Rapidshare Tehlikede!

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Paylaşım forumlarının vazgeçilmezi olan online dosya paylaşım servisi, Alman mahkemesinde kaybettiği dava nedeniyle yüklenen içeriklerden sorumlu tutulma tehlikesiyle karşı karşıya.

Dosya paylaşım sitesi Rapidshare, artık yüklenen içeriklerden sorumlu tutulacak. Almanya'da müzik ile ilgili telif hakları kuruluşu GEMA'nın açtığı davada Rapidshare, kullanıcılarının yaptıklarından sorumlu tutulamayacağını belirtse de, mahkeme telif hakkı sahiplerinden yana karar kıldı.

Üstelik karar sadece davadan sonrası için değil; Rapidshare, bugüne kadar yüklenmiş olan içerikten de sorumlu. Görünen o ki, forumlarda "Anti-RS" bölümlerinin altın çağı yaklaşıyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Nasıl yani, mantıksızlık. Dosyaların Winrar, Winzip gibi programlarla sıkıştırıp ve şifrelenip yüklenen içerikten nasıl sorumlu tutulabilinir ki. Çifte standart işlerine geldiği gibi karar veriyorlar. Verceklerse tüm paylaşım servislerini kapsasınlar, bu ne sadece tek servis mi var, tamam belki en büyük servislerden birisidir ama bir firmayı sınırlandırırken diyerlerine bağımsızlık olmaz.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Rapidshare.de bu yüzden kapatılmıştı sonra geri açıldı.Son zamanlarda zaten oyun vb. illegal içerik ismiyle yüklenen dosyaları siliyor.Bundan sonra daha da dikkatli olacaktır.

Xasiork

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Demekki artık dosya yuklerken isimleri daha da karıştırmamız lazım. Ve şifre tabiki. Gerçi ben rapide dosya yuklememki :D 4shared.com benim favorim. 5 gb alanım var. 100 mb dosya sınırı var. Ama en azından dosyalarına dokunmuyo adamın :D

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
rapidshare kapanınca 4shared 1 numara olur herhalde

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Benim favorim blog sitem, sınırsız vidyo, müzik, fotoğraf yükle karışan yok yasal olup olmadığına. Harddiskteki tüm Mp3 leri yüklemeyi düşünüyorum tabi bu bağlantıyla ne kadar sürede biter bilinmez ;D
JuLiuSiuS dedi ki:
rapidshare kapanınca 4shared 1 numara olur herhalde
Bu arada Aol hizmeti daha iyi. 5 Gb ücretsiz alan. İstediğin büyüklükte dosya yükle, indir. Müzikleri dinlemek için çalıcısı var, fotoğraflar için önizleme, IE favorilerini yüklemek, Pc ile belirli zamanlarda yedek alma gibi özellikleri var. Hatta verdiğin adresteki fotoğraf, vidyo (dosya türü farketmez gerçi) gibi istediğin dosyayı direkt senin alanına kaydetme özelliği var. 25 MB dosyayı kendi alanıma çekmesi 6 sn sürmedi, ben 5-6 dk. beklerim diyordum ağzım açık kaldı 6 sn.de bitince. İçerik yürütmek için güzel ;D :D :D

Quarismatic

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yakın Zamanda Korsan İçerik Diye Bi Şey Kalamayacak Gibi Korsanın Can Damarlarından Biri Tıkanıyor...

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Filecoast a devam o zaman.Ne hız sınırı, ne bekleme.Tek seferde 300mb upload.Rapid yanında halt etmiş.

Cursed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1 yıllık bir rapidshare premium kullancısı olarak psikolojim bunu kaldırmaya hazır değil.feci bir bağımlılık söz konusu.ne yaparım hiç bilmiyorum.alternatifler hep var,hep yenileride gelir. fakat nereye yüklenecek konusunda büyük bir kaos ortamı oluşur tahminimce.rapidshare in kaliteli hizmeti ve standartları var bence.tabi ki premium kullanıcıları için.türkiye nin 4 katı internet çıkışına sahip.diskleri petabyte larla ölçülüyor.daha ne olsun.

-mert-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rapidsiz olmaz ya inşallah kapanmaz :(

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Quarismatic dedi ki:
Yakın Zamanda Korsan İçerik Diye Bi Şey Kalamayacak Gibi Korsanın Can Damarlarından Biri Tıkanıyor...
Fazla hayalcisin.Torrent ağı varolduğu sürece devam edecek bu içerikler.

ramazanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rapidsiz olmaz arkadaşlar. adamlar işlerini çok iyi yapıyorlar. valla rapidde 450 gb lık 4565 adet dosyam var. eğer bunlar giderse şok olurum. daha önce 150 gb gitti mahvoldum.inşallah bunlara bir şey olmaz :D

revix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
topladıgımız okadar puanda güme gidecek iyimi

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Artık Emeğe Saygı da yalan olacak herhalde :D

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
isim değiştirseler bundan kurtulabilirler mi acaba???

Bence artık torrent gibi paylaşım programlarına dönme zamanı geldi internet hızlanıyor

Tamda bedava rapid şifresi alacaktım :)