RAM ve SSD Takviyesi için Yardım

Bu konuyu okuyanlar

izzeteskinaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar bilgisayarım sağolsun 6 yıllık. Ancak ben yenisini karşılayamayacak durumdayım.
Küçük küçük Ram ve SSD değiştirmek istiyorum. Performans düşük hissettiriyor. O yüzden bir kaç sorum var. Bilgisayarımın özelliklerini aşağıda görebilirsiniz.
1-Ram alırken neye dikkat etmem lazım? Aklımda Hyperx Fury 2x4GB RAM var ancak bunların 3 çeşidi varmış. 1866Mhz 1600Mhz tarzı. Bunlardan hangisi bana uyar?
2- SSD için gelince hangi markayı almam lazım? Çok büyük GB ihtiyacım yok 120GB yeter bana.
3-SSD'ye Windows'u kurup daha hızlandırıldığını duydum. Doğruysa, Windows'u nasıl SSD'ye kurabilirim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler!

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Merhaba, anakartınızda yeterli slot var mı? Rami çift slot kullanıyorsunuz. Eğer varsa 1333 mhz lik ddr3 bir ram işinizi görür. SSD olarakda Kingston HyperX Fury 120 GB alabilirsiniz.

izzeteskinaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, anakartınızda yeterli slot var mı? Rami çift slot kullanıyorsunuz. Eğer varsa 1333 mhz lik ddr3 bir ram işinizi görür. SSD olarakda Kingston HyperX Fury 120 GB alabilirsiniz.
Evet ana kartımda 4 slot var. Windows'u SSD'ye nasıl kurabilirim acaba biliyorsanız yardım edebilir misiniz?

Gankmachine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet ana kartımda 4 slot var. Windows'u SSD'ye nasıl kurabilirim acaba biliyorsanız yardım edebilir misiniz?

İnternette gerekli windows kurulum rehberleri mevcut. Kurulum yaparken SSD seçmek yetecektir. Çok zor bir işlem değil. Fakat önemli verileriniz varsa yedeklemeyi unutmayın.

MrVolkan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ram Alırken Şuanki ramınızın aynı özellikleri olması gerekir DDR3ve 1600MHZ ise aynı özellikte ram almalısınız.SSD Kingston iyidir.SSD Kasaya Takmak İçin Videolar Var Youtubede onu tam olarak bende bilmiyorum.Ayrıyetten SSD Windowsu oldukça hızlandırır.

izzeteskinaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Gankmachine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
2 tane fazla gelir hocam o kadar gerek olmaz gibi. 6GB ram şuan ki donanımınız için gayet yeterli olacaktır.

izzeteskinaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
2 tane fazla gelir hocam o kadar gerek olmaz gibi. 6GB ram şuan ki donanımınız için gayet yeterli olacaktır.
zaten şuan 4 gb var 2x2gb bana yetmiyor. chipset max 16gb destekliyor. 4x4GB bile olabilir. ama 8 bana yeter diye düşündüm o yüzden 2x4GB rahatlatabilir bilgisayarı

Gankmachine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Totalde 8GB ram çok rahat işinizi görecektir. Chrome gibi bir illet varken artık ramler de yetmez oldu.