Redmi note 8 kaç yıl gider

Bu konuyu okuyanlar

Mr Unlimited

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar redmi note 8 almayı düşünüyorum kaç yıl sorunsuz kullanabilirim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ne kadar temiz kullansanda orta seviye bir telefon sonuçta gideceği 2-3 yıldır max. Ondan sonra zorlar kör topal dayanırm şarjı ölsede performansı düşsede idare edermi dersen 1 yılda öyle gider. ( Tamamen ihtiyaçlar ve beklentiler üstüne. 2 yıldan sonra güncelleme gelmeyecek 3. yılda pili tamamen ölecek. Ekranı kırmazsan en iyi ihtimal 4 yılı görür ama çok zor. Türkiye'de telefon değiştirme aralığı 2 yılın altındaymış. ( Ekonomi ne kadar kötüde olsa bu 2.5 yıl olur max. )

Reaksiyon puanı
10,560
Ne kadar temiz kullansanda orta seviye bir telefon sonuçta gideceği 2-3 yıldır max. Ondan sonra zorlar kör topal dayanırm şarjı ölsede performansı düşsede idare edermi dersen 1 yılda öyle gider. ( Tamamen ihtiyaçlar ve beklentiler üstüne. 2 yıldan sonra güncelleme gelmeyecek 3. yılda pili tamamen ölecek. Ekranı kırmazsan en iyi ihtimal 4 yılı görür ama çok zor. Türkiye'de telefon değiştirme aralığı 2 yılın altındaymış. ( Ekonomi ne kadar kötüde olsa bu 2.5 yıl olur max. )
Bu mesaj samsung galaxy S4 tarafından yazılıyor ? mucize telefon adlı dizi çekeceğim ?

İşin gerçeği dediğinize katılıyorum hatta süre daha kısa olabilir. 1.5 2 seneyi görmeden çoğu batarya sorunları gözüküyor

Reaksiyon puanı
6,381
1-2 yıl?!

Orta segment bir cihazın, hele ki redmi note 8 gibi kaliteli bir orta segment cihazın ömrü 3 yıl. Şuan alınan bir redmi note 8 3 yıl stabil bir şekilde kullanılabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

en az 7 yıl gider düşürüp kırmazsan
Belki ama, bu biraz abartı oldu

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
1-2 yıl?!

Orta segment bir cihazın, hele ki redmi note 8 gibi kaliteli bir orta segment cihazın ömrü 3 yıl. Şuan alınan bir redmi note 8 3 yıl stabil bir şekilde kullanılabilir.

Belki ama, bu biraz abartı oldu
lafımı değiştiriyorum en az 4 yıl gider abarttım evet :D

Reaksiyon puanı
8,023
2 yıl performans kayıpsız gider. Daha sonra 3 4 yıl çalışır mı evet çalışır ama performansı çok kötü olur bence. Sonuçta Mi serisi kadar pahalı değil firma uzun ömür için Mi serisi satıyor.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Redmi note 8 kullanıcısı olarak söylüyorum ve o cihazdan yazıyorum:

Annemin telefonu mate 20 Lite 2 sene önce aldı ve hala sorunsuz. Redmi note 8 de mate 20 Lite den daha iyi. 2.5-3 yıl götürür. Kırıp dökmezsen. Ama tavsiyem redmi note 8 pro almanız.

Mr Unlimited

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2 sene ağlatmaz, sonra süründürür.
Teşekkürler Hakkı Abi seni buralarda görmek çok güzel

Redmi note 8 kullanıcısı olarak söylüyorum ve o cihazdan yazıyorum:

Annemin telefonu mate 20 Lite 2 sene önce aldı ve hala sorunsuz. Redmi note 8 de mate 20 Lite den daha iyi. 2.5-3 yıl götürür. Kırıp dökmezsen. Ama tavsiyem redmi note 8 pro almanız.
Teşekkürler

2 yıl performans kayıpsız gider. Daha sonra 3 4 yıl çalışır mı evet çalışır ama performansı çok kötü olur bence. Sonuçta Mi serisi kadar pahalı değil firma uzun ömür için Mi serisi satıyor.
Teşekkür ederim

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Xiaomi cihazların genelde 2 yıl yazılım desteği, 2 yıl da arayüz güncellemeleri konusunda desteği oluyor. Kısacası 3-4 yıl rahat kullanabileceğiniz bir cihazdır.

Mr Unlimited

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim en başta en alttan başlayarak herkese teşekkür ediyordum ama çok fazla cevap almışım o yüzden böyle topluca bir teşekkür edeyim dedim herkese iyi akşamlar.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
2.yılın sonunda güncelleme almaz. 3.yılın sonunda bataryası ölür. Ben 4 yıl kullanmayı hedefliyorum. Bu konu tamamen sizin beklentinizle alakalı. Ben 4 yıl kullanırım başkası 2 yıl kullanır. Ben Grand Prime Plus ile 3 yıl geçirdim :(

Reaksiyon puanı
6,381
2.yılın sonunda güncelleme almaz. 3.yılın sonunda bataryası ölür. Ben 4 yıl kullanmayı hedefliyorum. Bu konu tamamen sizin beklentinizle alakalı. Ben 4 yıl kullanırım başkası 2 yıl kullanır. Ben Grand Prime Plus ile 3 yıl geçirdim :(
Hocama abartıyorsunuz 3. yılın sonunda güncelleme de ömrü de bitebilir ama kesinlikle 2 yılda güncelleme bitmez. O sadece orta segment Samsung cihazlarda oluyor.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Hocama abartıyorsunuz 3. yılın sonunda güncelleme de ömrü de bitebilir ama kesinlikle 2 yılda güncelleme bitmez. O sadece orta segment Samsung cihazlarda oluyor.
Ben şahsen Android 11'İ aldıktan sonra güncelleme almaz diye düşünüyorum.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Ne alaka ben giriş seviyesi olan Tab 4 (SM-t230)'ü 4.5 yıl kullandım iç lcd ekranı kırmasaydım hala kullanırdım da.

Reaksiyon puanı
6,381
Ne alaka ben giriş seviyesi olan Tab 4 (SM-t230)'ü 4.5 yıl kullandım iç lcd ekranı kırmasaydım hala kullanırdım da.
Tek yaptığınız şey abartı. 4.5 yıl kullandınız diye rn 8 de 7-8 yıl gider mi oluyor? Bu abartı. Ayrıca o bir tablet bu bir telefon. Ekran boyutu, ekran ömrü, batarya kullanımı, batarya ömrü, yapısı vb. çok çok farklı.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Tek yaptığınız şey abartı. 4.5 yıl kullandınız diye rn 8 de 7-8 yıl gider mi oluyor? Bu abartı. Ayrıca o bir tablet bu bir telefon. Ekran boyutu, ekran ömrü, batarya kullanımı, batarya ömrü, yapısı vb. çok çok farklı.
İyi de telefon dediğin cihazın ömrü en az 4-5 bilemedin 3 yıldır dakika başı telefon mu alınır.