Real Madrid'de yeni patron Zinedine Zidane

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
La Liga'daki Valencia beraberliğinin ardından Rafa Benitez ile yollarını ayıran Real Madrid'in yeni teknik direktörü Zinedine Zidane oldu.

zidane_1864.jpg

Yönetim kurulu toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında Rafa Benitez'i görevden aldıklarını belirten Real Madrid Başkanı Florentino Perez, kulübün yeni teknik direktörünün ise Zinedine Zidane olduğunu açıkladı.

Florentino Perez'den sonra bir konuşma yapan Zinedine Zidane "Bu işe yüreğimi koyacağımın sözünü veriyorum" dedi ve ardından ailesiyle birlikte basın mensuplarına poz verdi.

2001-2006 yılları arasında Real Madrid formasını giyen ve tüm zamanların en önemli futbolcularından birisi olarak gösterilen Fransız Zinedine Zidane, Real Madrid'in B Takımı Castilla'yı çalıştırıyordu.

KAYNAK

zidane_4982.jpg

ARALARINDA SORUN VARDI

Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo ile teknik direktör Rafael Benitez arasında savaş vardı.

Ronaldo, Benitez hakkında “Bu antrenörle hiçbir kupa kazanamayız” demişti.

Ronaldo’nun tavırlarından rahatsız olan Benitez’in “Birileri Portekizli oyuncunun bonservisini ödeyecekse gitsin ve bu konu kapansın” dediği iddia edilmişti.

SAVAŞI RONALDO KAZANDI

Sosyal medyada ikili arasındaki savaşı Ronaldo'nun kazandığı ve Portekizli yıldızın İspanyol hocayı göndermeyi başardığı konuşuluyor.

KAYNAK

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Futbolculugu gibi başarılı olabileceğini pek sanmıyorum

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Benitez'in Madrid'de uzun süreli bir antrenörlük yapamayacağı ortadaydı.

Ta haziranda demiştim ben. :p

İlk yarı bitmeden "Beni tez kovun" diyebilir.

Bakalım.

Neyse. :)

Zidane'lı B Takım 19 maçta 10G, 7 B, 2M almış.

288j7j.png

Chelsea'deki Mourinho gibi Benitez de oyuncuların güvenini kaybetmişti. Zidane tüm oyuncuların saygı duyacağı bir adam. Bakalım neler yapacak.

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Olması gereken de buydu

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Bu adamı bir türlü sevemedim çok itici..

onerfenb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence isabet olmuş. Teknik kapasitesi çok yüksek bir futbol adamı. Oyuncu ilişkileri de iyi. Hayırlı olur madrid için.