Raspberry Pi3 İnternet Bağlantısı ile İlgili Sorum var

Bu konuyu okuyanlar

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Merhaba arkadaşlar bir tane Pi3 alarak ev içinde FTP sunucusu oluşturmak istiyorum. Bu yüzden Pi3'ün dış interente bağlanmasını istemiyorum. Bunu engellememi sağlayacak bir yol var mı? Sadece yerel ağda çalışacak. Ne dışarıya veri göndericek ne de alıcak.

Bir sorum daha var Pi3'ün yerleşik WiFi modülü var mı? Cihazda WiFi'ı sorunsuz kullanailiyor muyuz yoksa WiFi adaptör tarzı bir şey almam gerekir mi?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Raspberry Pi 3: Raspberry Pi 2’nin devamı olan bu modelin en büyük farkı dahili Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıya sahip olmasıdır. Ayrıca ARMv8 64-bit mimarisine sahip 4 çekirdekli işlemcisi, 1.2GHz frekansında çalışmaktadır ve 1GB RAM belleğe sahiptir.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Raspberry Pi 3: Raspberry Pi 2’nin devamı olan bu modelin en büyük farkı dahili Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıya sahip olmasıdır. Ayrıca ARMv8 64-bit mimarisine sahip 4 çekirdekli işlemcisi, 1.2GHz frekansında çalışmaktadır ve 1GB RAM belleğe sahiptir.
Teşekkürler bir sorunun cevabını aldım. Sıra diğerinde. Galiba onun için güvenlik duvarı tarzı birşey kullanmam lazım. RaspBian işletim sistemi için o tarz birşey var mıdır?