Redmi 8A

Bu konuyu okuyanlar

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Öncelikle hepinize selam olsun:
Küçük kardeşim için akıllı telefon bakmaktayım ve bu cihaz ilgimi cekti sunduğu özellikler, batarya ve fiyatında sunduğu kamera ile (ve bir cihaz ödünç alıp kullandım da bu cihazı) fakat üzerinde barındırdığı bellek boyutunun 2 GB olması bir soru işareti oluşturdu (cihazı kullanırken de hissettiriyor 2 GB’in yetersiz kaldığını) ve üzerindeki panelin çözünürlüğü (kardeşimin gereğinden Fazla film izlemesinden dolayı) de düşündürdü ve bu fiyatlardaki eski amiral gemisi diye adlandırılan bazı cihazlara bakmama sebep oldu (Galaxy Note 5 gibi) fakat bu cihazlar da eski cihazlar (fakat bu cihazların da malzeme kalitesi, daha fazla bellek ve panel kalitesi gibi avantajlar var), cihazı bu virüs olaylarının azaldığı zaman alma gibi düşüncemiz var (yani düşünmek için vakit bolca var) ve sizlerin de fikirlerini veya başka cihaz önerilerini almak isterim.
Kardeşimin öncelikleri:
Ekran/kasa orani nin yüksek olması (benim hiç umursamadıgim bir nokta fakat abiye çekmemişiz bu noktada)
Malzeme kalitesi:
Aslında Redmi 8A’nin malzemesini beğendi fakat biraz da benim takıntım var bu konuda da ve kardeşimin de telefon kullanma konusunda benden hallice olduğunu düşündürsem sağlam olması iyi olur
Kulaklık girişi:
Olmazsa olmazımız :) (zaten bu bütçedeki bütün cihazlarda var olduğu için bir kıstas değil)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,977
Zte nin yeni modelleri varmıdır sizin ülkede?
Baya ucuza 3ram /32bellek 5000 mah bataryalı telefonu çıkmışta gsm arena sitesinde görmüştüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Batarya 4000 mah mış Pardon. Altta 90 Euro yazıyor. Size kaça mal olur orası karanlık.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,977
8A yaşlı telefonu ya. :D
Bütçeniz kaç?
Afedersin Neresi yaşlı anlamadım? 2017 model Zte A6 benim tüm işlerimi rahatlıkla görüyor. Yaşlı sözü biraz bana anlamsız geliyor. İşini rahatlıkla görebiliyorsan o cihazda yaşlı filan değildir.

Pentium 4 Makinaya bile SSD takıp rahatlıkla yıllarca kullanabilirim. Yeterki kullanım alanını bilesin.

Reaksiyon puanı
628
Afedersin Neresi yaşlı anlamadım? 2017 model Zte A6 benim tüm işlerimi rahatlıkla görüyor. Yaşlı sözü biraz bana anlamsız geliyor. İşini rahatlıkla görebiliyorsan o cihazda yaşlı filan değildir.

Pentium 4 Makinaya bile SSD takıp rahatlıkla yıllarca kullanabilirim. Yeterki kullanım alanını bilesin.
Dediğiniz telefon 32 GB depolama 3GB ram o yeterli olur tabii. Bunun özellikleri daha düşük ondan. 2 GB ram kullanmak için uygulamalara güncelleme filan yapmayı kapamak filan gerekebilir veya sadece sosyal medya bakıp konuşmak filan ramı çok kullanmayacak şeyler anca. Çok yoğun kullanmaya gelmez yani. İlk defa kullanacaklar veya yoğun kullanmayanlar için uygun tabii.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben çok film izliyor deyince ortaokul lise çağında sandım. Redmi 7 32 GB olabilir.
Öyle olsa zaten 1000 TL'lik cihazların yüzüne bakmam, ilk telefonu olacağı için çok pahalı bir cihaz bakmıyoruz ailemle, bana kalsa kullanabileceği en üst cihaz iPhone 4S olur fakat annemgil biraz insaflı bana göre :).

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,924

Pentium 4 gibi sistemlerde SATA 1 var ve taksanızda HDD hızında çalışacak HDD ile kullanmak lazım sadece onlarda. Zaten hak etmiyor o çöpler. SATA 2 varsa o zaman SSD olduğu anlaşılır. 1300 e M20 alabilirsiniz. @okurbaba

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Pentium 4 gibi sistemlerde SATA 1 var ve taksanızda HDD hızında çalışacak HDD ile kullanmak lazım sadece onlarda. Zaten hak etmiyor o çöpler. SATA 2 varsa o zaman SSD olduğu anlaşılır. 1300 e M20 alabilirsiniz. @okurbaba
Zamanında IDE SSD’ler vardı, aklıma onlar geldi, aslında anlaşılıyordu, ödediğiniz para hissettiriyordu :)

Reaksiyon puanı
628
Öyle olsa zaten 1000 TL'lik cihazların yüzüne bakmam, ilk telefonu olacağı için çok pahalı bir cihaz bakmıyoruz ailemle, bana kalsa kullanabileceği en üst cihaz iPhone 4S olur fakat annemgil biraz insaflı bana göre :).
Dediğim telefon uygun ama 32 GB olanını alın tam 1199 lira.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,977
[
Pentium 4 3GHZ HT kullanıyordum ilk pc`mde. Anakartı DDR2 Msi MS-7267 idi yani sata 2 destekli.
DDR1 e zaten parmağımı sürmem ben bu yönümde var :D haha

Sata 2 de biliyorsunuz zaten 3 GB saniyeye kadar hız desteği var. Çok fakir olsam bile bilgisayar toplasam bu işlemcinin altına düşmem :D Ben o kadar yüklendim ki işlemciye az kalsın dil açıp konuşacaktı yapma etme diye. Gürurlu işlemcidir kendisi. 3.2GHZ olanını bilemem ama

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
[

Pentium 4 3GHZ HT kullanıyordum ilk pc`mde. Anakartı DDR2 Msi MS-7267 idi yani sata 2 destekli.

Sata 2 de biliyorsunuz zaten 3 GB saniyeye kadar hız desteği var. Çok fakir olsam bile bilgisayar toplasam bu işlemcinin altına düşmem :D Ben o kadar yüklendim ki işlemciye az kalsın dil açıp konuşacaktı yapma etme diye. Gürurlu işlemcidir kendisi. 3.2GHZ olanını bilemem ama
İlk bilgisayarimda D325 vardi, üzerinden ne zaman gecmis düşününce, dün gibi geliyor insana.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,924
[

MSI V Class mı? Sürücü CD'leri de şunlar mı?
Screenshot_20200210-203219_Gallery.jpg

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,977
Son düzenleme: