Redmi Note 8 Pro-Mi 9T karşılaştırma

Sizce hangisi?

• Redmi Note 8 Pro

Kullanılan: 15 28.8%
  • Mi 9T

Kullanılan: 37 71.2%

• Kullanılan toplam oy
    52

Bu konuyu okuyanlar

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhaba arkadaşlar, Redmi Note 8 Pro ithalatçı garantili olarak ülkemize girmeye başladı ve birkaç hafta sonra Mi TR garantili olarak da satılacağı söyleniyor. Sizce Mi 9T ile karşılaştırırsak hangisi kazanır, uzun kullanımda hangisi daha mutlu eder? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Aslında performans olarak birbiriyle neredeyse aynı iki cihaz batarya 64 mp kamerasıyla note 8 pro önde ekran olarak mi9 t önde diyebiliriz uzun kullanım testinde mediatek işlemci ne iş yapar bunu görmek lazım onun dışında iyi telefon ben mi9 t tercih ederim..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Redmi note 8 pro tahminimde 1-2 ay içinde 2200 TL gibi fiyatlara düşer. Ama Mi 9T 2700 TL bandında bir telefon. Aralarında fiyat farkı var ve bütçen elveriyorsa Mi 9T almak çok daha mantıklı.
Mi 9 Lite modelide yavaş yavaş piyasaya girmeye başladı. bu telefonda 1-2 ay içinde 2200 TL bandına düşecektir ve bence donanım ve kasa olarak redmi note 8 modelinden daha iyi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aslında performans olarak birbiriyle neredeyse aynı iki cihaz batarya 64 mp kamerasıyla note 8 pro önde ekran olarak mi9 t önde diyebiliriz uzun kullanım testinde mediatek işlemci ne iş yapar bunu görmek lazım onun dışında iyi telefon ben mi9 t tercih ederim..
Helio G90T daha güçlü. Baya daha güçlü. Aynı firmanın cihazları arasında antutuda 60 bin fark var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
O kadar fark yok ortalama 14000 puan fark var bu puan farkı telefonu alınabilir yapmıyor kişisel düşüncemdir..
Ne demek 14 bin? 220 bine 280 bin puanlar. 60 Bi puan farkı var.(düzenleme :yok)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzenleme : Mİ9T'de 730 vardı.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Mi9t'nin antutu v8 skoru yok ayrıca mi9t sd 730 kullanıyor..

Laçin4

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
23
Merhaba arkadaşlar, Redmi Note 8 Pro ithalatçı garantili olarak ülkemize girmeye başladı ve birkaç hafta sonra Mi TR garantili olarak da satılacağı söyleniyor. Sizce Mi 9T ile karşılaştırırsak hangisi kazanır, uzun kullanımda hangisi daha mutlu eder? Düşüncelerinizi bekliyorum.
68 megapixel olayına falan takılamben mi 9t kullanıyorum sadce lafta o 48 megapixel kamerası iyi ama o değerleri hiçbir zaman veremicekler.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
68 megapixel olayına falan takılamben mi 9t kullanıyorum sadce lafta o 48 megapixel kamerası iyi ama o değerleri hiçbir zaman veremicekler.

Zaten İP 6’dan geçeceğim için çok da sıkıntı değil???

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben olsam Meizu 16TH'yi de düşünürdüm.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
68? 64* ve tam anlamadım ne demek istediğinizi

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Redmi note 8 pro tahminimde 1-2 ay içinde 2200 TL gibi fiyatlara düşer. Ama Mi 9T 2700 TL bandında bir telefon. Aralarında fiyat farkı var ve bütçen elveriyorsa Mi 9T almak çok daha mantıklı.
Mi 9 Lite modelide yavaş yavaş piyasaya girmeye başladı. bu telefonda 1-2 ay içinde 2200 TL bandına düşecektir ve bence donanım ve kasa olarak redmi note 8 modelinden daha iyi.

Mümkün değil o dediklerin 2200 hayatta mi 9lite olmaz mi 9se'den daha bir iyi model bu. Redmi note 8pro'nunda 2200 göreceğini sanmam ama mi 9lite imkansız 2200. 350$ çıkış fiyatı.

68? 64* ve tam anlamadım ne demek istediğinizi

Demek istediği megapixel değerlerine takılma aynı çekiyorlar ikiside tam randımanlı 12mp'de çekiyor.

Daha önce dediğim gibi @AlteredTech rn8pro iyi bir cihaz gibi götünüyor ama kumar. Garantici olmak istersen mi 9t var yada beklersin xiaomi sd730 olan damla çentik varyantı çıkartır... mutlaka çıkartırlar boşu yok adamların :D

Son düzenleme:

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Ikisi arasında rn8 pro tercih ederdim açıkçası. Mediatek bu sefer yaptı diye düşünüyorum. Ama almadan önce 1 2 ayn bekleyin kullanıcı yorumu görelim.

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Adamlar oraya boşuna 64 megapixel yazacak değil ya rn7 de 48 megapixel çekiyor vu telefonun 64 megapixel gelmeme olasılığı imkansız yani zaten fotograf bilgilerine kaç megapixel olduğu kaç mb olduğu yazıyor bu 64 megapixel fotoğraf en az 10 mb civarı olur bunlar yalan deil yani

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
O gün otobüste yazmıştım pardon her neyse işte 64mp hiç bir zaman o değerler verilemicek
Hocam nasıl verilmeyecek şansa note 7 modeli 48megapixel in hakkın vererek fotoğraflar çekiyor. Ayrıca bir fotoğrafın kalitesi megapixeline bakarak yorum yapılamaz o cameranin arkasında bazî bileşenler var onlarda camera için önemli olan hususlar.

rosmisal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
note 8 pro 2 saat 13 dakikada tam sarj oluyor(Galiba mediatek hızlı sarjı tam desteklemiyor)
mi 9t 1saat 40 dakikada

note 8 pro'nun bataryası daha fazla ama(4500mah),
mi 9t(4000mah) nin ekranı amoled ve işlemcisi daha düşük nm(nanometre) olduğundan ekran açık süresi daha iyi gidiyor yaklaşık 30 dk.
mi 9t de ekrandan parmak izi okuyucusu var

yani mi 9t daha iyi görünüyor(üreticiye daha maliyetli olduğu belli,açılabilir selfi kamerasıyla,amoled ekranıyla,sd 730 işlemcisiyle) aynı fiyata satılırsa mi 9t daha iyi görünüyor,ama note 8 pro 2000 bin ve altına kesinlikle rakipsiz olacaktır

bende araştırıyorum bu iki cihazı ikisininde birbirine karşı üstün yanları var
ama konuşmada ahize seslerinin kalitesi,dışarıya verdiği ses hoparlör kalitelerini ve kulaklıkla müzik dinleme kalitelerini merak ediyorum

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ekranda olması ekran kilidinin yavaş acilamsini sağlıyor note 8 pro mi 9t ye göre daha hızlı açılıyor parmak izinde
note 8 pro 2 saat 13 dakikada tam sarj oluyor(Galiba mediatek hızlı sarjı tam desteklemiyor)
mi 9t 1saat 40 dakikada
Aralarinda 500 mAh pil gücü var ve her seferinde o değerlerde sarj olmuyorlar.
yani mi 9t daha iyi görünüyor(üreticiye daha maliyetli olduğu belli,açılabilir selfi kamerasıyla,amoled ekranıyla,sd 730 işlemcisiyle) aynı fiyata satılırsa mi 9t daha iyi görünüyor,ama note 8 pro 2000 bin ve altına kesinlikle rakipsiz olacaktır
Note 8 pro nü işlemcisi daha iyi daha maliyetlere yani açılabilir selfynin bi özelliği yok ki sadece görünüş ekran konusunda birşey diyemem lcd ekran ile amoled ekranın arasında farklar bazı yönlerde amoled iyi bazı yönlerde lcd tartışılır yani ekran.
mi 9t(4000mah) nin ekranı amoled ve işlemcisi daha düşük nm(nanometre) olduğundan ekran açık süresi daha iyi gidiyor yaklaşık 30 dk
Telefon zorlandigi anlarda isinacaktır ve note 8 pro da özel soğutma sistemi var (sıvı soğutma) yani nt8 pro nun nanometresi yüksek olabilir aralarında hem 500 mAh pil gücü var hemde islemci zorlandığında sıvı soğutma sayesinde soguyacagi icin açık ekran süresinde aralarında fazla bir fark olamaz

rosmisal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
[/QUOTE]
Ekranda olması ekran kilidinin yavaş acilamsini sağlıyor note 8 pro mi 9t ye göre daha hızlı açılıyor parmak izinde
her seferinde tuş açarken parmağımla kameraya dokunacağıma 1sn geç açılıp ekranda olmasını tercih ederim
Aralarinda 500 mAh pil gücü var ve her seferinde o değerlerde sarj olmuyorlar.
Neden pil hücrelerinde değişiklikmi oluyor?yada Verilen amper değerimi değişiyor
Note 8 pro nü işlemcisi daha iyi daha maliyetlere yani açılabilir selfynin bi özelliği yok ki sadece görünüş ekran konusunda birşey diyemem lcd ekran ile amoled ekranın arasında farklar bazı yönlerde amoled iyi bazı yönlerde lcd tartışılır yani ekran.
Android piyasasının tek başına ambargo etmiş snapdragon,Mediatek ondan dahamı maliyetli,mediatekin gemişini bilen bilir,daha kimse tarafından kullanılmamış,kamera-uygulama güncelleme uyumluluğu hatasızlığı bilinmeden kafadan daha iyi demek komik...
Aralarında nm farkı var bunun için yıllarca çalışma yapıyor mühendisler.
Tüm üst seviye cihazlar ki buna tv lerde dahildir OLED ekran kullanıyorlar,halada geliştirilen teknoloji,öyleyse İPS ekran kullanıp onu geliştirilerdi...
Telefon zorlandigi anlarda isinacaktır ve note 8 pro da özel soğutma sistemi var (sıvı soğutma) yani nt8 pro nun nanometresi yüksek olabilir aralarında hem 500 mAh pil gücü var hemde islemci zorlandığında sıvı soğutma sayesinde soguyacagi icin açık ekran süresinde aralarında fazla bir fark olamaz
ikisinde antutudan CPU aynı puan sayılır,GPU ise media tek az farkla önde günlük işlemlerde ısınacak diye bişey yok ve nm düşük olan daha az ısınacaktır,oyun oynandığında ısınacaktır ve 3 yıl önceki sd820 nin GPU kadar puanı olan telefon için sıvı soğutma olsa ne olacak isterse içinde döteryum sıvısı olsun...

Son düzenleme:

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
her seferinde tuş açarken parmağımla kameraya dokunacağıma 1sn geç açılıp ekranda olmasını tercih ederim
Kişiden kişiye kişinin zevkine göre deisir ozaman o
Neden pil hücrelerinde değişiklikmi oluyor?yada Verilen amper değerimi değişiyor
Her telefonda böyledir genellikle o şar süresinin ortalaması alınır kimi zaman 2 saat kimi zaman 2 saat 15 dk telefonun kullandığı hizmetlere göre yada işleme göre deisiklik gösterir zamanla da zaten batarya ömrünü kaybeder.
Zaten ayrıca normal değilmi nt8 pro nun mi 9t daha yavaş sarj olması çünkü rn8pro da 500 mAh daha fazla kapasite var.
öyleyse İPS ekran kullanıp onu geliştirilerdi...
Daha düşük bütçe ile bir telefon üretmek için bence mantıklı bir seçim amoled ekran koysaydilar fiyat biraz daha artacaktı.
Android piyasasının tek başına ambargo etmiş snapdragon,Mediatek ondan dahamı maliyetli,mediatekin gemişini bilen bilir,daha kimse tarafından kullanılmamış,kamera-uygulama güncelleme uyumluluğu hatasızlığı bilinmeden kafadan daha iyi demek komik...
Ben şuanki duruma göre söylüyorum nt 8 pro daha henüz bir sorunla karşılaşmamış suanda mtk islemci önde gözüküyor
kisinde antutudan CPU aynı puan sayılır,GPU ise media tek az farkla önde günlük işlemlerde ısınacak diye bişey yok ve nm düşük olan daha az ısınacaktır,oyun oynandığında ısınacaktır ve 3 yıl önceki sd820 nin GPU kadar puanı olan telefon için sıvı soğutma olsa ne olacak isterse içinde döteryum sıvısı olsun
Günlük işlemlerde zaten ısınmasını imkanı yok ki nm si düşük olan telefon daha az ısınır doğru nt8 pro nun nm si yusek olabilir ama içindeki özel soğutma sayesinde bi nebzede olsada is girecektir. Bir telefonu zaten 3 sene kullandıktan sonra o telefon yavaş yavaş ömrünü yitirmiştir(eğer telefonu zorlayacak şekile kullandiysan)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
mi 9t 1saat 40 dakikada

mi 9t(4000mah) nin ekranı amoled ve işlemcisi daha düşük nm(nanometre) olduğundan ekran açık süresi daha iyi gidiyor yaklaşık 30 dk.

bende araştırıyorum bu iki cihazı ikisininde birbirine karşı üstün yanları var
ama konuşmada ahize seslerinin kalitesi,dışarıya verdiği ses hoparlör kalitelerini ve kulaklıkla müzik dinleme kalitelerini merak ediyorum

Ahize şuan aklımda yok ama mi 9t kulaklıkta hifi ile mutlak üstün ve hoparlör kalitesi gayet başarılı idi mi9t bence daha mantıklı.

rosmisal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Kişiden kişiye kişinin zevkine göre deisir ozaman o

Her telefonda böyledir genellikle o şar süresinin ortalaması alınır kimi zaman 2 saat kimi zaman 2 saat 15 dk telefonun kullandığı hizmetlere göre yada işleme göre deisiklik gösterir zamanla da zaten batarya ömrünü kaybeder.
Zaten ayrıca normal değilmi nt8 pro nun mi 9t daha yavaş sarj olması çünkü rn8pro da 500 mAh daha fazla kapasite var.

Daha düşük bütçe ile bir telefon üretmek için bence mantıklı bir seçim amoled ekran koysaydilar fiyat biraz daha artacaktı.

Ben şuanki duruma göre söylüyorum nt 8 pro daha henüz bir sorunla karşılaşmamış suanda mtk islemci önde gözüküyor

Günlük işlemlerde zaten ısınmasını imkanı yok ki nm si düşük olan telefon daha az ısınır doğru nt8 pro nun nm si yusek olabilir ama içindeki özel soğutma sayesinde bi nebzede olsada is girecektir. Bir telefonu zaten 3 sene kullandıktan sonra o telefon yavaş yavaş ömrünü yitirmiştir(eğer telefonu zorlayacak şekile kullandiysan)
Devir tasarruf devri, bu saatten sonra telefona çok para verilmesi mantıksız geliyor,kullanıcının bütçesine göre en iyi hangisi hitap ediyorsa onu almak gerekir.
note8 pro'nun 2600 çıkış fiyatı düşecektir kötü cihaz degil,bana göre bu fiyata mi9t daha fazlasını sunan cihaz,ama note 8 pro 2k nın altına inerse düşünülebilir
2012 yılında yurt dışında HTC ONE X almıştım iyi paraya,başka forumdaki herkes övmüştü birazda ondan almıştım, ama içinde NDİVİN'nın TEGRA İşlemci vardı ve HTC bu işlemciye destek vermemişti hatta birbirinin üstüne atmışlardı uygulamalarda kamerada çok sorun yaşamıştım... ve çöp olup gitti cihaz...
şuan çok kullanılmayan yeni Chipsetlere sıcak bakmıyorum

Ahize şuan aklımda yok ama mi 9t kulaklıkta hifi ile mutlak üstün ve hoparlör kalitesi gayet başarılı idi mi9t bence daha mantıklı.
evet mi9t de amfi varmış kulaklık sesi ve hoparlör sesine iyi diyorlar

barisdilber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İki haftadır 8 proyu kullanıyorum, kamerası son derece iyi profesyonel kameralarla kapışır. Oyun performansı harika nba2k20 oynayan arkadaşlar varsa bütün ayarlar fullde ısınma kasma olmuyor, şarj desen yine harika yoğun kullanımda bile bir günü kesinlikle rahat çıkıyor. Mediatek işlemci yüzünden korkan varsa bu sefer işi çözmüşler en azından iki hafta için söylüyorum. Ekranda ise lcd amoled kıyaslaması yapmadım hiç ama ekran kalitesi de son derece iyi. 9t kullanmadım bilmiyorum ama 8pro fiyat-performans olarak dünyanın bir numarası diyebilirim şu anda. Amirallere de kafa tutar.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İki haftadır 8 proyu kullanıyorum, kamerası son derece iyi profesyonel kameralarla kapışır. Oyun performansı harika nba2k20 oynayan arkadaşlar varsa bütün ayarlar fullde ısınma kasma olmuyor, şarj desen yine harika yoğun kullanımda bile bir günü kesinlikle rahat çıkıyor. Mediatek işlemci yüzünden korkan varsa bu sefer işi çözmüşler en azından iki hafta için söylüyorum. Ekranda ise lcd amoled kıyaslaması yapmadım hiç ama ekran kalitesi de son derece iyi. 9t kullanmadım bilmiyorum ama 8pro fiyat-performans olarak dünyanın bir numarası diyebilirim şu anda. Amirallere de kafa tutar.

Yorumunuz için teşekkürler, kendim de dün akşam Note 8 Pro siparişi verdim. Umarım memnun kalırım.