Yardım Ram,psu veya anakart sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Berkaytabs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Bilgisayarımın kasasını farklı şehre götürdüm ancak giderken hasar vs. Almadı(1 hafta boşta durdu hiç açmadım). Gittiğimde bilgisayarı açarken 1-2 saniye çalışıp hemen kapanıp ardından bunu sürekli kendi kendine tekrar ettiğini gördüm. Rami silgiyle sildim, slotunu değiştim bu sefer kapanmıyordu ama ekrana görüntü gitmedi. Her şeyi denedim ancak ekrana bir türlü görüntü gelmedi; defalarca rami silgiyle sildim, işlemciyi kontrol ettim, ekran kartını kontrol ettim psudan çıkan kablolara baktım hiçbirinde sorun gözükmüyor. Şimdi de 5 saniye boyunca çalışıp tekrar açılıp kapanıp tekrarlamaya başladı, tekrar rami sildim bu sefer kasa hiç çalışmıyor. Sanırım psu ile ilgili bir sorun var çünkü bilgisayar açılırken biraz zorlanıyordu ilk 6-7 saniye boyunda ses aralıklarla ağır ağır zorlanıyormuş gibi geliyordu ve kasaya taktığım mouse'un ışığı taktığım an yanıyor 1 saniyede hemen ışığı sönüyordu. Bilgisayar 4 yıllık bu çalışıp kapanma ve ekrana görüntü gelmeme sorununu bir kaç yıl önce de yaşamıştım ancak onlar çözülmüştü, sanırım rami silince, biosu sıfırlayınca ve kasayı saç kurutma makinesiyle silince düzelmişti o zamanlar. Ne yapmamı önerirsiniz?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kullandığın power ile işlemci ve e.kartının tam modellerini bi yaz.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O power ,bu sisteme fazla bile. Tabi arıza durumu vs.yok ise.Bunu anlamanın en güzel yolu,e.kartını sökün. İşlemcinin içindeki dahili grafik kartı ile sistemi açın. Düzgün açılırsa,power arızalıdır.

Berkaytabs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O power ,bu sisteme fazla bile. Tabi arıza durumu vs.yok ise.Bunu anlamanın en güzel yolu,e.kartını sökün. İşlemcinin içindeki dahili grafik kartı ile sistemi açın. Düzgün açılırsa,power arızalıdır.
Şu an kasa hiç açılmıyor bir şey yapamıyorum :(

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartını sökerek dediğim gibi deneyin.Gene açılmazsa, power şüphesi ortadan kalkar.

Berkaytabs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an vga kablosu olmadığı için deneyemiyorum rami tekrar diğer slota taktım bu sefer açıldı ama yine görüntü yok 6-7 saniye çalışıp kapanıyor ve tekrar aynı şeyi tekrarlıyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Dediğim gibi VGA kblosu ile bi denemelisin. Yine aynı sorunlar olursa ,ramin çift ise slotlarını değiştirerek tek tek bine. Olmazsa,bios eski ise update et,olmazsa dışarda uzay montaj ile dene,olmazsa,anakrt sorunlu olabilir.

Berkaytabs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonunda çözdüm sorunu... saç kurutma makinesiyle power'ın içini temizlemeye çalıştım ardından tekrar rami çıkarıp diğer slota taktım(az önce o slota taktığımda hiç çalışmıyordu) yine açılırken 5 saniye zorlandı ve kapandı ardından hiç kapanmadı çalışmaya devam etti tekrar çıkardım ve taktım sonunda açıldı ve açılırken hiç zorlanmadı ekrana direkt görüntü alabildim. Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.