Realme Buds Air alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar merhaba, maksimum 400 TL’ye airpods tasarımına benzer bluetooth kulaklık arayışındayım. Genellikle müzik dinlemek, video & film izlemek için kullanacağım. Bazen telefonla görüşme de yapabilirim.

Realme buds air model kulaklığı gördümde. Hoşuma gitti fakat ne kadar incelemelerini izlesemde karar veremedim. Acaba kullanan varsa yardımcı olabilir mi? iOS’da kullanacağım.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Güzel kulaklık ama kullanım süresi çok az. 3 saat ilerleyen zamanlarda yetmez hale gelecek. Özellikle artık Huawei gibi firmalar 10 saat kullanım süresi olan kulaklıklar piyasaya sürerken. 3 saat kullanım süresi mühim değil derseniz alınabilir

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Güzel kulaklık ama kullanım süresi çok az. 3 saat ilerleyen zamanlarda yetmez hale gelecek. Özellikle artık Huawei gibi firmalar 10 saat kullanım süresi olan kulaklıklar piyasaya sürerken. 3 saat kullanım süresi mühim değil derseniz alınabilir
Siz cevapladıktan sonra 3 saat olduğunu farkettim. :D Şimdi ise daha uygun fiyata “ Honor Choice “ diye bir kulaklık buldum. 6 saat kullanım süresi varmış. Fikrinizi alabilir miyim rica etsem?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Ben bu kulaklık olayında çok titizleştim. İlk başta ne zamandır istediğim Airdots Pro kulaklığı almıştım. Ses kalitesi gerçek anlamda beni cezbetti. Tek sevmediğim yanı mikrofon performansıydı, malum tws kulaklıklarda mikrofon performansı bulmak biraz zor.
Aktif gürültü önleyici bulunması falan gerçekten hoşuma gitti. Aktif gürültü önleyici tadan kişi pasif gürültü önleyicili kulaklıklardan hiçbir zevk almaz bunu anladım.
Tabi bir diğer olumsuz yanı 3 saat kullanım süresi olmasıydı. 3 saat tam müziğin tadını alacakken yarım saat kutuya koyma ihtiyacı hissediyorsunuz onda da zevkle dinlediğiniz şarkılardan zevk alamaz oluyorsunuz.
Elbette dikkatimi çeken bir husus da kullandıktan sonra kulakta ciddi anlamda bakteri ve kir oluşturmasıydı. Sırf bu sebepler yüzünden iade etmiştim.
Daha sonra mi tw earphones 2 basic (air2se) kulaklığı büyük bir hevesle almıştım ama tam bir hayal kırıklığına uğradım ve o berbat ses kalitesini xiaomi markasına yakıştıramadım. Ayrıca gürültü önleyici bulunmadığı için hemen her yerde son ses şarkı açsam bile dış gürültü yine geliyordu dış sesleri yine duyuyordum berbat bir deneyim oldu.
Dolayısıyla güzel beklentilerle kulaklık ses kalitesinde hayal kırıklıkları olabiliyor.
Elbette bir kulaklığın ses kalitesi de kağıt üzerinde bilinemiyor, kaliteyi ölçecek bir husus yok. Bu yüzden deneyenlerin yorumlarından başka bir ölçeğimiz de yok. Şunu da söylemek istiyorum ki ülkenin %95'i sesten kaliteden anlamıyor zira ben mi tws 2 basic kulaklığı da ses kalitesini beğenenlerin yorumlarına dayanarak almıştım.
Gelelim senin konuya :)
Yorumlara baktım, kulaktan çok düşüyor gibi birkaç yorum gördüm. Ne kadar doğrudur, kulaktan kulağa değişir mi bilemem. Yine de kağıt üzerinde güzel bir cihaz gibi duruyor.
Ben olsam alır mıydım, ben o aktif gürültü önleyici teknolojisini tattıktan sonra şu yeni çıkan Huawei Freebuds 4i kulaklığın (750₺ çıkış fiyatı) şöyle biraz 600 civarlarına düşmesini bekliyorum. Kupon mupon cashback ve indirim beklemek diyerek 600-650 civarına denk getirirsem şu anda her özelliği ile istediğim kriterlere uyan bir tek o kulaklık görünüyor.
Elbette sizin bütçenizi bilemem ama şunu belirtmeliyim ki korona tedbirleri ayağına kişisel ürün ayağına bir kulaklığı aldıktan sonra ne cayma bedeli ne başka bir şey tanıyorlar, iade kabul etmiyorlar. Bunu bilerek alın

Son mesajlar