Ram gerklimi

Bu konuyu okuyanlar

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
arkadaşlar öncelikle 98 yıllık bir laptobum var

özellikleri:
geforce 820m ekan kartı
intel core i5 3230m işlemci
4gb ddr3 1600 mhz ram

laptobumu hiç temizletmedim kendimde temizlemedim ve oyunlarda fps kaybı yaşıyorum aynı ekran kartıa sahip başka kişilerin benchmark tetlerine bakıyorum çok farklı sonuç alıyorlar sizce fps arttırmak için laptobumu temizlettikten sonra ram almalımıyım alırsan 4 mü yoksa 8 gb lık mı almalıyım eğer ram takviyesi yaparsam fps artarmı yoksa sadece temizlik yeter mi

CS GO da rekabetçide 15-16 fps (800*600) gta 5 alabildiğimen düşük ayarlarda 25 fps (800*600) fortnite en düşük ayarlarda 25 fps pubg lite en düşük ayarda 25 fps

SİZCE NE YAPMALIYIM HEPİNİZİN SÖYLEDİKLERİ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
4 GB dana yeter raminin 1tb olması sana fayda yapmaz çünkü oyun alacağını alır gerisine karışmaz o yüzden 8 GB alma 4 GB al ama almadan önce 820m in oyun testlerine bak onlarda önemli

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
4 GB dana yeter raminin 1tb olması sana fayda yapmaz çünkü oyun alacağını alır gerisine karışmaz o yüzden 8 GB alma 4 GB al ama almadan önce 820m in oyun testlerine bak onlarda önemli

baktım PUBG lite da orta ayarlarda çok akıcı oynayabiliyor ben en düşükte 15 20 fps alıyoruM Bunun nedeni termal macunu değişmediği için ve temizlenmediği için olabilir mi

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
98 yıllık laptopmı 98 yıl önce laptopmı vardı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

9 - 8 yıllık demek istemiştim

baktım PUBG lite da orta ayarlarda çok akıcı oynayabiliyor ben en düşükte 15 20 fps alıyoruM Bunun nedeni termal macunu değişmediği için ve temizlenmediği için olabilir mi

Cevaplasanız çok yardımcı olursunuz lütfen

Reaksiyon puanı
6,405

9 - 8 yıllık demek istemiştim

Cevaplasanız çok yardımcı olursunuz lütfen
4gb takarsanız yiy olur derim

Ve temizliyip Ssd takın o laptop hem iş laptop ı hem oyun laptopu olur

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Merhaba internet kullanamadığım için cevap yazamadım bağışlayın kasma sorunu ayarlardan da kaynaklanabilir yani pubg lite Rami çöl kullanabilir ayarlardan bir göz atın bide windows menüsünde fazla kısayol varmı?

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba internet kullanamadığım için cevap yazamadım bağışlayın kasma sorunu ayarlardan da kaynaklanabilir yani pubg lite Rami çöl kullanabilir ayarlardan bir göz atın bide windows menüsünde fazla kısayol varmı?
Hayır yok laptopun ultra performans ayarlarında artık yapılabilecek her şeyi yaptı