[REHBER] Linux'a Minecraft Nasıl indirilir - .jar dosyası nasıl açılır ?

Bu konuyu okuyanlar

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Arkadaşlar selamlar. Bugün ParrotOS Home versiyonunu bilgisayarıma kurdum sonra Arkadaş oyuna çağırdı sonra bende dedim içimden Allahım ben nasıl biriyim Windows gitti Minecraft'a giremeyeceğim diye üzüldüm. Sonra Arkadaş Bana Bir launcher indirip kurmamı söyledi ve bu rehberde anlatacakalrım ortaya çıktı.
Hadi başlayalım !

1.Adım

Arkadaşlar ilk önce elinize bir tane Minecraft Launcher alın ve masaüstüne atın.
Ben örnek olması için TLauncher kullanacağım. Minecraft.net adresinden Orijinal kendi Launcher'larını indirebilirsiniz. (Orijinal site dışı olanlar crack değildir.)

Screenshot at 2020-12-01 00-47-45.png

2.Adım

İndirdiğiniz dosyayı masaüstüne attıktan sonra terminali açalım, Ve Şu komutları uygulayalım.

1.) cd komutlarıyla .jar uzantılı dosyanın bulunduğu klasöre gidilir.

Kod:
cd /home/[kullanıcıisminiz]/Desktop
veya
Kod:
cd $HOME/Masaüstü

Screenshot at 2020-12-01 00-51-49.png

2.) Şu kod yazılarak çalıştırma işlemi yapılır:

java -jar <dosya_ismi>.jar

Örn:
Screenshot at 2020-12-01 00-53-59.png

Enter'layın ve herşey hazır. 20 saniye içinde program açılacaktır. Şahsen ben denedim. Çalışıyor.

NOT: CRACK'e destek yok diyenler için: Bu launcher'lar crack olmayıp, Crack olsa bile en fazla 2-3 ay içinde kapanması gerekmektedir.
O yüzden lütfen boş yorum atmayınız teşekkürler.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Linux masaüstünde çift tıklayınca olmuyo mu hep böyle mi yapıyonuz setupları

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
İyide bu sadece Linux için geçerli değil ve bu bilinen bir şeydi.
Dostum .jar uzantılı dosyaları Linux'ta direk açamazsın. Y program gibi yüklenmesine Özell,kleri kısmından izin vereceksin yada terminalden bu komutlar ile açacaksın benim ingilizcem olmadığı ve oradaki yazıların hepsinin ingilizce olmasından kaynaklı benim gibi bir durumda olanlar varsa terminal aracılığıyla açarlar dedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Screenshot at 2020-12-01 09-11-02.png

Bu şekilde .jar dosyasının içini açıyor program gibi giremiyorsunuz.

Hep böyle yapman gerekir özellikler kısmından uygulama gibi yüklenmesine izin verirsen Süreklü bu komutları kullanmana gerek kalmaz. Ama benim gibi o izinin olduğu yeri bulamaz isen sürekli malesef bu komutları uuygulayarak açman gerekir.

İyide bu sadece Linux için geçerli değil ve bu bilinen bir şeydi.
1)Ben linux için anlattım.
2)Ben 2 hafta öncesine kadar bilmiyordum.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Dostum .jar uzantılı dosyaları Linux'ta direk açamazsın. Y program gibi yüklenmesine Özell,kleri kısmından izin vereceksin yada terminalden bu komutlar ile açacaksın benim ingilizcem olmadığı ve oradaki yazıların hepsinin ingilizce olmasından kaynaklı benim gibi bir durumda olanlar varsa terminal aracılığıyla açarlar dedim.
Tamam direkt açılamayacağını biliyorum ama bu bu komutun her sistem için geçerli olduğunu değiştirmez.
2-)Ben 2 hafta öncesine kadar bilmiyordum
Tamam yeni öğrendiysen bir şey diyemem.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Tamam direkt açılamayacağını biliyorum ama bu bu komutun her sistem için geçerli olduğunu değiştirmez.
Hayır konu ile alakasız her şeyi söylüyorsuzun.
1)Ben linux için anlattım
2)Ben windows'ta çalışmıyor demedim.

Hem bu konu ile windows ne alaka. Lütfen şu diğer işletim sistemlerinde geçersiz fln konusunu kapatalım. Konu içeriği ile ilgili mesaj gönderelim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
TLauncher Crack'dir. Hem de Orijinal oyuna sahip olanların kullanabileceği ekstra paketlere sahip oyunu kolayca yükleyen bir uygulama.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
TLauncher Crack'dir. Hem de Orijinal oyuna sahip olanların kullanabileceği ekstra paketlere sahip oyunu kolayca yükleyen bir uygulama.
1) ektra pket dediğiniz içerikler için pro version satın almanız gerekir.
2)Ben zaten örnek olması için kullandım oradada iyice belirttim.

Bu tarz mesajları yazacağınıza konuyu tam anlamıyla okuyun lütfen. BEn nasıl bedava indirilir ?
diye konu açmadım nasıl indiriceğinizi anlattım nasıl açağınızı. Oradan indirinde demedim minecraf'a örnek olması için onu kullandım.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
1) ektra pket dediğiniz içerikler için pro version satın almanız gerekir.
2)Ben zaten örnek olması için kullandım oradada iyice belirttim.

Bu tarz mesajları yazacağınıza konuyu tam anlamıyla okuyun lütfen. BEn nasıl bedava indirilir ?
diye konu açmadım nasıl indiriceğinizi anlattım nasıl açağınızı. Oradan indirinde demedim minecraf'a örnek olması için onu kullandım.
Ben sadece bilgi vermek istedim.
Ekstra paketten kastım optifine ve forgeloader. Pro versiyonu satın alınca noluyo?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Ben sadece bilgi vermek istedim.
Ekstra paketten kastım optifine ve forgeloader. Pro versiyonu satın alınca noluyo?
Mesela TLauncher'da Skin dışında birşeyler eklemek için pro versiona yükseltmeniz gerekiyor.
Ve pro olmadan skin dışında diğer şeyleri fazla kullanamıyorsunuz. optifine ona bakmadım ?
Ama zaten Minecraft'a Dışardan satın almadan ücretsiz gene kurabiliyormussunuz.
sırf bu rehberi yapmak içinde satın almak tuhaf olur zaten arkadaşlarımla arada bir oynuyoruz :D

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Mesela TLauncher'da Skin dışında birşeyler eklemek için pro versiona yükseltmeniz gerekiyor.
Ve pro olmadan skin dışında diğer şeyleri fazla kullanamıyorsunuz. optifine ona bakmadım ?
Ama zaten Minecraft'a Dışardan satın almadan ücretsiz gene kurabiliyormussunuz.
sırf bu rehberi yapmak içinde satın almak tuhaf olur zaten arkadaşlarımla arada bir oynuyoruz :D
Bende 2 tane var, ikisini de Minecraft.net üzerinden aldım. SkyBlock oynuyordum bir ara.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Belki tabanı farklı olduğu için olabilir. Terminal yerine .jar uzantılı dosyayı masaüstüne bırak. Ardından Sağ tıklayıp uygulama gibi çalışmasına izin ver. Sonra sağ tıklayıp java ile açmayı dene. JAva'yı bulamazsan, Okuma yazma (uygulama gibi çalışmasına )izinleri verdi isen terminalden aynı komurları tekrar dene. Genede olmaz ise Taban'nın deb. olmamasından kaynaklıdır.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Belki tabanı farklı olduğu için olabilir. Terminal yerine .jar uzantılı dosyayı masaüstüne bırak. Ardından Sağ tıklayıp uygulama gibi çalışmasına izin ver. Sonra sağ tıklayıp java ile açmayı dene. JAva'yı bulamazsan, Okuma yazma (uygulama gibi çalışmasına )izinleri verdi isen terminalden aynı komurları tekrar dene. Genede olmaz ise Taban'nın deb. olmamasından kaynaklıdır.
Yeni Java yükledim düzeldi.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bu konuyu 2 ay önce görseydim Minecraft'ı çalıştırmam yarım saatimi almazdı.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Bu konuyu 2 ay önce görseydim Minecraft'ı çalıştırmam yarım saatimi almazdı.
Knk uzun gibi görünüyo ama kolay

zipten çıkarıp masaüstüne at
masaüstünden terminal aç.
java -jar [.JAR uzantılı dosyanın ismi]

Bu kadar :D

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Knk uzun gibi görünüyo ama kolay

zipten çıkarıp masaüstüne at
masaüstünden terminal aç.
java -jar [.JAR uzantılı dosyanın ismi]

Bu kadar :D
İlk kez linux'a program kuruyordum :D zaten içinde beni oku kısmı var TLauncher'ın. Oradaki komutları yapıştırınca açılıyor direkt.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
İlk kez linux'a program kuruyordum :D zaten içinde beni oku kısmı var TLauncher'ın. Oradaki komutları yapıştırınca açılıyor direkt.
ıhım ııhım eeeıhımıhım. oradaki komutlar uygulama gibi çalışmasına izin verip java ile açın diyor. bende okumuştum. Benim sistem javayı görmeyince olmadı ama şimdi Pardus'tayım.:cool:
Kendi java kurma programı bile var.
1606986218993.png

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Minecraft ın kendi launcherı da jar olarak indirilebiliyordu.