Rasspberry pi 4 4gb kurmak için ne gerekir

Bu konuyu okuyanlar

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Rasspberry almayı düşünüyorum toplam bütçem 1000 tl (3D yazıcıyla birlikte basabileceğim bir şey varsa önermeyin) ekranım yok hdmi kablosu felan ben gerekiyor hepsini robotistandan bulursanız sevinirim 7 inç felan olabilir ekran dokunmatik olsa olur olmasada olmasın 300 lira daha arttırabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında 2gb ta olabilir YouTube de video canlı ders foruma girecem ama 4 daha iyi

Bilgisi olan yok mu yaww

Son düzenleme:

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Normal masaüstüye göre video kodek performansında 1080p ve üzerindeki videolarda takılmalar olabilir, zira hala donanımsal video hızlandırması desteklenmiyor. Yine de Udemy için kullanmıştım, ufak tefek takılmalar olsa da bile pek bir sıkıntı çekmedim orada. Eğer hala almayı düşünüyorsanız şunlar gereklidir:
  • Micro HDMI dönüştürücü / kablo.
  • En az 5V 3A verebilen bir adaptör, Raspberry Pi 4'ün USB Tip C girişli adaptörü iş görür.
  • SD kart okuyucu, SD kart okuyucu olmadan kesinlikle SD karta işletim sistemi yazmak zor olacaktır. SD kart okuyucusu yoksa bir süre USB ile de kullanılabilir.
  • En az 64GB'lık kart edinin ki 16GB gibi kapasiteli SD kart ile yer sorunu fazla çıkmasın. XC ibareli ve Class 10 U1 olan SD kartları şiddetle tavsiye ederim.
İşletim sistemi olarak Raspbian ya da Twister OS dışındakilerini çok önermem ama Android ile de kullanılabilir. Onun dışında bazı durumlarda Raspberry Pi 4'ün SoC'u (işlemcisi) ısındığından ötürü küçük bile olsa soğutucu bloğu almayı ihmal etmeyin.

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Rasspberry almayı düşünüyorum toplam bütçem 1000 tl (3D yazıcıyla birlikte basabileceğim bir şey varsa önermeyin) ekranım yok hdmi kablosu felan ben gerekiyor hepsini robotistandan bulursanız sevinirim 7 inç felan olabilir ekran dokunmatik olsa olur olmasada olmasın 300 lira daha arttırabilirim

Aslında 2gb ta olabilir YouTube de video canlı ders foruma girecem ama 4 daha iyi

Bilgisi olan yok mu yaww
8gb ramli modeli al ofis pc olarak kullanıyoruz çok iş iyi görüyor elektirk faturası derdindende kurtulduk koskoca ofise çok az elektirk faturası geliyor inanaın evime daha çok geliyor