Realme 7 pro aldım. pişman olur muyum?

Bu konuyu okuyanlar

onurryazgann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
hb den realme 7 pro sipariş ettim henüz elime ulaşmadı. rakipleri olarak redmi note 9 pro ve mi note 10 lite var yarışabilecek sanırım sizce pişman olur muyum

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
hb den realme 7 pro sipariş ettim henüz elime ulaşmadı. rakipleri olarak redmi note 9 pro ve mi note 10 lite var yarışabilecek sanırım sizce pişman olur muyum
Pişman olmasın o fiyat bandında alınabilecek en iyi telefonlardan birini almışsın. Hayırlı olsun.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Pişman olmazsın.Cihaz güzel Realme bu cihazda 90hz ekran hızını koruyup işlemciyi 732g yada 765g yapsaymış harika olurmuş.Realmenin bazı hatalarına rağmen 65w hızlı şarj ve stereo hoparlör desteği olmasıda bence iyi olmuş.

Reaksiyon puanı
6,381
Pişman olmayacaksınız diye düşünüyorum. O fiyat bandında ki en iyi telefon olduğunu düşünüyorum.

Cihaz hakkında aklınıza takılabilecek tek şey 90 Hz olmayışı olabilir. Ama Realme bunu anket olarak kullanıcılara sundu ve kullanıcılar Realme 7 Pro'da Amoeld panel ve 60 Hz'i tercih ettikleri için öyle yapıldı. Ve zaten 60 Hz de gayet akıcı aslında.

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
Pişman olmazsın ama poco x3 NFC ide bir düşünseydin.

onurryazgann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Kesinlikle olmazsın. 7 pronun çok göz doyuran özelliği var. Ve mu mesaji 7 prodan yazıyorum ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerek süper amoled, gerek 65W süper şarj, gerek de realme ui'ın becerisi çok iyi. Tabiki şunu belirtiyim. Realme UI daha yeni çıktı yani henüz ilk sürümde. Ben bile 1 aylık kullanımda birçok eksiklik ve bug buldum bunları mail olarak gönderiyorum düzenli biçimde realme destek e. Ama onun dışında kamerası falan seni asla üzmez. Şöyle bir durum var hangi telefondan geçtin. Eğer burda iPhone 8 plustan, mi 9t pro dan falan gectiysen eksiklik görebilirsin. Ama daha alt seviye ya da bu segmentten gectiysen daha iyisinin bir elin parmaklarını geçmeyeceğini söyleyebilirim. Poco x3 NFC ya da mi note 10 lite tercih edilebilirdi fakat realme 7 pronun kesinlikle ezici üstünlüğü var. Ekran içi parmak izi mi note 10 lite da var fakat bu sefer de ekran ve şarj ile eziyor mesela. X3 te 120Hz ile göz boyuyorlar ama anca Minecraft gibi oyunlarda alırsın 120fps i çünkü işlemci sdn 732g gibi orta segment bir işlemci. Ve zaten Bir markanin en yeni çıkmış en üst cihazını kullanmak mi yoksa bir markanın alt markasının herhangi bir cihazını kullanmak mi? Poco markası Sana cok sıkıntı yaratirdi. Xiaomi poco ya asla mi markası kadar değer vermez. Bir sene sonra unutur o markayı. Ama Realme hala Instagram hesabından realme 5 ve 6 nin reklamını tanıtımını bile yapıyor. Demek istediklerim bu kadar umarım memnunsundur telefonundan.

Lan bı saniye bu konuyu ben açmışım ya lan

Son düzenleme:

serotik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle olmazsın. 7 pronun çok göz doyuran özelliği var. Ve mu mesaji 7 prodan yazıyorum ?

Gerek süper amoled, gerek 65W süper şarj, gerek de realme ui'ın becerisi çok iyi. Tabiki şunu belirtiyim. Realme UI daha yeni çıktı yani henüz ilk sürümde. Ben bile 1 aylık kullanımda birçok eksiklik ve bug buldum bunları mail olarak gönderiyorum düzenli biçimde realme destek e. Ama onun dışında kamerası falan seni asla üzmez. Şöyle bir durum var hangi telefondan geçtin. Eğer burda iPhone 8 plustan, mi 9t pro dan falan gectiysen eksiklik görebilirsin. Ama daha alt seviye ya da bu segmentten gectiysen daha iyisinin bir elin parmaklarını geçmeyeceğini söyleyebilirim. Poco x3 NFC ya da mi note 10 lite tercih edilebilirdi fakat realme 7 pronun kesinlikle ezici üstünlüğü var. Ekran içi parmak izi mi note 10 lite da var fakat bu sefer de ekran ve şarj ile eziyor mesela. X3 te 120Hz ile göz boyuyorlar ama anca Minecraft gibi oyunlarda alırsın 120fps i çünkü işlemci sdn 732g gibi orta segment bir işlemci. Ve zaten Bir markanin en yeni çıkmış en üst cihazını kullanmak mi yoksa bir markanın alt markasının herhangi bir cihazını kullanmak mi? Poco markası Sana cok sıkıntı yaratirdi. Xiaomi poco ya asla mi markası kadar değer vermez. Bir sene sonra unutur o markayı. Ama Realme hala Instagram hesabından realme 5 ve 6 nin reklamını tanıtımını bile yapıyor. Demek istediklerim bu kadar umarım memnunsundur telefonundan.

Lan bı saniye bu konuyu ben açmışım ya lan
Kendi kendine tavsiye vermen hoş olmuş :D
Realme 7 pro almayı düşünüyordum ve poco x3 nfc ile arasında kaldım.
bu videodaki gibi uygulamaların geç açılması ve tekrar uygulamaya dönünce aşırı yavaş kalması beni pocoya daha da yaklaştırdı.
Ama ekranın amoled olması, 65w hızlı şarj, kameranın çok daha iyi olması, tasarım olarak daha hoş olması gibi unsurları beğendim.
Pocoda 120hz baya fark ediyor uygulamalarda, göze hoş geliyor (oyun içi değilde uygulamalardaki akıcılık hoşuma gitti). Performansıda gayet iyi. Oyun oynayan kullanıcı olarak beni cezbeden bölüm performansı oldu ve uygulamara realme 7 proya göre hızlı dönmesi hızlı açması sebebiyle ağır bastı.
Realme 7 prodaki bu sorunu(videodaki gibi) kullanan birisi olarak yaşıyormusun?
Varsa güncelleme ile sorun çözülebilir mi? Fiyatları şuan poco 3450tl - realme 7 pro 3600tl. Senin aldığın fiyat nedir?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Samsung veya Huawei'nin orta segmentini alsaydın inan daha çok pişman olurdun ayrıca Realme 7 Pro sınıfına göre gayet başarılı bir cihaz eğer ben geçen sene Mİ9T alamasaydım Realme 7 Pro alırdım bu arada Realme markasını severim sadece fiyat konusunda sopalık bir marka