Reisten İtiraf: Soruları Cemaatten Aldım

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Kopya skandalında tutuklanan “reis” lakaplı öğretim üyesi, soruları cemaate yakın kişiler aracılığı ile ele geçirdiğini öne sürdü.

kpss3.jpg

Sözkonusu kişi, Polis Meslek Yüksek Okulu sınavlarını kendisinin iptal ettirdiğini de söyledi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 4 sınavda sınav sorularını sızdırarak para karşılığı satmakla suçlanan "kopya şebekesi" zanlılarının savcılık ifadeleri çarpıcı detaylarla dolu.

Çete lideri olmakla suçlanan Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Okulu'nda öğretim görevlisi olan O.A.U., ifadesinde, geçtiğimiz yıl yapılan Polis Meslek Yüksek Okulu sınavlarını da kendisinin iptal ettirdiğini itiraf etti.
“Reis” lakaplı zanlı, sınav sorularının cemaate yakın kişilerden sızdırıldığını öne sürdü.

O.A.U., ifadesinde "Polis Meslek Yüksek Okulları öğrenci adaylığının iptalini sağladığım yönündeki suçlama kısmen doğrudur. Ancak soruları çalan ben değilim. Cemaatten aldım. Kadirli'li olan bir hemşerim cemaate mensup bazı kişilerin sınav sorularını tanıdıkları kişilere dağıttıklarını söyledi. Ben de cemaatle içli dışlı olan akrabam Ö.L.E'ye söyledim. Soruları aldı ve bana faksladı" diye konuştu.
Daha önce çok sayıda sınava girerek başarısız olduğunu belirten diğer bir zanlı, "M.D. isimli arkadaşıma rica ettim, internet ortamına sızdırılan soruları alarak bana tüyolar verdi. Telefonla söyledi, bunun suç olabileceğini bilmiyordum" değerlendirmesinde bulundu.

Diğer tutuklu zanlı S.G. ise ifadesinde "Kopya vermek suretiyle sınav kazandırma gibi bir amacımız ve birliğimiz yoktur. Telefon kayıtlarında internet ortamında sınav sonuçları ile ilgili bilgileri birbirimize verdiğimiz yönünde beyanlar varsa da benim çevrem geniştir. Birçok arkadaşım sınavlara girip çıkar, ben de girerim. Birbirimizin sınav sonuçlarını merak ederiz. Konuşmalar bu konularla ilgilidir" dedi.

Kaynak

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Asimetrik psikolojik harp başlamış anlaşılan....

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Buyuk oyun var Cemaatler Laikler anti laikler v.s uzar gider burda anladigim kadariyla sinavlar bahane edilerek yonetim kavgasi var yonetim el degistirince boyle sikandallar gundeme daha cok gelir...
Turkiye cok zor gunler icerisinde ama kimse farkinda degil tabi herkes ya darbe olucak ya sag sol catiscak ya baska seyler olucagi bekliyor ama yanlis hepsi iktidar kavgasi kurumlar icersinde var suan
ben oyle anliyorum sahsen

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bilmediğimiz bir şey olsa keşke.

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Böyle büyük bir orginize işi sadece cemmat yapabilir ilk günden beridir söylüyorum zaten. Cemaatler genelde diğer tarafa yatırım yapar ama malum cemaat hep bu tarafa çalışıyor sonlarını hayırlı etsin demeyeceğim hayırlı olmayacak, aynı sağ-sol çarpışmalarında olduğu gibi bir olaylar zincirinde telef olup gidecekler.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bazı adaşlarımızın inadı tutmuş “illaki nurcular çıkmalı” diyor. Aksi bir durum onlar için hiçte kabul edilir gibi görünmüyor. Olay ilk patlak verdiğinde "kesin nurcuların işidir” diyen bu arkadaşlar; aynı zamanda “nurcular tarafından ele geçirilmiş bir devletin” varlığa da inandıkları için "olay araştırılmadan üstü örtülür" demişti. Sonra baktılar ki değil üst örtülsün; aksine devletin en büyük kurumları(Cumhurbaşkanı da dâhil) devreye girerek olayın en ince ayrıntısına kadar araştırması emri verildi. Tabi doğal olarak o “üstünü örterler” diyen arkadaşlarımız bu kez çark etmeye başladı;"araştırılar ama bu sembolik olur, nurcuların ismi çisimi geçmeden olay başa başka mecralara çekilir" demeye başladılar. Yani kısacası illaki nurcular olsun da çamurdan olsun inadını bir türlü bırakmıyorlar. Olayın Ergenekon’la ilişkilendirilen bu haberede ciddi bir reflekse karşı çıkmışlardı; "Olmaz illaki nurcular olsun."

İsterseniz ideolojik dünya görüşümüzü bir kenara iterek sağduyulu düşünelim biraz. Bu olayın Ergenekon’la ilişkili olması “şaşılası” bir duru mudur? Hayır. Yani pekâlâ bunlar tarafından da yapılmış olabilir. Bu ihtimal çok açıktır ki çok düşük bir olasılık(eldeki veriler bu olasılığın düşük olduğunu göstermekte).
Olayın nurcularla ilişkilendirmesi “şaşılası” bir durumudur? Hayır. Yani pekâlâ bu işi nurcularda yapmış olabilir. Yine eldeki verilerden yola çıkarak bu ihtimalin çok düşük olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İşte olay bu iki örgüt arasında -birazda ideolojik olarak- tartışılmakta. Taraflardan birinin "dürüst olmadığı" kanıtlanırsa bu diğer tarafın "dürüst olacağı" anlamı gelecekmiş gibi tartışılıyor. Yine taraflardan birinin "dürüst olmağı" kanıtlanırsa, bu tarafta mensup her bireyinde "dürüst olmayacağı" anlamına gelecekmiş gibi hiç de insanı ve aklıselim olmayan yorumlar yapılmakta.

Oysa bir 3'cü ihtimal var. Ve eldeki veriler fazlasıyla bu 3. ihtimal üzerinde durmamız gerektiğini göstermekte. O 3'cü ihtimal bu işi her iki örgüte mensup olmayan sadece maddi çıkar sağlamak için örgütlenmiş bir örgütün varlığını işaret emekte. Bu yüzden “illaki nurcular olsun” bağnazlığından kurtulun. Bu ülkede her kes ya satılmış ya da satın almakta körlüğünden kurtulun. Bu Ülkede onurlu, saygılı ve görevini yapan nice fikir evladı var. Onlar ölmediği sürece bu işi ister Ergenekon yapsın, ister nurcular yapsın, isterse 3'cu ihtimalde kişiler yapsın mutlaka bulup gün yüzüne çıkaracaktır.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Fetullah Gülen telefonla vermiştir soruları cemamatin bekası için :) Televizyon elleri kelepçeli zanlı götürülürken cemaatin evlerine bakın asıl sorular ordan çalınıyor diyerek bağırıyordu. Boğazlarını su alsa cemaatten bilecekler :) Cemaat safları sıklaştırın :)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Reis lakaplı öğretim üyesi nasıl oluyor yahu. :bored:

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Evet üstü örtülecek nasıl polislik sınavlarında cemaat soruları çaldığı halde (İnanmayan gitsin İzmirde mahkeme tutanaklarını incelesin) kimse cemaat lafı etmediyse yine etmeyecek, birileri halen polislik sınavında soruların çalınmasıyla ilgisi olmadığını iddia ediyor ve inanmıyor yine kpss sınavınında cemaatle ilgisi olmadığını iddia etmeye devam edecek.

İnsanlar olaylara duygusal bakarlar ve ben duygularımla konuşuyorum ben ne savcıyım ne hakim ne polis benim bir görüşüm var sadece bu kpss muabbetinde benim için düşman cemaat.

O kadar çok haber çıktı ki ortaya milletin aklı karıştı 11 temmuztan 21 eylüle kadar çıkan tüm haberleri inceledim, benim görüşüm işin içinde çok başka kişiler, gruplar hatta örgütler olabilir ama bunların organizasyonunu cemaat içindeki kişiler yaptı.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
cCc ÜşüyoruzReizz cCc :D:D:D Türkiye'de cemaat'ler aldı başını gidiyor.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Evet üstü örtülecek nasıl polislik sınavlarında cemaat soruları çaldığı halde (İnanmayan gitsin İzmirde mahkeme tutanaklarını incelesin) kimse cemaat lafı etmediyse yine etmeyecek, birileri halen polislik sınavında soruların çalınmasıyla ilgisi olmadığını iddia ediyor ve inanmıyor yine kpss sınavınında cemaatle ilgisi olmadığını iddia etmeye devam edecek.

İnsanlar olaylara duygusal bakarlar ve ben duygularımla konuşuyorum ben ne savcıyım ne hakim ne polis benim bir görüşüm var sadece bu kpss muabbetinde benim için düşman cemaat.

O kadar çok haber çıktı ki ortaya milletin aklı karıştı 11 temmuztan 21 eylüle kadar çıkan tüm haberleri inceledim, benim görüşüm işin içinde çok başka kişiler, gruplar hatta örgütler olabilir ama bunların organizasyonunu cemaat içindeki kişiler yaptı.

Hem diyorsunuz ki “nasıl ki polislik sınavında olayın üstü örtüldüyse, buda örtülecek” Hem de polislik sınavında soruların cemaatin çaldığını kanıtlamak için "İnanmayan gitsin İzmir’de mahkeme tutanaklarını incelesin" diyorsunuz. Eğer mahkeme yoluyla bu kanıtlanmışsa söylerimsiniz “üstü nasıl örtülmüş” oluyor? Benim bildiğim mahkeme kararı varsa bu konuda; bu durumda “üstü örtülmüş” denmez aksine “konu aydınlandı ve ilgililer mahkûm edildi” denir.
Aslında bu yaban çelişki cümleleri sadece zati âlinize mahsus değil. Forumda bakıyorum da pek çok kişi kendilerine verileni olduğu alıp kabul ediyor; sorgulama yetenekleri yok. Hatta o kadar basit bir mantık yürütmeyle olayı kendi kafalarında çözmüşler ki akıla ziyan: Cemaatin yaptığını kanıtlamak için sürekli geçmişe gidilir ve bakın polislik sınavlarını onlar çalmış o halde 3'cü bir ihtimali düşünmeye gerek yok; bu işte de cemaatin işidir!

Yine yorumunuzda itiraf ettiğiniz gibi olaylara “duygusal” yaklaşıyorsunuz. Evet, polis değilsiniz, hâkim değilsiniz ama bunların vereceği kararlar sizin duygusal düşünmenizin önüne geçemiyorsa bu durumda ciddi bir problemimiz var demektir. Eskiden “derin devlet” vardı ne olursa “derin devletin işidir” diyen büyüklerimiz yerini herhalde bu gün ve yarın "cemaatin işidir" diyenler alacak.:)

Son mesajlar