını kullanabileceğim, hızlı render yapabileceğim bir pc topluyorum.Ekran kartından ziyade işlemciyi daha iyi bişey almayı düşünüyorum,çünkü render yaparken ekran kartından ziyade işlemci daha önemli dediler,ne kadar çok çekirdek o kadar iyi filan dediler.İşlemciyi amd 3700x almayı düşünüyorum.Ekran kartı açısından kafam karışık.Bana 570x i önerdiler ama bazıları da adobe premier kullanacaksan filan nvdia alman lazım dediler.Ekran kartı konusunda bana model önerebilir misiniz (ekran kartı bütçem 1000 tl civarı ama eğer derseniz 1000 tl lik ekran kartıyla rahat işlem yapamazsın,1500-2000 e kadar cıkarabilirim.)Bir de ram olarak corsair vengeance 16 gb 3200 mhz ddr4 ram kullancam,bu ram bana yeterli olur mu (çok aşırı performans beklemiyorum kasmasın ve çok yavaş olmasın yeter.)Anakart olarak msi b450 alcam sizce nasıldır? Anakartın render işleminde filan çok büyük etkisi var mıdır?ssd olarak da intel 660p 1tb 1800 mb alcam.Sizin yorumlarınız tavsiyeleriniz çok önemli yorumlarınıza göre bilgisayarımı toplicam.bu arada toplam bütçem 7000 tl civarı (monitör dahil)ama eğer derseniz 7000 tl ye kasmadan render yapabilecegin bir p toplayazsın bütçeyi artırabilirim.Eğer farklı bir toplama listeniz varsa onu paylaşırsanız sevinirimbu bütçeye.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bazıları dediğiniz sanırım benim :) .Diğer konunuzda da yanıtlamıştm Premiere pro için, NVDİA tercih edin. İşte kendi sitesinde bile ,nvdia cuda diyor. AMD RX 570 falan önerilmiş diğer konunuzda. Artık siz bilirsiniz.
Alıntıdır.https://helpx.adobe.com

Adobe Premiere Pro System Requirements

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bazıları dediğiniz sanırım benim :) .Diğer konunuzda da yanıtlamıştm Premiere pro için, NVDİA tercih edin. İşte kendi sitesinde bile ,nvdia cuda diyor. AMD RX 570 falan önerilmiş diğer konunuzda. Artık siz bilirsiniz.
Alıntıdır.https://helpx.adobe.com

Adobe Premiere Pro System Requirements
?Evet diğer konumda da yanıtlamıştınız.NVDiA almayı düşünüyorum şuanda.Ama sadece farklı düşünenler var mı diye öğrenmek istedim ya da farklı önerisi olanlar.Yeniden yorumunuz için teşekkür ederim

Spesiyalite

Asistan
Reaksiyon puanı
187
?Evet diğer konumda da yanıtlamıştınız.NVDiA almayı düşünüyorum şuanda.Ama sadece farklı düşünenler var mı diye öğrenmek istedim ya da farklı önerisi olanlar.Yeniden yorumunuz için teşekkür ederim
Nvidia sevmeyen biri olarak, Adobe Premier Pro için Nvidia önermek zorundayım. Nvidia kartlarının desteklediği Cuda ve AMD kartlarının desteklediği Open CL arasında performans ve stabilite farkı var. Bunun haricinde de Adobe P.P kullanımı esasında Open CL ile yaşanan bazı sorunlar var. Ekran kartı olarak GTX 1650 alabilirsiniz. 16 GB RAM yeterlidir.

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nvidia sevmeyen biri olarak, Adobe Premier Pro için Nvidia önermek zorundayım. Nvidia kartlarının desteklediği Cuda ve AMD kartlarının desteklediği Open CL arasında performans ve stabilite farkı var. Bunun haricinde de Adobe P.P kullanımı esasında Open CL ile yaşanan bazı sorunlar var. Ekran kartı olarak GTX 1650 alabilirsiniz. 16 GB RAM yeterlidir.
Teşekkür ederim yorumunuz için