Recep Tayyipten İnciler :D

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Merhaba,

Teba-Önder ilişkisi sebebiyle herkesin senin seviyende eleştirmesini bekleme Ezohistan. İnsanlar bir şekilde işin ucu kendilerine dokunmadıkları sürece bu tür ilişkiyi devam ettirirler; toz kondurmazlar. Gerçi konacak toz var mı bilemiyorum; o ayrı konu.

Mesela ben RTE konusunda birşey yazmıp çizmiyorum; çünkü açık konuşayım, hükümetin yaptıklarınun ucu bana dokunmuyor. Zararını veya yararını kendi hayatımda görmedim. Tutup eleştirirsem veya översem yalan söylemiş olurum. Bu sebeple insanların verdiği tepkileri makul karşılamak lazım.

Güzel günler dilerim.

Bu bir gerekçe olmamalı bence. Bir tarlada bir yılan varsa elbet birgün o sizi de sokar. Bu ülke bu kadar vizyonsuz,ilim ve bilimden uzak, ufak çekişmelerle yuvarlanarak zaman kaybedecek kadar basit olmamalı.

Kasımpaşalı bu zat bu yaşam biçiminde memnun degilse bu ülkede de işi yok.
Madem başbakan madem saygı göstermeliymişiz o zaman konustuklarını bilecek, agzından bir kelime cıkmadan önce o beyin süzgecinden geçirmesini de ögrenecek.

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
FenerLee dedi ki:
Biri bu konuyu kaldırabilirmi yetti sanırım artık seviyemizi dahada düşürmeyelim isterseniz

Yöneticiye Bildir butonunu kullanabilirsin.Şahsen kullandım ama sanırım forumda değiller.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Ezohistan tek bir soru sorucam ??? Gereksiz bir insan için kendini üzmeye milletle ağız dalaşına girip uyarı falan almana ne gerek var ???

Senin gibi düşünenler çoğunlukta (bende dahil) Ama senin buraya bu konuyu açman gereksiz. Sakın yanlış anlama Neden gereksiz çünkü forumda sorun çıkıyor. Sdn de böyle konuşmalar çok anlamsız gereksiz gerek yok sıkma canını ... Neyin en olduğunu ne olacağını biliyoruz. Herşey olacağını varır ... Yüca Allah herkese hakettiğini er geç verir ... Bize de beklemekten başka bir şey düşmez derim ben ...

BArış için de kalın ...

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Reallist dedi ki:
Haklıysan herkez sana destekte verir hakta verir..İşçi emekçi memur kim olursa olsun alın terine kimse hakaret edemez.

Mevzu medyaya yasılatılan gibi değildir. Bir yerlerden duyduğunla yada okuduğunla hareket ediyorsun. Haberleri izleseydin 'ayakların başları yönettiği bir yerde kıyamet kopar' şeklinde konuşmuştur. Parti açıklamasını tekrar yazıyorum sana .

AK Parti'nin internet sitesinde yer alan "Tanıtım ve Medya Başkanlığı"nın konuya ilişkin açıklamasında, "Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız, 'ayak takımı' şeklinde bir ifadeyi kesinlikle kullanmamıştır. Konuşmada geçen 'ayakların başları yönettiği bir yerde kıyamet kopar' ifadesiyle de hiçbir kesim ya da kişiyi işaret etmediği, kanun hakimiyeti ve düzenin tesisinde keyfiliğe yer olmadığı gerçeğini ifade etmek istediği açıktır. Bunun dışındaki yorum ve değerlendirmeler iyi niyetle bağdaştırılamamaktadır" denildi.

Açıklamasınıda bu şekilde yapmıştım....
Beynin kontrolünde olan bir beden; beyin direktifleri ile çalışma, spor, öğrenme yapar. Hayat kavgasında koşuşturur. Eğer her zaman ayaklarının durumuna göre iş yaparsa beden oturmaktan başka bi iş yapmaz. Anlatılmak istenilen budur.

EzOhİsTaN dedi ki:
burda herkes başbakanın halka hakaret etmesini onaylıyo demekki şu anda böyle bir toplulukla karşı karşıyayız barttao

Burda hiç kimese kendine hakaret ettirmez. Bu Başbakanda olsa. Eğer söylediklerin kin ve nefretin ürünü ise bizi uğraştırma. Zira biz sana olayları açıklıyoruz.

tamamda işçi niye ayak oluyo kardeşim? niye ayak yane. kendini beyinmi görüyo bu adam. ben ya onun beyni gibi düşünmüosam ortak beyin olurmu bu. ya ben o adamı beyinsiz olarak nitelendiriyosam kendine nasıl beyin muamelesi yapıp bu kadar megaloman olabiliyo?

o baş değil işçilerde ayak değil. bilmem anlatabildimmi? sana gayet sıradan gibi gelebilir. ama benim için sıradan değil gayet aşağılayıcı bi söz. işte bakış açımız zaten burda farklılaşıyo.. sen kaldırabiliyosun bu lafı ama ben kaldıramıyorum..

FenerLee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DaY_WalkeR dedi ki:
FenerLee dedi ki:
Biri bu konuyu kaldırabilirmi yetti sanırım artık seviyemizi dahada düşürmeyelim isterseniz

Yöneticiye Bildir butonunu kullanabilirsin.Şahsen kullandım ama sanırım forumda değiller.

Bende kullandım fakat daha bir işlem gerçekleşmiş değil..

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
kracker dedi ki:
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Merhaba,

Teba-Önder ilişkisi sebebiyle herkesin senin seviyende eleştirmesini bekleme Ezohistan. İnsanlar bir şekilde işin ucu kendilerine dokunmadıkları sürece bu tür ilişkiyi devam ettirirler; toz kondurmazlar. Gerçi konacak toz var mı bilemiyorum; o ayrı konu.

Mesela ben RTE konusunda birşey yazmıp çizmiyorum; çünkü açık konuşayım, hükümetin yaptıklarınun ucu bana dokunmuyor. Zararını veya yararını kendi hayatımda görmedim. Tutup eleştirirsem veya översem yalan söylemiş olurum. Bu sebeple insanların verdiği tepkileri makul karşılamak lazım.

Güzel günler dilerim.

Bu bir gerekçe olmamalı bence. Bir tarlada bir yılan varsa elbet birgün o sizi de sokar. Bu ülke bu kadar vizyonsuz,ilim ve bilimden uzak, ufak çekişmelerle yuvarlanarak zaman kaybedecek kadar basit olmamalı.

Madem başbakan madem saygı göstermeliymişiz o zaman konustuklarını bilecek, agzından bir kelime cıkmadan önce o beyin süzgecinden geçirmesini de ögrenecek.

bravo tebrik ediyorum seni arkadaşım işte demek istediğim buydu. bu konuda beni anlayan insanlarında varlığını görmek beni sevindirdi doğrusu. teşekkür ediyorum çok güzel özetlemişsin. demek istediğim anlatmaya çalıştığım şey aynen buydu..
"Madem başbakan madem saygı göstermeliymişiz o zaman konustuklarını bilecek, agzından bir kelime cıkmadan önce o beyin süzgecinden geçirmesini de ögrenecek."

jüli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugun 23 nisan neşe doluyor insan büyük önderi saygıyla anıyoruz ve ona binlerce teşekkür ediyoruz... izindeyiz atam.

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
jüli dedi ki:
bugun 23 nisan neşe doluyor insan büyük önderi saygıyla anıyoruz ve ona binlerce teşekkür ediyoruz... izindeyiz atam.

evet katılıyorum. İZİNDEYİZ ATAM. 23 nisan bayramınıda kutluyorum. Onun gibi bir lider çok zor gelir bidaha çok zorrrr.. :(

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
EzOhİsTaN dedi ki:
tamamda işçi niye ayak oluyo kardeşim? niye ayak yane. kendini beyinmi görüyo bu adam. ben ya onun beyni gibi düşünmüosam ortak beyin olurmu bu.

o baş değil işçilerde ayak değil. bilmem anlatabildimmi? sana gayet sıradan gibi gelebilir. ama benim için sıradan değil gayet aşağılayıcı bi söz. işte bakış açımız zaten burda farklılaşıyo.. sen kaldırabiliyosun bu lafı ama ben kaldıramıyorum..

Devleti insan olarak düşünmeye çalışırmısın. Başbakanı bi kenara bırak. Adını ve partisini unut şimdilik...

Devlet karar mekanizmasıdır. Ülkenin geleceği için gerekli kararları verir ve uygulatır. Yol, okul, fabrika, baraj, v.s gibi hamlelere karar verir. Devletin bunu tek başına yapması imkansızdır. Bunun için memurlara işçilere ihtiyacı vardır.

Farzedelim ki bir yol yapılsın . Devlet fizibilitesini yapar hesaplar yol güzelgahını ayarlar bunun yapılmasını ister. Eğer burda memur işçi " ya ben yolun güzelgahını begenmedim şurdan gidecem yada " yada bu sene bu yolu bitirmek istemiyorum" derse işte o zaman kıyamet kopar. Bu ülkede hiçbirşey yapılmaz taş taş üstüne konulmaz...

Mevzu olan konuya gelince. 1 Mayıs Emekci Günü için İşciler Taksim Meydanında yürümek istiyor. Devlet izin vermiyor. Nedeni her ilde valilik toplantı ve gösteri yeri ayırmıştır. Bu bölgelerin dışında yapılan gösteri ve eylemler izinsiz Kanun Dışı olarak nitelendirilmiştir. Eğer Kanunlar çiğnenirse ülke işlemez hale gelir.

Zaten hükümet 1 Mayısı İşci Bayramı olması için kararname imazaladı..

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
kracker dedi ki:

+1
jüli dedi ki:
+1

Arkadaşlar bunu bence tartışmalıyız ama birbirimizi kırmadan, incitmeden. Açıkçası ben başbakanı iyi bulmuyorum, bu millete layık olamaz bana göre. Bu benim görüşümdür, başkası da benim tersimi düşünür. Ona da saygı duyarım ama böyle düşünenlerini "iyice bir" düşünmesi gerekir diye de belirtmek isterim. Yanlış anlaşılmasın, sadece olayları adam akıllı, düzgün bi açıdan inceleyip değerlendirsinler. Zor değil...

barttao

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Reallist dedi ki:
EzOhİsTaN dedi ki:
tamamda işçi niye ayak oluyo kardeşim? niye ayak yane. kendini beyinmi görüyo bu adam. ben ya onun beyni gibi düşünmüosam ortak beyin olurmu bu.

Devleti insan olarak düşünmeye çalışırmısın. Başbakanı bi kenara bırak. Adını ve partisini unut şimdilik...

Devlet karar mekanizmasıdır. Ülkenin geleceği için gerekli kararları verir ve uygulatır. Yol, okul, fabrika, baraj, v.s gibi hamlelere karar verir. Devletin bunu tek başına yapması imkansızdır. Bunun için memurlara işçilere ihtiyacı vardır.

Farzedelim ki bir yol yapılsın . Devlet fizibilitesini yapar hesaplar yol güzelgahını ayarlar bunun yapılmasını ister. Eğer burda memur işçi " ya ben yolun güzelgahını begenmedim şurdan gidecem yada " yada bu sene bu yolu bitirmek istemiyorum" derse işte o zaman kıyamet kopar. Bu ülkede hiçbirşey yapılmaz taş taş üstüne konulmaz...

karar mekanizamsını yönlendirenler onu yönlendirmeyi bilmiyorsa.ülkenin gelecegi ile ilgili kararları yanlış yönde veriyosa ve o mekanizmanın temel diregi olan belirli sınıfları tanımıyosa ve herseyi tek başına yapmaya calışıyosa ve suanki yönetim bunu yapıyo kimsenin fikrini önemsemiyor kendi cıkarına uyan herşey mubah buna karşıysan ayak takımısın yok öyle yagma

berkasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pardon siz kim oluyosunuzda böyle alaycı konuşuyosunuz.o senin babanın oğlu değil başbakanın kabul etsende kabul etmesende..bir günlük ülkeyi sana yönet deseydik 23 nisan hazır bu günde napardın acaba merak ediyorum belki konuşamazdım bile...seni saygıya davet ediyorum konuyu iyi araştır oku sonra dalganı geç öle bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma güzel kardeşim....Bu arada başbakanda senin gibi konuşan halkın içinden geldi yani sen nasıl konuşursan başbakanda öle konuşur o yüzden halk güzelkonuşursa başbakanda güzel konuşur.sen büyüklerinle böyle mi konuşuyosun...bu yazım ezohistana hitaben..

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
reallist o açıdan bakarsan sana hak verebilirim. fakat başbakanın senin gibi konuşmadığını görüyoruz gözlerimizle. bu bir değil iki değil.

- Ananıda al git lan
- Bekara karı boşamak kolay
- Erkeksen hakkariye gel
- En az üç çocuk doğurun (ona neki)
- Askeriye yatma yeri değil (kendi oğlunu göndermiyo askere ama)
- ayaklar başı yönetmez,,, ve daha niceleri şu an aklıma gelenler bunlar

şimdi bir başbakan dediğimiz insanın biraz daha sen nasıl düşünerek yazıyorsan buraya, birazdaha düşünerek konuşması gerekmezmi..
bu toplumda birileri kabul etsede, birilerinin damarına basabilir bu cümleler diye düşünüp ona göre konuşması gerekmezmi? cümlelerini senin gibi ifade edemezmi? şimdi böyle aşağılayıcı konuşmalarda bulunan bi insanı bana burda savunmaya çalışmanı anlayamıyorum. yani daha dorusu akpli olabilrsin, ama eleştirmememn körü körüne bağlanmış olmana inanamıyorum. yaptığı herşey doğru değil. ama yinede şnu biliyorumki bizim birbi,rimizi anlamamız olanaksız çünkü dedim ya kafalar farklı çalışıyo...

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
barttao, okuduğun medya gibi şıkıştığın yerde çarpıtma yapmaya başlıyorsun. Söylenmiş kelimelere olmadık anlamlar yüklemeye devam ediyorsun. Konu dışına çıkarak bel altı vurmaya çalışıyorsun. Sana söyleyecek lafım yok.

EzOhİsTaN dedi ki:
- Ananıda al git lan
- Bekara karı boşamak kolay
- Erkeksen hakkariye gel
- En az üç çocuk doğurun (ona neki)
- Askeriye yatma yeri değil (kendi oğlunu göndermiyo askere ama)
- ayaklar başı yönetmez,,, ve daha niceleri şu an aklıma gelenler bunlar

- Ananıda al git lan....Yorum yok

- Bekara karı boşamak kolay http://arsiv.sabah.com.tr/2005/05/16/eko104.html

Erdoğan, Çiftçiler Günü'nde tepki gösterenlere sert çıktı: "Kalkıp da 'bekâra karı boşamak kolay' mı diyeyim.

Ben sizin durumunuzu Amerika'daki çiftçilerle karşılaştıracak ve onların sağladığı devlet desteğini size sağlayacak durumda olduğumuzu söylemeyeceğim. Bunu dediğim anda doğacak faturayı, geçmişte nasıl halkımıza ödettiler, hepiniz biliyorsunuz." Geçmişteki bu tür hataların bedellerinin ağır bir biçimde ödendiğini belirten Erdoğan, "Bu kürsüde öyle şeyler konuşuluyor ki, birbiriyle çok ciddi çelişkiler içeriyor. Ben bu çelişkileri halkıma yaşatmak istemem. 'Bekara karı boşamak kolay' mı diyeyim.

- Erkeksen hakkariye gel

Erdoğan Ağar'a, "Erkeksen Hakkari'ye gel" dedi.. Diğer partilerin Doğu bölgelerinde miting yapmamalarına karşı denildi.

- En az üç çocuk doğurun

Almayada nüfüs yaşlanmaya başlamıştır ve çoçuk için para yardımı yapılmaktadır.. Konu ile ilgili makaleleri SDN de bulabilirsin. Türkiyede önümüzdeki yıllarda yaşlı nufusun artacağını ve ülkenin hantallaşacağını anlatmak istiyor.Bunun harici Türklerin nüfüs büyümesinin %5 olduğunu diğer azınlıklarda bu büyümenin %20 olduğunuda hatırlatıyım. İlerde azınlık olmamak için nüfüsümuzun artması lazım.

Avrupa yirminci yüzyılın ikinci yarısında problemsiz bir yaş yapısına sahipti. Çocukların sayısı fazla ve yaşlılar azdı. Avrupa’da tablo tam tersine dönüyor. Almanya,İtalya ve Yunanistan’da doğal nüfus düşüşü yaşanıyor. Durumu kurtaran ise ülkelere göç eden topluluklar. Şu anki duruma bakıldığında 2050’de AB’deki en geniş yaş grubunun 65-69 aralığı olacağı görülüyor. Nüfusun yarısı 50’nin üzerinde olacak.

TÜRKİYE açısından baktığımızda, nüfusumuz 2015 yılında 82 milyona çıkarak Almanya'ya eşitlenecek! 2050 yılında Almanya'nın nüfusu 80 milyona inerken, Türkiye'nin nüfusu

97 milyona çıkacak ve orada duracak!

Doğurun dedi. İster doğur ister doğurma.Sana kalmış.

- Askeriye yatma yeri değil http://arsiv.sabah.com.tr/2006/09/04/siy97.html

''Canım kardeşim. Bakınız askerlik her halde yan gelip yatma yeri değil. Hepimiz askerlik yapıyoruz. Hepimiz askerlik yaptık. Terör bir beladır. Her yerde var. Buna karşı bu mücadeleyi uzun soluklu olarak yapıyoruz, yapacağız.Şüphesiz ki hiçbir sorumluluk mevkiinde olan şehit cenazeleriyle karşılaşmak istemez ama bu mücadele sürerken, bu güvenlik mücadelesi sürerken şüphesiz zaman zaman şehitlerimiz oluyor, olacaktır ama bunu istismar edenler oluyor. Ben, sorumluluk mevkiinde olan bir insan olarak bu gerçeği sizinle paylaşmaya mecburum.Biz tarih boyunca neleri konuştuk, neleri paylaştık. Kaldı ki biz hep şunu söyledik; (git oğlum git, ya gazi ol ya şehit ol) diyerek evlatlarımızı gönderdik."

Bir arkadaşım anlattı. Nöbetci subay iken devriye geziyormuş. Gezdiği yer sınır karakolu kuleleri. Kulenin birinde asker uyuyor. Askerin silahını alır ve dışarı çıkar cama taş atar. Asker dışarıya çıkmaz korkudan. Silaha sarılır bulamaz. Eğer nöbetci subay yerinde terörist olsaydı hem askerimiz hemde onun koruduğu karakolda şehitler olurdu..

- ayaklar başı yönetmez açıklaması yapıldı.

EzOhİsTaN dedi ki:
şimdi bir başbakan dediğimiz insanın biraz daha sen nasıl düşünerek yazıyorsan buraya,birazdaha düşünerek konuşması gerekmezmi..bu toplumda birileri kabul etsede, birilerinin damarına basabilir bu cümleler diye düşünüp ona göre konuşması gerekmezmi?cümlelerini senin gibi ifade edemezmi?

Sadece bir konuşması hariç diğerlerinde kimseyi aşşağılamıyor. Söz konusu konuşmaların tamamını okuman gerekiyor.Medyaistediği kelimeyi cımbızlıyor. Öyle manşet yapıyor.

Tamam sevmeyebilirsiniz. Hükümetin sevmediğim yönleri de çok. Ama malesef şu anki siyasi partiler içinde "kötünün içinde iyisini seçmek zorunda kaldık"

barttao

Asistan
Reaksiyon puanı
0
EZOHİSTAN seni kutluyorum öylebi konu actınki herkes buraya odaklandı forumda hit oldu bukonu dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar deyimi aklıma geldi şimdi dikkat et +10

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yöneticiye bildirmişler ama bakalım nolcak :) başıma neler gelcek benim off of :)