reCAPTCHA Testleri

Bu konuyu okuyanlar

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Selamün aleyküm değerli SDN Forum kullanıcıları, bu konumda size reCAPTCHA hakkında bazı sorular sormak istiyorum. reCAPTCHA testlerini görmek şahsen canımı sıkan şeylerden ancak bu güvenlik için önemli bir durum olduğu için testleri işaretleyip geçiyorum. Çoğunlukla bana yeşil tik gelmiyor bu nedenle bu lanet testi yapıyorum. Genellikle de kasten yanlış veya eksik işaretlemeler yapıp testi geçebiliyorum. Bu durum sizce normal mi? Siz genellikle yeşil tikle karşılaşıyor musunuz? reCAPTCHA hakkında bilgisi olan varsa tam olarak neyi testediyor açıklayabilir mi? Hatalı cevapları insan olduğumuz için mi kabul ediyor?

Son olarak şu videoyla yazımı sonlandırmak istiyorum, hoşça kalın.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Lanet bir hata. Zaten orada ne yapacağım belli, istediğim yere ulaşana kadar yaya geçitlerini falan işaretliyorum. İnsan insana bunu yapar mı ya?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Selamün aleyküm değerli SDN Forum kullanıcıları, bu konumda size reCAPTCHA hakkında bazı sorular sormak istiyorum. reCAPTCHA testlerini görmek şahsen canımı sıkan şeylerden ancak bu güvenlik için önemli bir durum olduğu için testleri işaretleyip geçiyorum. Çoğunlukla bana yeşil tik gelmiyor bu nedenle bu lanet testi yapıyorum. Genellikle de kasten yanlış veya eksik işaretlemeler yapıp testi geçebiliyorum. Bu durum sizce normal mi? Siz genellikle yeşil tikle karşılaşıyor musunuz? reCAPTCHA hakkında bilgisi olan varsa tam olarak neyi testediyor açıklayabilir mi? Hatalı cevapları insan olduğumuz için mi kabul ediyor?

reCAPTCHA testleri insanın sabrını zorlayan nadir olaylardan bir tanesi.Bazen tıkladığım anda yeşil tik geliyor,bazen ise 5-10 dakika uğraştıktan sonra geliyor.
En sevdiğim test yangın musluğu testi

Yaya geçidi veya trafik lambası çıkınca en az 5 dakika uğraşacağım kesinleşiyor.Son olarak diğer kareye fışkıran 1-2 pikselin hesabını bile yaptığını düşünüyorum bazen.

VPN ile stresten öldüren duruma gelir bir de.Yeni resimler o kadar yavaş yüklenir ki hangi siteye gireceğinizi unutursunuz

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Ben doğrusunu yaptığım halde geçemiyorum.
Bazen bende de öyle oluyor. Bir de şimdi hCaptcha testleri çıkıyor bazı yerlerde o çok canımı sıkıyor. Resimleri falan bana itici geliyor bir de hepsini doğru yanıtlamama rağmen yanlış diyor çıldırıyorum.

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
reCAPTCHA testleri insanın sabrını zorlayan nadir olaylardan bir tanesi.Bazen tıkladığım anda yeşil tik geliyor,bazen ise 5-10 dakika uğraştıktan sonra geliyor.
En sevdiğim test yangın musluğu testi

Yaya geçidi veya trafik lambası çıkınca en az 5 dakika uğraşacağım kesinleşiyor.Son olarak diğer kareye fışkıran 1-2 pikselin hesabını bile yaptığını düşünüyorum bazen.

VPN ile stresten öldüren duruma gelir bir de.Yeni resimler o kadar yavaş yüklenir ki hangi siteye gireceğinizi unutursunuz
Evet VPN kullanırken oldukça sıkıntı tam butona bastıktan sonra yeni bir tane otobüs çıkıyor test sıfırlanıyor.

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288

Ben bu videoyu kaç kere izledim

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
hCaptcha'yı geçmek aşırı basit. Çözümü anlatıyorum:

1. İlk önce bu linke tıklayarak hCaptcha'nın resmi sitesini açın.
2. Alt tarafta küçük olarak yazılmış "Kaydol" düğmesi var, ona tıklayın.
3. Çıkan formu doldurup, üye olun. Tabi bu aşamada bir kereliğine hCaptcha testini geçmeniz lazım; ama bu test, çözmeniz gereken son hCaptcha testi olacak.
4. Üye olduktan sonra "Set Cookie" düğmesine tıklayın. Çerezleri temizlemediğiniz sürece bunu bir kez yapacaksınız.
5. Bu işlemden itibaren hCaptcha testlerini istediğiniz sitede çözmeden geçebilirsiniz.

Reaksiyon puanı
427

3. Çıkan formu doldurup, üye olun. Tabi bu aşamada bir kereliğine hCaptcha testini geçmeniz lazım; ama bu test, çözmeniz gereken son hCaptcha testi olacak.
4. Üye olduktan sonra "Set Cookie" düğmesine tıklayın. Çerezleri temizlemediğiniz sürece bunu bir kez yapacaksınız.
5. Bu işlemden itibaren hCaptcha testlerini istediğiniz sitede çözmeden geçebilirsiniz.
Büyük bir dertten kurtardın hepimizi sağ ol :)

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202

O son testi de geçemem, o derece şanssız birisiyim.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
@_Zaur_ reCAPTCHA'ya birini ayarlayalım. Garibim testle falan uğraşıyor.
Sophia-robot.jpg

Şöyle birisini buldum.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
HTML, CSS, JS bilen arkadaşlar varsa beraber reCaptcha aşabilecek eklenti yazabiliriz.. Eklenti, Chrome'un Native Messaging API'sini kullanarak çalışacak. Eklentiyi yazabilecek biri çıkarsa istemci uygulamayı ben C++ dili ile yazabilirim.

Edit: Yalnız şöyle bir sıkıntı var. Ses dosyasını indirmek istediğimde 404 hatasını döndürüyor.

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
HTML, CSS, JS bilen arkadaşlar varsa beraber reCaptcha aşabilecek eklenti yazabiliriz.. Eklenti, Chrome'un Native Messaging API'sini kullanarak çalışacak. Eklentiyi yazabilecek biri çıkarsa istemci uygulamayı ben C++ dili ile yazabilirim.
Benim kodlamayla alakam yok ama elbet forumda bahsettiğiniz dillerle ilgilenen arkadaşlar vardır.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Benim kodlamayla alakam yok ama elbet forumda bahsettiğiniz dillerle ilgilenen arkadaşlar vardır.
Kafamda kurduğum sistem şu şekilde çalışıyor:

1. reCaptcha'nin sesli versiyonunu mp3 dosyası şeklinde bilgisayarımıza indiriyoruz.
2. Bu ses dosyasını IBM'nin Watson API'sini kullanarak yazıya dönüştürüyoruz.
3. API'den çıkan sonucu reCaptcha testine yapıştırıyoruz ve testi geçmiş oluyoruz.

Son mesajlar