Redmi note 8

Bu konuyu okuyanlar

cinarsimsek01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaz tatilinde xioami redmi note 8 veya redmi note 8 pro almayı düşünüyorum, o zamana kadar ucuzlar mı, ucuzlarsa kaç lira ucuzlar? Şimdiden teşekkürler

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Ucuzlayacağını sanmam. Dolar kuru her gün yükseliyor, yaza kadar fiyatlar artabilir bile.

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
bende olursa mi9t veya nova5t dşünüyorum beklesem mi bilemedim

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Ben 4 gün önce bir beyez eşya mağazasından taksitle yani kradi kullanarak 12 ay taksitle Redmi note 8 aldım.1750 TL peşin,taksitle 1990 filan geldi.Samsung m20 vardı.Onun yerine bunu aldım.Amacım m30s almaktı bunu tavsiye ettiler,aldım.Daha öncede Redmi 5 plus kullanmıştım.Arayüz olarak aynı sayılır.Aralarında ufak tefek farklar var tabii.Yinede iyili bunu almışım.Htc 10 kullandım ama bu telefon başka.Gelen evrak,giden evrak açmada göndermede acayip hızlı.Herkese tavsiye ederim.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Redmi Note 8 kullanıcısı olarak pek önermiyorum. Bazı sorunlar 4 ay sonra belli oluyor.

Aldığınız Redmi Note 8 telefonda Tianma ekran panali çıkarsa ekran ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Ghost ekran sorunu gibi. Huaxing ekran paneli çıkarsa daha şanslısınız. Mesela bizdeki 2 Redmi Note 8'in birisi Tianma panel, diğeri Huaxing ekran paneli.

Bazı serilerde de 1080p 60fps videoyu bulanık çekiyor. Ama hepsi böyle değil. Mesela bizde 2 taneNote 8 var birisi net, diğeri daha bulanık çekiyor. Araştırdım bazılarında bulanık çekiyormuş.

Redmi Note 8 ile ilgili şu ana kadar yaşadığım ya da duyduğum bazı kronik sorunlar bunlar. Ama dediğim gibi tüm seriler sorunlu değil. Bazı serilerde kullanılan malzemelerin farklı olması ile alakalı.

Anlayacağınız Redmi Note 8 toplama PC gibi. Tüm serilerde aynı malzeme kullanılmamış. Şansınıza yani.

Redmi Note 8 Pro nasıl bilemiyorum. 4 ay falan kullananlara sormak lazım.

MustafaGns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Redmi Note 8 kullanıcısı olarak pek önermiyorum. Bazı sorunlar 4 ay sonra belli oluyor.

Aldığınız Redmi Note 8 telefonda Tianma ekran panali çıkarsa ekran ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Ghost ekran sorunu gibi. Huaxing ekran paneli çıkarsa daha şanslısınız. Mesela bizdeki 2 Redmi Note 8'in birisi Tianma panel, diğeri Huaxing ekran paneli.

Bazı serilerde de 1080p 60fps videoyu bulanık çekiyor. Ama hepsi böyle değil. Mesela bizde 2 taneNote 8 var birisi net, diğeri daha bulanık çekiyor. Araştırdım bazılarında bulanık çekiyormuş.

Redmi Note 8 ile ilgili şu ana kadar yaşadığım ya da duyduğum bazı kronik sorunlar bunlar. Ama dediğim gibi tüm seriler sorunlu değil. Bazı serilerde kullanılan malzemelerin farklı olması ile alakalı.

Anlayacağınız Redmi Note 8 toplama PC gibi. Tüm serilerde aynı malzeme kullanılmamış. Şansınıza yani.

Prolardada var mı bu sorun ? Ben not 8 pro aldım gelmedi henüz.

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Telefonun Huaxing ekran paneli yada Tianma ekran panali olduğunu nasıl bileceğiz?Telefonun bir yerinde yazıyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet öğrendim Tianma panel çıktı.

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Telefonun Huaxing ekran paneli yada Tianma ekran panali olduğunu nasıl bileceğiz?Telefonun bir yerinde yazıyor mu?

Cevabınızı işi işten geçtikten sonra yazmış olacağım. Kusura bakmayın. Ekran panelinin nasıl sorgulandığını aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz:

Benim kullandığım telefonun da Tianma panel çıktı. Evdeki diğer Redmi Note 8'in Huaxing panelmiş.

Prolardada var mı bu sorun ? Ben not 8 pro aldım gelmedi henüz.
Pro'da ghost ekranla ilgili bir sorun olup olmadığını ben de bilmiyorum. Kullananların tecrübelerini almak lazım.

Pro'da 1080p 60fps videoda sorun var mı bilmiyorum çünkü Redmi Note 8 ile kamera sersörleri bile farklı. Bir arkadaşın Redmi Note 8 Pro'suna baktım, onunkinde sorun yoktu. Ama dediğim gibi 60fps video sorunu tüm Resmi Note 8'lerde de yok zaten. Mesela bendeki telefonda 60fps videoda sorun var ama evdeki diğer Redmi Note 8'de sorun yok.

Aslında 60fps video kayıt özelliği Redmi Note 8 ve Pro'lar için en başta planlanmamış. En başta 30fps olarak planlanmış. 60fps sonradan güncelleme ile verilmiş. Sonradan üretilen serilerde de en güncel sürüm kullanıldığı için doğrudan 60fps özelliği ile birlikte verilmiş. Sonradan verilen bir özellik gibi bir şey olduğu için de ayar tutturamamış olabilirler. Bendeki sorun 3 yeni güncellemeye rağmen düzelmedi.

Son düzenleme:

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44

Cevabınızı işi işten geçtikten sonra yazmış olacağım. Kusura bakmayın. Ekran panelinin nasıl sorgulandığını aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz:

Benim kullandığım telefonun da Tianma panel çıktı. Evdeki diğer Redmi Note 8'in Huaxing panelmiş.

Pro'da ghost ekranla ilgili bir sorun olup olmadığını ben de bilmiyorum. Kullananların tecrübelerini almak lazım.

Pro'da 1080p 60fps videoda sorun var mı bilmiyorum çünkü Redmi Note 8 ile kamera sersörleri bile farklı. Bir arkadaşın Redmi Note 8 Pro'suna baktım, onunkinde sorun yoktu. Ama dediğim gibi 60fps video sorunu tüm Resmi Note 8'lerde de yok zaten. Mesela bendeki telefonda 60fps videoda sorun var ama evdeki diğer Redmi Note 8'de sorun yok.

Aslında 60fps video kayıt özelliği Redmi Note 8 ve Pro'lar için en başta planlanmamış. En başta 30fps olarak planlanmış. 60fps sonradan güncelleme ile verilmiş. Sonradan üretilen serilerde de en güncel sürüm kullanıldığı için doğrudan 60fps özelliği ile birlikte verilmiş. Sonradan verilen bir özellik gibi bir şey olduğu için de ayar tutturamamış olabilirler. Bendeki sorun 3 yeni güncellemeye rağmen düzelmedi.

Tianma daha iyi beyaz renk ve daha kaliteli görsel sunuyor.Bunu öğrendim.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

Bizde her iki panel de olduğu için bunu ben de fark ettim.
Evet, Tianma daha iyi beyaz sunuyor. Gerçeğe daha yakın beyaz. Huaxing ona göre daha sarımtırak bir beyaz sunuyor. Bunu iki telefonu yan yana getirince fark ediyorsunuz.

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Sorun çıkmaması içinde soğuk renklerde kullanmayınız diyorlar.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sorun çıkmaması içinde soğuk renklerde kullanmayınız diyorlar.
Evet. Okuma modunda kullanmayı ya da "Ekran" ayarlarından "renk şeması"nı "sıcak" bir tonda kullanmayı tavsiye ediyorlar.
İşte o zaman ben ne anladım Tianma'da beyaz rengin iyi olmasından? Zaten Tianma'yı sıcak renk şemasında kullanınca Huaxing gibi oluyor ekranın tonu.

Ekran panelleri arasındaki ton farkını aşağıdaki konuda 2. mesajımda yazdım. Bakabilirsiniz:

Son düzenleme:

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242

Ucuz etin yahnisi :D Bende bu aralar ısınma sorunu yaşıyorum :D