ram için yardım?

Bu konuyu okuyanlar

Serkan oksuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kolay gelsin.
Masa üstü bilgisayarımda 2gb Hyper ddr800 ram bulunmakta
aida64 programında anakart chip setinde ddr2 667 ve ddr2 800 mhz desteklemekte. ve en fazla bellek miktarı kısmında 4 gb yazmakta
bu en fazla bellek miktarı 2 slotun toplamı anlamındamı her slot için ayrı ayrı mı 4 gb olabilir?

Ben ram kapasitesini yükseltmek istiyorum.1 slotum boş

Ddr3 alabilirmiyim?
Ddr2 alacaksam en iyi hangisi olur bilgili arkadaşlar yazarsa seviniirm

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Toplam olarak maksimum 4GB destekliyor. DDR3 RAM takamazsınız, DDR2 RAM üretimleri durduruldu elde kalanlardan Kingston veya Samsung alabilirsiniz.

Serkan oksuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese ilgisi için tşk ederim. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok cevap beklemiyordum. Denildiği gibi toplam maximum 4 g takacaksam elimde kinston 2gb varsa, 2gb lık bir ram almam gerekiyor.

Ancak aklıma takılan şu bu noktada. Yarım yamalak okuduğum kadarıyla 2. takılan ramin 1. ile uyumlu olması önemliymiş. yoksa çalışmazmış vs. Voltu mhz si anakarta uyumlu olması gerekli diye bir çok şey okudum ve aklım hepten karıştı.
bana ddr2 2 gb ram lazımsa hangisi bilen biri ışıldatsın :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayıca 2. el ramlarda mevcut. bulunduğum yöreye baktım 1066mhz hi level marka ve sogutuculu 2gb ddr2 ram var. marka farklılıgı olacak. Hi level ve kinston diye. ve 1066 mhz. fiyatıda uygun 25 tl. alınırmı?

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Hı level alınmaz.Çinin derinlerinde ki Çinlilerinde çinlilernin markası.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bende 4GB 1333MHz Kingston ve A-Data var, uyumluluk sorununu kolay kolay yaşamazsınız yine de temiz olsun diyorsanız Kingston alın.

Serkan oksuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kingston 2gb alacağım ama çoğu ürün çakma diyorlar. sorum şu: 800 mhz yerine daha yüksek mhz li alsam çalıştırır mı? anakarta uyum için aida64 programından bakmam gereken bir yer varsa söyleyin bakayım. yukarda verdiğim gg linkindeki uyum saglarmı ? tşk

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Problem yaşamazsınız, 1066MHz takarsanız anakart otomatik olarak 800MHz frekansına çeker. Linkteki ürün kutulu muhtemelen orijinaldir.

Serkan oksuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese mrb.
2 gb lık bir ram aldım ddr2 800 mhz. Ana kartım 2 ram soketi bulunan eski bir ana kart.(Foxconn G31mvp marka.) bu yeni aldıgım rami takıp calıstırdıgımda bilgisayar acılmıyor?
aldıgım ram'i veya eski ram'i mi tek taktıgımda bilgisayar acılıyor ve rami görüyor. sorun ne olabilir ?

araştırmalarıma göre cl değerlerinin farklı olması ve eski bios sürümünden kaynaklı olabilir dediler. Bios sürümüm eski bu audo64 programında yazıyor. biosu nasıl güncelleyebilirm?

Son düzenleme:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Herkese mrb.
2 gb lık bir ram aldım ddr2 800 mhz. Ana kartım 2 ram soketi bulunan eski bir ana kart.(Foxconn G31mvp marka.) bu yeni aldıgım rami takıp calıstırdıgımda bilgisayar acılmıyor?
aldıgım ram'i veya eski ram'i mi tek taktıgımda bilgisayar acılıyor ve rami görüyor. sorun ne olabilir ?

araştırmalarıma göre cl değerlerinin farklı olması ve eski bios sürümünden kaynaklı olabilir dediler. Bios sürümüm eski bu audo64 programında yazıyor. biosu nasıl güncelleyebilirm?
Şuradan indirin

Şu adımları uygulayın

Serkan oksuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cevalarınız için tşkler. biosu güncelledikten sonra diğer 2gb ram ile birlikte açıldı bilgisayar ancak ramin kapasitesini bilgisayar özelliklerinde 4gb( kullanılabilir ram 3.26 gb ) olarak görmekteyim .
Win7 32 bit pro kullanıyorum
win7 64 bit format dosyası mevcutmu tşk