Yardım Recuva Neden Çalışmıyor?

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Yanlışlıkla sildiğim dosyaları kullanmak için hep Recuva kullanırdım. Ama geçenlerde hiç yaşamadığım bir şey yaşadım. Yanlışlıkla sildiğim bir sunuyu beş dakika sonra Recuva ile aratmama rağmen kurtaramadım. Bunun sebebi ne olabilir? Recuva dan daha iyi çalışan bir program önerebilir misiniz?

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,080
Genelde bu tarz ugyulamalar için gecerli bir altın kural vardır. Uygulamazsan dosyanı kurtarma ihtimalin düşer. Bu kural şu silinen dosyanın olduğu depolama alanına hiç bir şekilde yeni dosya yazılmaması gerekli. Sen Recuvayı yüklerken aslında silinen dosyanın bulunduğu alana yükleme yaparak kurtarılmasını engelliyor olabilirsin.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Genelde bu tarz ugyulamalar için gecerli bir altın kural vardır. Uygulamazsan dosyanı kurtarma ihtimalin düşer. Bu kural şu silinen dosyanın olduğu depolama alanına hiç bir şekilde yeni dosya yazılmaması gerekli. Sen Recuvayı yüklerken aslında silinen dosyanın bulunduğu alana yükleme yaparak kurtarılmasını engelliyor olabilirsin.
Anladım hocam. Fakat ben hiçbir yeni dosya yazmamıştım. Silinen dosya masaüstündeydi. Sildikten en faza 5 dakika sonra Recuva ile tarattım fakat bulamadım.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,080
Arka planda dosya yazan bir uygulama var o zaman.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,080
Yapabileceğin pek bir şey yok. Ücretsiz bulacaklarinin çoğu recuva gibi bir şey bulamaz.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Yapabileceğin pek bir şey yok. Ücretsiz bulacaklarinin çoğu recuva gibi bir şey bulamaz.
Peki arka planda çalışıp dosya kurtarmamı engelleyen o uygulamayı tespit edip çalışmasını durduramaz mıyım?

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,080
Bulsan da fark etmez gitmiştir dosyam büyük bir ihtimal le.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,080
Şimdi şu sebeble demem yanlış olur. Belki kopyala yapıştır yaptın belki ekran görüntüsü aldın 5 dk internette gezmek bile dosyanın kurtarılmasını engelleyebilir.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Şimdi şu sebeble demem yanlış olur. Belki kopyala yapıştır yaptın belki ekran görüntüsü aldın 5 dk internette gezmek bile dosyanın kurtarılmasını engelleyebilir.
Anladım hocam. Bundan sonra dediğinizi dikkate alacağım. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.