Bu konuyu okuyanlar

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Arkadaşlar güncellemeyi yaptım. Sırf kendimi iyi hissetmek için üstüne format da attım. Hiçbir takılma vs yaşamadım, herhangi bir başka problem yaşamadım. Aksine telefon hızlandı.
Redmi Note 9S 64GB'lik modelde hiçbir sıkıntı yok arkadaşlar. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Sadece arkadaşa aldığımız 128GB'lik modelde WiFi'nin otomatik kapanma sorunu yaşadık, bir kere de arkadaşın 128GB'lik telefonu kafayı yedi. Güncellemeyi yaptık ve sorunlar düzeldi.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
4. Gün İzlenimlerim:
MIUI12'ye güncellemeden kullandığımı tekrar belirtmek isterim.
Telefonun şarjı ilk başta 3 gün dayanmıştı. Bu miktar 2 güne yani normal seviyelerine kadar düştü, batarya performansında çok ufak bir düşüş görmekle birlikte batarya zaten çok iyi olduğu için ağır oyun oynayaman birisi rahatlıkla 2 günü çıkarır, birkaç saat pubg oynayan birisi 1 tam gün olarak rahat çıkarır. Pubg testlerimde 15 dk lik bir oyunda yaklaşık olarak %3-4 şarj gidiyor. Bu arada Pubg'yi en yüksek ayarlarda hiçbir sıkıntısız ve akıcı bir şekilde oynadım.
Telefonun şarjı %14 iken bile "birkaç el daha pubg atarım" diyecek kadar güven veriyor.
Batarya testlerinde 2 saat denmiş ama bana daha kısa gibi geldi. 1 saat 40 dk civarında tam şarj oluyor.
Batarya konusunda örnek vermek gerekirse sabah 8'de 100 olarak şarjdan çıkardım ve şu anda şarjım %52 (saat: 00.13) .
Kamera konusunda 48MP kamerası uzakları detaylı vermiyor. Sonuçta zaten yazılım ile oluşturulmuş olduğu için. Yine de 48MP çekim modunda güzel fotoğraflar çektiğini söyleyebilirim. Elbette normal fotoğraf modu daha güzel fotoğraflar çekiyor.
Geniş açı kamerası berbat diyebilirim. Çekilen fotoğrafı hafif yakınlaştırınca görüntü
yü pastel boya gibi bozduğu açıkça görülebiliyor.
Bununla birlikte Makro kamerası övgüyü hak ediyor.
Hiçbir ısınma sorunu yaşamadım.
Hafifliğini hissetmiyorum demiştim, farkına varmıyorsun ama uzun süre havada ellerinle tuttuktan sonra ellerinin ağrıdığını hissediyorsun. Arada bir ellerini bir yere yaslama ihtiyacı hissediyorsun. Farkında olmadan elinin ağrıması dışında bakıp da bu çok ağır dedirtecek kadar hissiyat açısından bir ağırlık yok.
Telefon normal rahat bir kot pantolon cebine tam yerleşiyor. Azıcık slim fit giyen biriyseniz büyük ekrandan dolayı cepten ekranı çıkabilir. Ben rahat kalıp giydiğim için cebe ucu ucuna yerleşiyor telefon.
Ön kamera diyaframı beni meraklandırmıştı; çünkü diyaframı çok yüksekti ve telefonu almadan evvel, acaba görüntüyü yakından mı çekiyor diye endişelenmiştim. Fotoğraf modunda ön kamera yapay zeka ile desteklenmiş ve ön kameranın çekim uzaklığı çok iyi ayarlanmış vaziyette; fakat video moduna geçince ön kameranın diyafram açıklığı kendini hissettiriyor ve görüntüyü daha yakından gösteriyor video modunda. Normal tutarsam video çekme modunda ön kamerada sadece yüzüm çıkıyor diyebilirim.
Donma veya kasma problemine rastlamadım, parmak izi algılaması gerçekten çok hızlı.
TV kumandasını test ettim bugün, gerçekten başarılı bir kumanda arayüzü ve tüm tuşları koymuşlar.
Telefonun ön ekranı koruyucu jelatin takılmış vaziyette geliyor, bu ön ekran havadaki tozları çok topluyor ve bir süre masada bırakılsa tozlu bir şekilde bulunuyor, hızlıca kıyafete silme ihtiyacı hissettiriyor. Sanırım uzun kullanımda ahize sorunu çekenler, aslında ahizede birikmiş olan tozlardan dolayı o sorunu yaşıyor olabilirler. Çünkü koruyucu kılıf şarj girişini kapıyor, hoparlörü koruyor; lakin ekran üstündeki ahizeye bir şey yapılamaz.
Bu arada hoparlör performansı söylendiği kadar kötü değil, standart bir hoparlör var telefonda. Ses yüksekliği tatmin edici düzeyde. Ben hoparlörden aşırı yüksek ses çıksın isteyenlerden ve hoparlörle şarkı dinleyenlerden olmadığım için(Bluetooth hoparlör ve Bluetooth kulaklık tercihimdir) bana gayet normal geldi.
Tavsiye eder misin derseniz 4. gün deneyimi olarak hala tavsiye ederim.
Aynı telefonun 128 gn olanı babamda var şarjı 5 gün gidiyor

darknight25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar güncellemeyi yaptım. Sırf kendimi iyi hissetmek için üstüne format da attım. Hiçbir takılma vs yaşamadım, herhangi bir başka problem yaşamadım. Aksine telefon hızlandı.
Redmi Note 9S 64GB'lik modelde hiçbir sıkıntı yok arkadaşlar. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Sadece arkadaşa aldığımız 128GB'lik modelde WiFi'nin otomatik kapanma sorunu yaşadık, bir kere de arkadaşın 128GB'lik telefonu kafayı yedi. Güncellemeyi yaptık ve sorunlar düzeldi.
kardeşim miu 12.02 de kullanıyorsun değil mi

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
kardeşim miu 12.02 de kullanıyorsun değil mi
Evet MIUI 12 kullanıyorum çok memnunum 11'den daha hızlı olmasına şaşırdım hatta
Mesaj otomatik birleştirildi:

O değil de MIUI 12'de cihazın şarj performansı arttı :D
Herkes şarj az gidiyor diye şikayetçiydi.
MIUI 11'de erkenden %100'den %97'ye inerken, uzun süre %100 olarak kullandım, daha sonra %99'a indi ve son 4 saatte şarjım şu anda %94

Son düzenleme:
S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Evet MIUI 12 kullanıyorum çok memnunum 11'den daha hızlı olmasına şaşırdım hatta
Mesaj otomatik birleştirildi:

O değil de MIUI 12'de cihazın şarj performansı arttı :D
Herkes şarj az gidiyor diye şikayetçiydi.
MIUI 11'de erkenden %100'den %97'ye inerken, uzun süre %100 olarak kullandım, daha sonra %99'a indi ve son 4 saatte şarjım şu anda %94
Bilgilendirme için teşekkürler.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Yakın fiyata poco x3 daha mantıklı bence

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Arkadaşlar MIUI 12.0.2 güncellemesinde bir sıkıntı yok; ancak MIUI 12.0.3 güncellemesiyle birlikte batarya pil performansı yarı yarıya düştü. Bu animasyonlarla alakalı bir şey değil, zira 12.0.2 güncellemesinde de aynı animasyonlar aynı şekilde gelmişti.
12.5 gelirse ona da bakacağız düzeltmelerini umuyoruz.
Dipnot da belirtmek isterim telefonun şarjı 2 gün yerine 1 gün gidiyor yani günü rahatlıkla çıkarır arkadaşlar sadece eskisi gibi 2 gün olmaması üzücü

Son düzenleme:

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
MIUI 12.0.4.0 güncellemesi geldi. MIUI 12.0.3.0 a göre batarya ve performans açısından birçok sorun düzelmiş görünüyor.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Dedi Xiaomi fanboyu. :oops:?:cool:

Bilgilendirme için teşekkürler. ???
Funboy demeyelim fiyat performans olarak her markaya eşit yaklaşırım ama telefonumdan da memnunum ?
Sadece alacak arkadaşlara tavsiyem 4GB RAM varken hem oyun oynayıp hem Bluetooth kulaklıkla Spotify şarkı dinleyip hem de arkaplanda telegramdan yazışamıyorum genelde öyle zamanlarda şarkı otomatik duruyor ? Tabi aradaki fiyat farkına değmezdi 4GB RAM'liyi almıştım ama şu anki Redmi Note 10S ve 10 Pro fiyatlarına bakınca ne kadar doğru tercih yaptığımı bir kez daha gördüm arkadaşlar orta segment telefona da 3bin lira verilmez ya ?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Android 10 tabanlı MIUI 12.0.4 sürümünden, Android 11 tabanlı MIUI 12.0.2 sürümüne güncelledim. Elbette değişiklikler var.
Yazı fontunda gözle fark edilmeyecek ama göze hoş gelecek ufak değişiklikler yapılmış.
Animasyon konusunda gözle fark edilmeyecek ama göze hoş gelecek ufak değişiklikler yapılmış.
Açık uygulamalara bakarken uygulamaya basılı tutunca önceden seçenekler çıkıyordu, onu sebepsiz yere yok etmişler, artık uygulamaya basılı tutunca direk uygulama bilgisi sayfasını açıyor.
Iphone modu dediğimiz tam ekran görünümünün ayarlardaki yerini değiştirmişler, bulamayan arkadaşlar o gitti sanabilir ama aslında gitmedi. Ayarlar > Ana ekran > Navigasyon diye bir yere taşımışlar.
Google klavye griyken beyaza döndü eskisi daha şeffaf daha hoş duruyordu onu eski halini hatırlasam o haline getirmeye çalışacağım
Apk yüklenen bazı uygulamalarda uygulama yüklenemedi diye uyarı verdi, o uygulamanın daha yeni sürümünün apk'sını bulmanız gerekebilir.

Güncelledikten sonra başta yavaşlık oldu, normal gördüm çünkü miui sürümü olsa neyse de Android sürümünü güncellediğimiz için güncelledikten sonra hard reset atmanız önemle tavsiye olunur. Hard reset attıktan sonra yavaşlık gitti. Herhangi bir kronik sorunla da karşılaşmadım, bir sıkıntı yaşamaksızın güncellenebilir.

[Tavsiye] Xiaomi Pil Ömrü Uzatma
Elbette şu konumda bahsettiklerimi yapınca telefonun hızı biraz daha arttı kendine geldi ve stabil, hızlı şekilde kullanıyorum.

Batarya konusunda ileride yazacağım; çünkü telefon şu anda şarjda, henüz uzun kullanım yapamadım.