Realme 6 , Xiaomi Redmi Note 9S , Redmi Note 9 Pro Hangisi?

Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

Wearex

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Hocam buradaki insanlar da kafasına göre öneri yapmıyor ki bütçeye uygun alınabilecek en iyi telefonu önermeye çalışıyor
Doğru fakat ben araştırmadan önce kafam daha rahattı şimdi daha tedirginim daha kararsızım.Telefondan anlamayan veya hiç o telefonu kullanmamış olanlar bile önyargısından vs kötü yorum yapabiliyor.Bana yardımcı olan arkadaşlar öyle değil belki ama başka yerlerde çok vardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İçine sindiyse kimseyi dinleme kendi istediğini al. ( Sonradan keşke şunu alsaydım deme başaksının aklına uyupta. )

Bu arada Telefonu canlı görmeni ve eline alıp incelemeni öneririm.
Mesela bende Oppo Reno 2z aldım. Almadan önce herkes yok o metiatek iş yapmaz çöp Xiaomi al flan diyordu ben mağazada telefonu elime aldım rengi tipi duruşu tam ekran olması benim hoşuma gitti. Kimseyi dinlemedim aldım çokta memnunum. Yoksa herkes Mi 9T al diyordu iyikide almamışım. Her şey kağıt üstünde ki gibi olmuyor.
Bencede haklısın gidip bir bakayım zaten dış görünüş olarak realme 6 daha iyi bana göre.Zaten benim çok bir beklentim yok telefondan o yüzden hayal kırıklığına uğrayacağımı düşünmüyorum.Çok düşünmeyede gerek yok 2 side iyi telefon.

mertcangocoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben de sanırım realme 6 da karar kıldım. Sizce 8gb modelini kesin almalı mıyım, yoksa 4gb yeterli mi? Yani 200 tlyi pek verebileceğimi sanmıyorum ama sormak istedim. 8gb ile 4gb arasında önemli farklar var mı?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Doğru fakat ben araştırmadan önce kafam daha rahattı şimdi daha tedirginim daha kararsızım.Telefondan anlamayan veya hiç o telefonu kullanmamış olanlar bile önyargısından vs kötü yorum yapabiliyor.Bana yardımcı olan arkadaşlar öyle değil belki ama başka yerlerde çok vardır.

Bencede haklısın gidip bir bakayım zaten dış görünüş olarak realme 6 daha iyi bana göre.Zaten benim çok bir beklentim yok telefondan o yüzden hayal kırıklığına uğrayacağımı düşünmüyorum.Çok düşünmeyede gerek yok 2 side iyi telefon.
Ben Redmi note 9 pro kullanıyorum varsa sorun sorabilirsin.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
telefon büyük mü yani cepte taşınırken sıkıntı oluyor mu ben bisiklet sürüyorumda ağırlığı vs nasıl?
Bir tık ağır realme ile arasında pek fark yok 10gram civarı fark var. Cebimde taşırken sıkıntı olmuyor. Ekranı büyük ama cepte taşırken bir sorun olmuyor.

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Üçünün içinde RN9 Pro alırdım ben olsam. Realme 6'da güzel aslında. Ekran önemliyse Realme 6 alın.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Merhaba, ben de sanırım realme 6 da karar kıldım. Sizce 8gb modelini kesin almalı mıyım, yoksa 4gb yeterli mi? Yani 200 tlyi pek verebileceğimi sanmıyorum ama sormak istedim. 8gb ile 4gb arasında önemli farklar var mı?
Kesinlikle 8GB modeli almalısınız. Arada çok fark var. 8GB'ı en az 1 yıl fazla kullanırsınız.

Wearex

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Bir tık ağır realme ile arasında pek fark yok 10gram civarı fark var. Cebimde taşırken sıkıntı olmuyor. Ekranı büyük ama cepte taşırken bir sorun olmuyor.
hmm sende hangi rengi var.

Üçünün içinde RN9 Pro alırdım ben olsam. Realme 6'da güzel aslında. Ekran önemliyse Realme 6 alın.
hımm ya ben çok özellik aramıyorum bence hangisinin dışını beğenirsem onu alayım çok bir farkı olmaz sence?

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Alakası yok. Dediğiniz yanlış. Eğer 18w destekli bir cihazı 30w ile şarj ederseniz batarya ölür.
Alakası yok. 18W gücünde şarj eder. 30W almaz cihaz.

hımm ya ben çok özellik aramıyorum bence hangisinin dışını beğenirsem onu alayım çok bir farkı olmaz sence?
Bence Redmi Note 9 alın, 6 GB RAM ve SD720G ile iyi olacağını düşünüyorum. Ama Realme'nin 90Hz ekranı da ilgimi çekmiyor değil.

Wearex

Asistan
Reaksiyon puanı
76

Bence Redmi Note 9 alın, 6 GB RAM ve SD720G ile iyi olacağını düşünüyorum. Ama Realme'nin 90Hz ekranı da ilgimi çekmiyor değil.
tamam teşekkür ederim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

hocam Redmi Note 9S ölü bir telefon bence arkadaş Poco X3 modelini beklesin almışken güncel bir telefon alsın derim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Öncelikle selamlar abilerim.Buralarda yeniyim daha önceden sorulmuş olabilir sabırla cevaplarsanız mutlu olurum. Hemen telefon almam gerekiyor. Realme 6 (8gbram), Xiaomi Redmi Note 9S , Redmi Note 9 Pro bu üç telefon arasında kaldım.Acaba bana yardımcı olur musunuz?Şuan biraz param eksik param olursa direk note 9 pro almayı düşünüyorum ama eğer bulamazsam realme 6 8gb ram olanı mı alayım yoksa redmi note 9s mi?Ya da başka tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz.Note9 pro almaya değer mi vs. nedenleriyle birlikte yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler :)
Redmi note 9 Pro.