[REHBER] - Kalitesiz PSU Markaları

Bu konuyu okuyanlar

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Buyrun; high power performance gd ve rampage etx 750 hakkında bilgilendirme ETX modeli Sama Forza Gold modeli ile birebir aynı olmasada, PowerBoost Rage tamamen aynı olduğu söyleniyor forumlarda. Kutulara ve ürünlere bakın lütfen, marka basılmış iki ürünede. SAMA FTX-1200-1 Forza - Inter-Tech GmbH
Arkadaş bile demiş; bunları almak kumar ve riskli. Bir övgü iyi olduğu anlamına gelmez. Aynı fiyatlara hala çok daha iyi modeller var.

Nightmare837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
DarkFlash ve AIGO iyi sayılır Game Garaj'ın hazır sistemlerinin çoğunda bulunur. Kimsenin de sorun yaşadığını görmedim.

EthemAslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
80
Arkadaş bile demiş; bunları almak kumar ve riskli. Bir övgü iyi olduğu anlamına gelmez. Aynı fiyatlara hala çok daha iyi modeller var.
Zaten risksiz demedim, direkt “kesin alın” da demedim. Fakat alıp, bazı kullanan kişilerin memnun olduğunuda biliyorum. Fiyat meselesine gelirsek bu ürünler önceden çok daha ucuzdu fakat “kaliteli” bir üründen marka basıldığı öğrenince fiyatları artmıştır diye düşünüyorum. ETX 750 ve PowerBoost Rage fiyatında siz ne öneriyorsunuz peki?

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Zaten risksiz demedim, direkt “kesin alın” da demedim. Fakat alıp, bazı kullanan kişilerin memnun olduğunuda biliyorum. Fiyat meselesine gelirsek bu ürünler önceden çok daha ucuzdu fakat “kaliteli” bir üründen marka basıldığı öğrenince fiyatları artmıştır diye düşünüyorum. ETX 750 ve PowerBoost Rage fiyatında siz ne öneriyorsunuz peki?
https://www.hepsiburada.com/xigmate...ply-en9580-p-HBV000007MFJH?magaza=Teknopcsarf Powerboost 1200w yerine bunu öneririm...
Mesaj otomatik birleştirildi:

FSP 700W Meet 85 Güç Kaynağı ETX yerine de çok daha ucuza bunu...

Son düzenleme:

EthemAslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
80
https://www.hepsiburada.com/xigmate...ply-en9580-p-HBV000007MFJH?magaza=Teknopcsarf Powerboost 1200w yerine bunu öneririm...

FSP 700W Meet 85 Güç Kaynağı ETX yerine de çok daha ucuza bunu...
İkinci olarak attığınız FSP PSU, eski ve grup düzenlemeli bir PSU. PSU’lardaki topolojilerden en kötüsü grup düzenlemeli olanlardır. Topolojiler grup düzenlemeli, bağımsız düzenleme, DC to DC diye gider. En kalitelisi LLC’dir fakat fazla bilgim olmadığı için bahsetmedim. Şimdi gelelim grup düzenlemeli PSU’nun neden alınmaması gerektiğine, grup düzenlemeli PSU’larda 12v ve 5v kanalı aynı yerden kontrol edilir ve PSU yük altındayken iki kanalda dengede tutulamaz. Bu yüzden alınmamalıdır.

İkinci olarak attığınız FSP PSU, eski ve grup düzenlemeli bir PSU. PSU’lardaki topolojilerden en kötüsü grup düzenlemeli olanlardır. Topolojiler grup düzenlemeli, bağımsız düzenleme, DC to DC diye gider. En kalitelisi LLC’dir fakat fazla bilgim olmadığı için bahsetmedim. Şimdi gelelim grup düzenlemeli PSU’nun neden alınmaması gerektiğine, grup düzenlemeli PSU’larda 12v ve 5v kanalı aynı yerden kontrol edilir ve PSU yük altındayken iki kanalda dengede tutulamaz. Bu yüzden alınmamalıdır.
Daha detaylı bir anlatım isterseniz, bazı forum konuları atabilirim.

Son düzenleme:

baltazar119

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Alternatif olarak; Sharkoon, Thermaltake, FSP, Zalman, Xigmatek, Aerocool, Cooler Master, Corsair, High Power, Be Quiet.

C4 olarak; İzoly, Turbox, Everest, Rampage, GameBooster, GamePower, Dragos, PowerBoost, Frisby, Hadron, Aigo, Platoon, Gametech, Dark gibi markalardan uzak durun!

• İstanbulbilisim.com
  • Nanokatalog.com
  • Bossbilisim.com ve Atom Bilişim'den kesinlikle uzak durun, dolandırıcı siteler bunlardır :)
C4 olarak saydığım markaları alırsanız böyle olur: Bilgisayar patladı, 5 yaşındaki çocuk yanarak öldü
Örneğin Gametech markasını neye göre koydunuz?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
kaynaklar her yerde dandik psu yaz...aerocool kaliteli.

baltazar119

Asistan
Reaksiyon puanı
109
@ConfickerBelasi,
Bu da mı kötü mesela?

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
İyi bir model.

Tek konu ile kabul edecek değiliz confick efendi. Tek savunman buysa Asus PSU'larda 2'den fazla şikayet var.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
cooler master,thermalteke,corsair,zalman,xigmatek varken dandik gamepower alınmaz.

baltazar119

Asistan
Reaksiyon puanı
109
İyi bir model.

Tek konu ile kabul edecek değiliz confick efendi. Tek savunman buysa Asus PSU'larda 2'den fazla şikayet var.
İyi olduğunu biliyorum yüzlerce kötü yorum var onun için örnek gösterdim.
cooler master,thermalteke,corsair,zalman,xigmatek varken dandik gamepower alınmaz.
Aradaki fiyat farklarından da haberin vardır umarım.

İos lahmacunu

Asistan
Reaksiyon puanı
145
saçma.

everest ve rampage tüm modelleri çöp değil gerçekten iyi modelleri var.
dha birsürü marka eksik.

cooler master, corsair ve sharkoon bazı modelleri c4 gibi.

tobraki

Asistan
Reaksiyon puanı
519
GamePower var çok kötü.

acemii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kalitesiz ve mısır gibi patlayan bir marka daha var onu unutmuşszunuz

Meşhuuuurr Platoon Marka :))))

plaaaaa.jpg

Reaksiyon puanı
5,150
Bugün kalitesiz PSU markaları ile ilgili bir rehber hazırladım. İnşallah yararlı olmuşumdur.

1. Rampage

Ekli dosyayı görüntüle 128065

Rampage biliyorunuz kulaklık, fare, klavye yapıyor. PSU'ları ise... Tam bir C4. Sorunlu kısaca. 80+ gibi sertifikalar var ama içinin malzemesi kalitesiz. Ve maalesef sistemlerimizi duman edebiliyor.

2. Frisby

Ekli dosyayı görüntüle 128066

Frisby markası da çoğu kişinin sorun yaşadığı bir PSU. Burada ki bütün PSU markaları C4 ile ideal.

3. Markasız PSU'lar (!)

Ekli dosyayı görüntüle 128067

Bu tiplerde aşırı sorunludur. Çoğu eski sistemlerde bulunur. Ve yine sistem çöp edebilecek düzeyde...

4. Everest

Ekli dosyayı görüntüle 128070

Bu da Everest PSU. Yine diğerleri ile aynı rütbeye sahipler.

Kötü PSU markalarını anlattım. PSU'ların resimlerini koydum.

Hatam varsa düzeltin yorumlarda.

Markasız PSU'lardan her zaman uzak durmalısınız. İn mi Cin mi belirsizdir. Çoğu markasızın arkasında kırmızı bir buton var ve Voltaj ayarlanıyordu. Nejdat Delioğlu amcamızın yaptığı deneyde de direk evin şaltelleri atmıştı. Ve sistem yanmıştı.

İyi günler.
psu: rampage
hedef: Babanı değiştirmesi için ikna et
cevap: bozulunca değiştiririz

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@Porgola, Ama PSU bozulunca yanında bilgisayarı da götürebilir. Yani elektriği veren güç kaynağı olduğu için bilgisayarın bozulma ihtimalide var.