Redmi Note 6 Pro vs Galaxy M20 vs Nokia 5.1 Plus

Hangisi?

• Redmi Note 6 Pro

• M20

• 5.1 Plus

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba. Nokia 5.1 Plus şuan 1000 lira civarında, M20 ve Redmi N6P'nun fiyatı 1250 lira. Üç cihaz arasında gidip geliyorum. Donanımsal olarak N6P en iyisi sanırım ama One UI 2.0 çok çekici geliyor. Daha önceden bir Lumia kullanmıştım teknik detayları kağıt üzerinde düşük olsa da fiyatına göre çok kaliteli telefondu bu yüzden Nokia aklıma girdi ayriyeten Glance Screen (always on display) olması da ilgimi çekiyor.
Sizce hangi telefonu almalıyım?

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
5.1 bence . Hızlı güncelleme alırsın .

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
5.1 bence . Hızlı güncelleme alırsın .
O konuda evet doğru. N6P bundan sonra güncelleme almaz diye düşünüyorum, M20 belki. Ancak şöyle bir şey de var ister Xiaomi ister Samsung olsun bence stock Android'den daha kullanışlı gibi :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Huawei çok sevmiyordum ama karşılaştırmaya Honor 10 Lite'ı da dahil edebiliriz sanırım :p

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hiç biri hocam. Hiç biri.

Bu cihazlar eskidi artık. Aceleniz yoksa hem Xiaomi hem Realme hem de Samsung tarafından piyasaya giriş yapacak cihazlar var eli kulağında. Bekleyin derim.

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Redmi dışında bence o kadar da eski değiller, özellikle Honor 10 Lite ve M20 halen iyi satıyor, ha tabii yeni tanıtılanlar daha iyi ve daha yeni teknolojide olacaktır ancak çıkış fiyatları gereğinden çok fazla oluyor ve benim elimde olan paradan satışa çıkarlar mı bilmiyorum bu yüzden beklemekten emin değilim.

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Redmi note 6 prp derim ama işte onun da video tarafı çok sıkıntılı. 5.1 güncelleme dışında hep geri kalıyor. Fiyat aralığınız tam olarak kaç hocam?

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Günümüz şartlarından çok da uzak kalmayan normal bir telefon bakıyordum ki bu telefonlar yeterli olur diye düşündüm, 1000 lira civarı ama 1500'e kadar çıkabilirim diye düşünüyorum, bugün Teknosa'ya gittim ve sadece Xiaomi vardı bu telefonlar arasından. Redmi 8 parasına göre gayet güzel geldi ancak Redmi Note 8 çok daha iyi bir tercih olur diye düşündüm sonuçta sürekli telefon almıyoruz. Bunun dışında P Smart 2019'da vardı Honor 10 Lite ön kamerası daha iyi olan bir modeli diye biliyorum ancak Android 10 güncellemesini bile zorla vermişler o paralara daha güncel kalabilecek telefonlar var. Ayriyeten Galaxy A20S de inceledim, M20 daha iyi bir telefon diye biliyorum ve fiyatı da daha uygun One UI arayüzünü çok beğeniyorum hele hele o uygulama içeriklerini tek el modu olmadan kullanışlı sunabilmesi, uygulamaları pencereler şeklinde açabilmen vb :/
Sonuç olarak şuan M20 ve Redmi Note 8 arasında gidip geliyorum.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Tam bütçeniz ne kadar

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Günümüz şartlarından çok da uzak kalmayan normal bir telefon bakıyordum ki bu telefonlar yeterli olur diye düşündüm, 1000 lira civarı ama 1500'e kadar çıkabilirim diye düşünüyorum, bugün Teknosa'ya gittim ve sadece Xiaomi vardı bu telefonlar arasından. Redmi 8 parasına göre gayet güzel geldi ancak Redmi Note 8 çok daha iyi bir tercih olur diye düşündüm sonuçta sürekli telefon almıyoruz. Bunun dışında P Smart 2019'da vardı Honor 10 Lite ön kamerası daha iyi olan bir modeli diye biliyorum ancak Android 10 güncellemesini bile zorla vermişler o paralara daha güncel kalabilecek telefonlar var. Ayriyeten Galaxy A20S de inceledim, M20 daha iyi bir telefon diye biliyorum ve fiyatı da daha uygun One UI arayüzünü çok beğeniyorum hele hele o uygulama içeriklerini tek el modu olmadan kullanışlı sunabilmesi, uygulamaları pencereler şeklinde açabilmen vb :/
Hocam samsung istiyosanız bi 1900 liralara çıkıp m30s alın aşağısı iyi değil pek. Bende a50 var, ki a50den daha iyi m30s, memnunum gayet. 1000-1500 liraya alacaksanız xiaomi mi a3 öneririm. Kamera konusunda falan hepsinden önde

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

RN8 iyi bir seçenek, şahsen 150-200 lira daha çıkabilirseniz Realme 5 Pro öneririm.