[REHBER]Raspberry Pİ'a Ubuntu Touch kurulumu(resimli anlatım)

Bu konuyu okuyanlar

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Merhabalar,geçen günlerde kendi Raspberry Pİ 3B+ cihazıma Ubuntu Touch kurdum ve kurmak isteyen arkadaşlarımızın olabileceğini düşündüğüm için bu rehberi hazırladım,öncelikle rootfs-rpi [Rootfs images] [Jenkins] bu siteden ubuntu-touch-raspberrypi.img.xz adlı dosyayı indiriyoruz daha sonra Raspberry Pi OS – Raspberry Pi
Bu siteden Raspberry Pi Imager programını indiriyoruz,daha sonra programı açıyoruz.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 17-31-40.png

Bu kısımdan "İŞLETİM SİSTEMİ SEÇİN" kısımına giriyoruz.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 17-31-56.png

Buradan "Özel imaj kullan" kısımını seçiyoruz.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 17-36-21.png

Buradan Ubuntu Touch'un IMG.XZ formatındaki dosyasını seçip ekliyoruz.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-17 17-36-34.png

Daha sonra IMG.XZ formatındaki dosyayı yazdıracağımız SD kartı ekleyip yaz butonuna basıyoruz,bundan sonrasında Raspberry Pİ'ı açıp Ubuntu Touch'un aşırı basit olan kurulumunu tamamlayarak Ubuntu Touch'u Raspberry Pi'a kurma işleminin sonuna geliyoruz,Ubuntu Touch'un varsayılan şifresi "phablet" olacaktır,rehberde bir sıkıntı veya eksik varsa bana söylerseniz memnun olurum.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhabalar,geçen günlerde kendi Raspberry Pİ 3B+ cihazıma Ubuntu Touch kurdum ve kurmak isteyen arkadaşlarımızın olabileceğini düşündüğüm için bu rehberi hazırladım,öncelikle rootfs-rpi [Rootfs images] [Jenkins] bu siteden ubuntu-touch-raspberrypi.img.xz adlı dosyayı indiriyoruz daha sonra Raspberry Pi OS – Raspberry Pi
Bu siteden Raspberry Pi Imager programını indiriyoruz,daha sonra programı açıyoruz.Ekli dosyayı görüntüle 134567
Bu kısımdan "İŞLETİM SİSTEMİ SEÇİN" kısımına giriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 134568
Buradan "Özel imaj kullan" kısımını seçiyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 134569
Buradan Ubuntu Touch'un IMG.XZ formatındaki dosyasını seçip ekliyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 134570
Daha sonra IMG.XZ formatındaki dosyayı yazdıracağımız SD kartı ekleyip yaz butonuna basıyoruz,bundan sonrasında Raspberry Pİ'ı açıp Ubuntu Touch'un aşırı basit olan kurulumunu tamamlayarak Ubuntu Touch'u Raspberry Pi'a kurma işleminin sonuna geliyoruz,Ubuntu Touch'un varsayılan şifresi "phablet" olacaktır,rehberde bir sıkıntı veya eksik varsa bana söylerseniz memnun olurum.
Bilgilendirme için teşekkürler.