Redmi Note 10 Pro (6Gb) Mikrofon Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

iismaiilarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
YARDIM ve Tavsiye istiyorum
4 gün önce aldığım redmi note 10 pro modelinde mikrofon sıkıntısı yaşıyorum. ama bu sıkıntı video çekimi yaptığımda veya telefonla normal konuşurken değilde whatsappda görüntülü aramada veya telefon görüşmesinde sesi hoparlöre verdiğim zaman karşı taraf beni duymuyor (aşırı az). Xiaominin donanım testine baktım çekirdek sürümü ikonuna 5 kere tıklayarak orda mikrofon testinde ibre çeyrek bile olmadı ne yapmamı önerirsiniz. Yazılımsal mı donanımsal mı tam anlayamadım çözüm önerilerinizi bekliyorum.

sifiryedi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ayni sorun bendede mevcut, ne yapacağımı şaşırdım telefon ile arama yaptığımda görüşme esnasında hoparlere sesi alinca dijitalize oluyor ses, ayrıca airpods kullanıyorum ses bazen çok kotu gidiyor, ama araçta aracimin Bluetooth sisteminde sorun yaşatmadı... sadece mikrofon durumu değil ayrıca wifi de de sorun var durduk yere internet yok yazıyor, arkadaşımın iPhone 7 si var hiç sorun yaşamadan aynı ağa bağlıyız, ayrıca gün içinde çok yoruluyor ve yavaşlıyor telefon.. bu problemleri de olmasa muhteşem telefon derdim.. bu konu ile ilgili bilgisi olan lütfen yazsın..