Referandumun kesin sonucu belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Toplam Sandık : 135027
Toplam Seçmen : 42641707
Açılan Sandık : 135027
Açılan Sandık Oranı : % 100.0
Kullanılan Oy : 28710105
Geçerli Oy : 28076003
Katılım Oranı : % 67.32

Tercih Sayı Oran

EVET 19407242 69.123
HAYIR 8668761 30.876

[size=6pt]netgazete.com[/size]

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
pek de önemi kalmadı bugün olanlardan sonra

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Aslında önemi hala yerinde fakat ondan daha önemli durumların olması biraz gündeme gelmesini geciktirdi.Belki bıçak gibi bir etki yaratmayacak ama genelde alınması gereken önlemlerin nasıl olacağını belirtmede yardımcı olacak bu referandum,yani ileriye dönük bir sonuç çıktı diyebiliriz.

Reyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence gereksiz bisi bu referandum,sonucu onceden de biliniyodu.Tamamen gereksiz buluyorum.Sonucta olayli bis sekilde cumhurbaskanimizi sectik.Artik ne onemi kaldi ki?Ayrica bu is icin harcanan paraya yazik degil mi ???

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Laf söyleyince kızıyorlar.
Sınırda oy verme işlemi başlamış adamlar maddeyi değiştiriyor yani öncekiler o halini, sonrakilerse son halini oyladılar. :D

Yoldan çevirdiklei adamı sandık görevlisi yaptılar, lütfen ciddiyete bakar mısınız. :D adama soruyorlar valla oy kullanmaya geldim adam yokmuş beni aldılar diyor sandık görevlisi olarak :D

Anayasa değişikliği yapacakmışsın e onunla beraber ekle bu değişikliği, hiç halk oyuna gitmeden mecliste onayla hem meclis onaylamış olsun hem de trilyonlar akmasın, bu da ayrı bir saçmalık. Yahu bu adamın inatı, efeliği Türk milletine, konzolizo rays hanımefendi pkk sorununu halletmesi için iki gün izin istedi, daha demin ona izin verdi, 7 sene sonraki olay için referandumu terör döneminde ertelemediler (uyanık, gene gündemi değiştirecekti ya)

Bir diğer konu, meclisin referandum yetkisi yok ki, bu kararı meclis aldı son süreçte e bu da kanunsuz.

Sonuç olarak göreceksiniz bu sadece göstermelik trilyonların boşa sokağa aktığı bir oylama oldu, hükümet elindeki ATV'de hükümet borazancısı cengiz çandar bile öyle dediyse, bu işte bir yamukluk olduğu kesindir, onlardan biri demese inanmazdım bu adamlar kolay kolay itiraf etmezler.

Bu seçim anayasa mahkemesinden dönecek, akepe bunu çıkardığına pişman olmuştu sırf inat için mecbur kaldı, bu süreçte de bilinçli olarak yanlışlar yapıldı ki iptal edilsin diye. Bu sayede her zman ki gibi biz referandum yaptık anayasa mahkemesi iptal etti diye ağlayarak, mazlum ayağına gene oy toplayacak.
Bakalım halk bu sefer yutacak mı ben onu merak ediyorum.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Bir söz vardır "seçilmiş reisicumhurun referandumu olmaz" diye. :D Neyse efendim mesele zaten Cumhurbaşkanı seçiminde falan değil. ROada bir madde var beni geren: Toplantı yeter sayısı. Gerisi önemsiz.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ağlanacak bi halimiz varsa gülmeyin bari,Dalgacı bi uslubu kimse dinlemez!(aksine rota şaşırtır)

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Cennette mizah olmaz, diye bir deyiş vardır. Yani herşeyin yolunda olduğu bir memlekette mizah ve mizahçı fazla gelişmez. Biz ağlanacak hâlimize gülerek hayatta kalıyoruz. Bu da bir ferahlamadır, rahatlamadır.

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Vatana Millete Hayırlı Olsun

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Cennette mizah olmaz, diye bir deyiş vardır. Yani herşeyin yolunda olduğu bir memlekette mizah ve mizahçı fazla gelişmez. Biz ağlanacak hâlimize gülerek hayatta kalıyoruz. Bu da bir ferahlamadır, rahatlamadır.
zaten halimize de gülmesek hepimiz veremden gideriz :D

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Siz gülerken başkalarının huzurunu bozuyorsunuz ama!
Ne kadar söylemesemde;herkesin gözünde dalgacı insan salaktır,binevi şöyle;
"Seni küçümseyeni KIÇımsa" siz doğru söylesenizde onlar sizi KIÇımsıyorlar
Hayır yani; Bişey anlatmak istiyorsan ve bunu kendi Vatandaşına anlatmak istiyorsan,bunun başka,içinde gıcıklık tarzı olmayan,bi şekilde anlatırsan seni daha iyi dinlerler,aksi takdirde bunda bi kasıt ararlar,Sen aramazmıydın? uzayıp giden tartışmaların çoğu bundan sebep deilmi?!
Neden insanlarda bi kasıt arattırasınki! Senin düşündüğün bu Ülkenin çıkarlarıysa!
Kasıt arattırmaman gerek!!
Yanlışsam düzeltin

Vatan,Millet konusu Haricinde konuşursan,bunda gülünebilir,Bu birazda Laf Cambazlığı olur,ama Sen böyle bir konuda Laf Cambazlığı yaparsan, KIÇımsarlar
Düşün, Çoğunluk EVET dedi !!!!!!!!!!

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
milletin kıçımsaması da umurumda degil. eger gerçekle mizahı ayırt edemiyorsa bende o kişiyi kıçımsamam.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ahmet347 dedi ki:
milletin kıçımsaması da umurumda degil. eger gerçekle mizahı ayırt edemiyorsa bende o kişiyi kıçımsamam.
!!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!!

-----------------------------------------------------

İşte dalga böle geçilir,Hoşuna gittimi?!

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunun mizahla ne alakası var yaa? yaptıgına dalga geçme degil baska birşey denir ama. burada yazmiim.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yaz istersen,yine sen küçük düşersin!
Buyur yaz.
Anlatmak istediğimi anladınya!! bu bana yeter!

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Arkadaşlar Konuyu Dağıtmayın !!! !!!

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
önemli degil herkes esprileriyle kendi seviyesini gösterir. :) espri yapacam diye boşyere yırtınanların esprilerinden alınacak kadar aptal degilim.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İşte buda senin beni kıçımsaman,çünkü hoşuna gitmedi söylediklerim

----------------------
Şimdi ben böle konuşunca beni,kendinizle farklı düşüncede sanabilirsiniz,
Ama o Referandum a ben öle bi HAYIR dedimki,ordakilerin hepsinin dikkatini çekti!!

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gülmek sandığınız gibi kötü değildir, bazen ciddiyetten daha fazla kazandırabilir.
Kara mizah tam bu durumlar için söylenir, yani literatüre bile girmiş sözdür.

O nednele gülmelere ağlamalara pek aldırmayın, her şey ortadaysa zaten kimileri güler kimileri ağlar bu kişilere kalmıştır, sevinçten gülenlerin ve ağlayanların olduğunu unutmayalım.

Önemli olan olayın sonuçları, izah ediliş tarzı değil.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konuyu dağıtmayın ilk ve son uyarıdır. !!!

Arf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ağlanacak haline gülebilen insan kişilikli insandır.
"Ağlanacak halimize" gülebiliyorsak şu vakit varın siz düşünün bizi bu hallere koyanları. Bekirciğiminde dediği gibi bizim en azından bi kısım rahatlama yöntemimizdir bu.

Son derece "dengesiz" bir referandumun, son derece "dengesiz" sonuçları..
":)"

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
BacKDooR dedi ki:
Önemli olan olayın sonuçları, izah ediliş tarzı değil.
Tamam, BackDoor sende böle diyorsan!! Belliki sende;
Siyasete Yorum yapanlardansın,
Siyasete atılsan yapamazsın,(Elini taşın altına koyamazsın)

Geçen dediğin gibi "Kamuoyu oluşturmaya çalışırım" demiştinya(Burda http://www.shiftdelete.net/forum/yn...sini-onayladi-t10296.0.html;msg88994#msg88994 17.Mesajda),Hani sen olsan,hatırladın
Eğer yukardakini yazan sensen
Kamuoyu böle oluşturulmaz !!!

Artık cevap vermicem çünkü,orda seni destekleyende bendim!

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bu referandum türk hukukuna geçen kara bir lekedir. Oldu bittiyle sırf inat ugruna halkın onune koyulan, daha sonra sözümğzden dönmeyelim diye geri çekilmiyen. Kendi içinde çelişkilerle dolu. Oylama başladıktan sonra oylanan metni değiştircek kadar buyuk yanlısların yapıldıgı ve asla uygulanmıycak bır referandumdur.

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AtakaN dedi ki:
Bu referandum türk hukukuna geçen kara bir lekedir. Oldu bittiyle sırf inat ugruna halkın onune koyulan, daha sonra sözümğzden dönmeyelim diye geri çekilmiyen. Kendi içinde çelişkilerle dolu. Oylama başladıktan sonra oylanan metni değiştircek kadar buyuk yanlısların yapıldıgı ve asla uygulanmıycak bır referandumdur.
oy kullananların büyük çogunlugu neden kullandıgını bile bilmiyor. valla ben sandıga gitmedim.tamam haksızım ama en azından 15-20 ytl mi yatırırım ülkeye katkım olur. niçin yapıldıgı adam gibi söylenmeyen bir seçimde oy kullanmam harakiri gibi birşey olsa gerek.