[REHBER] 5500 TL Sistem Toplama

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Benim anlatmak istediğim şu:

Bu ramin çipi kötü olduğu için XMP açılmama problemi çıkarabiliyor, o yüzden önermiyorum.
Aynı rami belki 10 kere aldım, aldırdım 1 kere bile xmp açılmama diye bir sorun yaşamadım, yaşandığını da görmedim.

649273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Teşekkür ederim bu önemli bilgi için :D :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her ürün hatalı çıkabilir. Bak ne diyorum 10-15 tane aldım/aldırdım. Hepsinin kurulumunu kendim yaptım. Bir kere denk gelmedi XMP açtırmayan Ram.
Herkese denk gelecek diye bir şey yok, bazı kişilerde yaşanabiliyor.
Aynı rami belki 10 kere aldım, aldırdım 1 kere bile xmp açılmama diye bir sorun yaşamadım, yaşandığını da görmedim.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Herkese denk gelecek diye bir şey yok, bazı kişilerde yaşanabiliyor.

Ne demek istediğimi ikinci mesajımda açıkladım zaten. Ramler problemli donanımlar, arkadaşıma da team-t force Vulcan Z aldık mavi ekran hatası aldı iade etti. Bu dediğine göre Team T-Force Vulcan Z hatalı bir ram önermeyelim öyleyse. Bir tanesi öyle denk geldi diye hepsi öyle olacak değil. Demek istediğim şey bu ram kronik sorunlu bir ram değil. Gayet stabil bir ram. Şansınıza öyle gelmiş olabilir.

649273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Ne demek istediğimi ikinci mesajımda açıkladım zaten. Ramler problemli donanımlar, arkadaşıma da team-t force Vulcan Z aldık mavi ekran hatası aldı iade etti. Bu dediğine göre Team T-Force Vulcan Z hatalı bir ram önermeyelim öyleyse. Bir tanesi öyle denk geldi diye hepsi öyle olacak değil. Demek istediğim şey bu ram kronik sorunlu bir ram değil. Gayet stabil bir ram. Şansınıza öyle gelmiş olabilir.
Hayır, onu demiyorum ben.

Corsair ramlerin çipleri genelde kötü oluyor, bu yüzden bu tarz sorunlar çıkarabiliyor.

Herkese de aynı çip gelmiyor.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Hayır, onu demiyorum ben.

Corsair ramlerin çipleri genelde kötü oluyor, bu yüzden bu tarz sorunlar çıkarabiliyor.

Herkese de aynı çip gelmiyor.
Ya yeterli, adam oturmuş sistem toplamış altına böyle kısır ve boş yorumlar yapmayalım. Lütfen bilgimiz yeterliyle yorum yapalım. Bu konu kapandı halen çipi iyi kötü diyorsun.

649273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Ya yeterli, adam oturmuş sistem toplamış altına böyle kısır ve boş yorumlar yapmayalım. Lütfen bilgimiz yeterliyle yorum yapalım. Bu konu kapandı halen çipi iyi kötü diyorsun.
Lütfen biraz saygılı ol, fikir alışverişi yapıyoruz burada.

Kısır ve boş yorum da yapmıyorum, buyur kaynağım:

Emre96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
Bu foruma yeni katıldım gördügüme göre cogu kişi markaya göre yorum yapiyor anlamadim bu işi

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Gigabyte şu an 1660 superler içinde palitten daha uygun
Palit 2629 TL
Gigabyte 2603 TL

Ben gigabyte önerdim.
Sen linke tıklamamışsın. Game Garaj da 2.336 TL fiyatı.

Emre96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
Gigabyte şu an 1660 superler içinde palitten daha uygun
Palit 2629 TL
Gigabyte 2603 TL

Ben gigabyte önerdim.

Bu indirimdeyken ikiside alınmaz.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Bu foruma yeni katıldım gördügüme göre cogu kişi markaya göre yorum yapiyor anlamadim bu işi
Emre burada markaya değil tecrübeye göre yorum yapıyoruz. Hiç kimse bütün ürünleri inceleyebilecek durumda değil. Hepimizin gelir seviyesi de imkanları da belli. Böyle bir şey söylemen olayı çok dar bir bakış açısına götürüyor. Lütfen yorumlarımızı biraz daha düşünerek yapalım.

649273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Emre burada markaya değil tecrübeye göre yorum yapıyoruz. Hiç kimse bütün ürünleri inceleyebilecek durumda değil. Hepimizin gelir seviyesi de imkanları da belli. Böyle bir şey söylemen olayı çok dar bir bakış açısına götürüyor. Lütfen yorumlarımızı biraz daha düşünerek yapalım.
Ürünü alman gerekmiyor, teknik bilgilerine bakarak yorum yapabilirsin.

Mesela bir PSU'nun kapasitörlerine, korumalarına, içyapısına göre yorum yapabilirsin. Gördüğüm kadarıyla bu forumda ürünler markaya göre değerlendiriliyor, burada lafım size değil üyelere.

Emre96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61

Mesela bu konu PSU kalitesi markaya bakarak belirlenmiyor yada arkadaş Dıştan bakınca kalitesi iyi değil gibi bu yuzden kalitesiz gibi bir cümle demiş dediğim buydu.

649273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43

Mesela bu konu PSU kalitesi markaya bakarak belirlenmiyor yada arkadaş Dıştan bakınca kalitesi iyi değil gibi bu yuzden kalitesiz gibi bir cümle demiş dediğim buydu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Katılıyorum.

PSU'nun kalitesi tasarıma göre belirlenmez, arkadaş tasarımını beğenmediği için kalitesiz demiş.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Ürünü alman gerekmiyor, teknik bilgilerine bakarak yorum yapabilirsin.
Üşenmedim saydım. 12 tane aldırmışım bu üründen. 4 de ben kullandım 16. Ben şimdi kullandığım, yaşadığım olaylara mı bakayım, yoksa sırf sen dedin diye ya da internette 3-5 tane konu var diye XMP açılmıyor deyip geçeyim mi?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Arkadaşım bi bitmediniz. Daha kaç kere açılan yüzlerce konu olduğunu söylemem gerekecek? İlla kanıt mı istiyorsunuz, kalitesiz kapasitör kullanılıyor işte. Azıcık araştırın yahu, neymiş efendim, marka düşmanlığı yapıyormuşuz. Alternatifleri varken neden kalitesiz ürün kullanalım ki? Çok istiyorsanız alın.