ram alırsam sorun çözülürmü

EfeEtemBaris

Asistan
Reaksiyon puanı
13
merhaba sevgili shiftdelete ailesi pubg için tam 2.5-3 yıldır pc dizmeye çalışıyorum ucuza tam sistemimi topladım derken oyunda fpsem 140larda falan olmasına rağmen çatışmaya giriyorum çat drop yada başka bir oyundan örnek vereyim cod warzone giriyorum 120fps falan alıyorum ama drop yiyorum ramdan diye düşünüyorum 8gb ramim var doğrumudur

1650super
i3 9100
8gb ram
h310m

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
1080 de mi oynuyorsun? bence ssd yoksa ssd almalısın. 8gb ram çoğu oyun için yeterli. drop ısıdan da olabilir.

1080de oynuyorsan oyunda grafikleri daha yüksek ayarda oyna. ekran kartın gayet iyi. işlemci kanadında i5 9.nesil e geçilebilir. illa ram alacağına işlemci upgrade edilebilir.

afterburner ile oyun içinde değerlerine bak, işlemci ekran kartı ram durumlarına bak.. hangisi %100 ise o çok kullanılıyordur.

aida64 ile ısı değerlerini kontrol et.

kasada toz toprak varsa onları temizle, hava üfleyen komprasör ile temizle, eğer yoksa elektrik süpürgesi kullanabilirsin, yalnız dikkat et, çok yaklaştırma parçaları koparabilir, en düşük seviyede uzaktan çektir tozları.

ssd yoksa ssd almak işe yarayacaktır. samsung evo 860 öneririm.

aklıma gelenler bunlar. test sonuçlarına bakmak lazım, kasa temizliğini de yap.

EfeEtemBaris

Asistan
Reaksiyon puanı
13
1080 de mi oynuyorsun? bence ssd yoksa ssd almalısın. 8gb ram çoğu oyun için yeterli. drop ısıdan da olabilir.

1080de oynuyorsan oyunda grafikleri daha yüksek ayarda oyna. ekran kartın gayet iyi. işlemci kanadında i5 9.nesil e geçilebilir. illa ram alacağına işlemci upgrade edilebilir.

afterburner ile oyun içinde değerlerine bak, işlemci ekran kartı ram durumlarına bak.. hangisi %100 ise o çok kullanılıyordur.

aida64 ile ısı değerlerini kontrol et.

kasada toz toprak varsa onları temizle, hava üfleyen komprasör ile temizle, eğer yoksa elektrik süpürgesi kullanabilirsin, yalnız dikkat et, çok yaklaştırma parçaları koparabilir, en düşük seviyede uzaktan çektir tozları.

ssd yoksa ssd almak işe yarayacaktır. samsung evo 860 öneririm.

aklıma gelenler bunlar. test sonuçlarına bakmak lazım, kasa temizliğini de yap.
teşşekkürler yardımın için ısıdan problem yok işlemci darboğazıda yok aslında ama ssdim yok ssd alacağım en yakın zamanda