Rap yıldızı Diam's Müslüman oldu !!!

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Fransa'nın ünlü rap yıldızı Diam's Müslüman oldu

Fransa'da ünlü rap yıldızı Diam's'ın Müslüman olduğu ve örtündüğü ortaya çıktı.
Babası Kıbrıslı, annesi Fransız olan sanatçının asıl adı Mélanie Georgiades. Ancak o Diam's adıyla ünlü oldu.
2003 yılından itibaren çıkarttığı CD'lerle erkek egemenliğindeki rap dünyasında yer edinmeyi başaran Diam's'ın 2007'deki cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Sarkozy için yaptığı "Halkı değil sadece kendini seviyor." açıklaması dikkat çekmişti.

paris2.jpg

Nicolas Sarkozy'yi şarkı sözleri ve açıklamarıyla hedef aldı. 2007'de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turundan sonra Sarkozy için "Onu sağcı bir adam olarak değil, tehlike olarak görüyorum. Halkı değil sadece kendini seviyor." şeklinde açıklamaları dikkat çekmişti.

Diam's, son bir yıldır ortalıkta gözükmüyordu. Paris Match dergisi, geçtiğimiz günlerde ünlü yıldızın "dönüşünü" duyurdu. "Diam's yolunu arıyor" başlıklı dosyada şarkıcının, yeni evlendiği Müslüman eşiyle birlikte bir camiden çıkarken çekilen başörtülü fotoğrafı yayımlandı. Ünlü yıldızın yeni hali herkesi şaşırttı. Depresyona girdiği iddia edildi.

Fransız medyasında çıkan bazı haberlerde, Diam's'ın yeni değil, aylar önce Müslüman olduğu, bazı gazete ve derginin bundan haberdar olduğu ama haberi yayımlamadığı dile getiriliyor. Şimdi, Diam's'ın müzik hayatına devam edip etmeyeceği, ederse nasıl devam edeceği ve fanlarının başörtülü Diam's'a nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

Diam's, başörtülü fotoğrafının yayımlanmasının ardından, "dönüşüne" ilişkin hiçbir açıklama yapmadı. Şarkıcının, bu konuda konuşmak istemediği ifade ediliyor. Sadece, yeni çıkacak albümünün tanıtımında, çok kısa bir süre basının karşısına çıkarak hayranlarına "çok iyi olduğunu" ve "her şeyin yolunda gittiğini" söyledi.

Ünlü yıldızın merakla beklenen son albümü "S.O.S" önümüzdeki ay piyasaya çıkacak. Bu arada, internet sitelerinde Diam's'ın başörtülü olarak şarkı söylerken çekilen görüntüleri yayımlandı. Öte yandan, yeni albümünün kapağında şarkıcının şapkalı bir fotoğrafı bulunuyor.

paris.jpg

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Konu bölümüne taşınmıştır...:)

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Son zamanlarda Rapçiler akın akın islama yöneliyor acaba neden? Çoğunun yaşadığı ruhi bunalımdan mı kaynaklanıyor

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Kendi iç dünyasını sorgulayıp arayış içine girenler genelde islam'ı seçiyor :)

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4
diams kim ya ilk defa duyuyorum :D Allah kabul etsin mi denir bilmiyorum :D..oda bizden biri artık sevindim

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Ne güzel :) Sonunda doğru yolu bulmuş

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Doğru bulmak zor değil :)
Tebrikler

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Doğru bulmak zor değil :)
Tebrikler

Bence hiç kimse kimliğe bağımlı kalmamalı. Sırf kimlikte "Islam" , "Hristiyan" yazıyor diye bu dinlere mensup olunmamalı. Bence her insan dinini araştırmalı. Neye inanıyorsa gerçekten ona inanmalı :)

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
bu sabah okudugum en gusel haber sıkı bır takıpcısydım sımdı daha cok sevdım dıams ı ya

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bence hiç kimse kimliğe bağımlı kalmamalı. Sırf kimlikte "Islam" , "Hristiyan" yazıyor diye bu dinlere mensup olunmamalı. Bence her insan dinini araştırmalı. Neye inanıyorsa gerçekten ona inanmalı :)
Bu konuda haklısın. İlave olarak şunu ekleyebilirim:

“Kişi inandığı gibi yaşamazsa, yaşadığı gibi inanır.''