Rage'in sorunu optimizasyon mu?

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Bu soru nasıl aklıma geldi?Oyunu yamayla beraber kurdum ama yama da içeriğinde belirtildiği gibi settings menüsüne birkaç opsiyonu eklemekten başka bir şey yapmıyor. Texture streaming problemleri halen devam ediyor. Oyunu oynarken farkettiğim şey bu kadar dandik bir Pc ile performans sorunları yaşamamamdı. fraps ile ölçümlerimde kötü sonuçlar almıyordum. CPU kullanım yüzdeleri ve sıcaklıkta çok kötü değildi.(Core 2 Duo 2.2 Ghz(overcloklu haliyle)Ekran kartının belleği bile tam olarak kullanılmıyordu. Ve en garibi oyun Ram'de 800 mb kaplıyordu sadece. Ancak şu malum texture rezaletinin olduğu anda harddisk çlaışıyor. Acaba bu yapımcılar tarafından oyunun ana kodunda bulunan bir optimizasyon hilesi mi? Yani textureları olduğu gibi yüklemek yerine sürekli HDD'den mi okuyor? Bu derece kaliteli bir oyunun(Crysis 2'nin DX 11 update'li halini bile geçmiş)sistemi bu kadar yormasının sebebi bu mu?

Şimdi donotargue.com'un(sitenin isminiyanlış hatırlamıyorsam)yardımıyla hazırladığım cfg dosyasını oyunun ana klasörüne atacağım bakalım yardımı dokunacak mı?

mgsmus

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Mevcut cfg dosyam tüm sorunlarımı çözdü, şu an gayet düzgün bir biçimde oynayabiliyorum. Sonuç alamazsanız cfg dosyamı eve gidince size gönderebilirim.

Bilgisayarım:

Core2Duo e6300
2 GB DDR2 800
Palit GTX285
Windows 7 Home Premium

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
optimizasyon sorunu yok, oyunun optimizasyonu gayet iyi. Oyun akıcı stabil ama belli grafik sorunları var.

Carnage

Cezalı
Reaksiyon puanı
4
optimizasyon sorunu yok, oyunun optimizasyonu gayet iyi. Oyun akıcı stabil ama belli grafik sorunları var.

Oyunun optimizasyonunda problem var demedim oyundaki grafik sorunları optimizasyondan kaynaklanabilir dedim ve gerçekten de öyleymiş. 1 Gb'dan daha az belleği olan kartlar için bir limitleme sistemi olduğu konusunda birçok iddia okudum.

mgsmus cfg dosyanda hangi komutları kullandığını paylaşırsan sevinirim.

Bu arada sakın update 1'i kurmayın çünkü update oyun esnasında konsolun açılmasını engelliyor

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
ben bişey dedin demedim, Rage'in sorunu optimizasyon mu? diye sormuşsun bende soruna cevap verdim.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Oyunun slayt gösterisi gibi yavaş çalışması.
Çevrede oluşan siyahlıklar.

AMD'nin 11.10 Preview 3 sürücüsü ile üstteki iki sorunda gitti bendeki.

AMD 11.10 Preview 3 indirme bağlantıları :

=> Windows 7 / Vista: *link*
=> Windows XP: *link*

Carnage

Cezalı
Reaksiyon puanı
4
ben bişey dedin demedim, Rage'in sorunu optimizasyon mu? diye sormuşsun bende soruna cevap verdim.

Kendime not:Bundan sonra başlığı okuyup,içeriğe bakmaya zahmet etmeden mesaj yazanlara karşı daha dikkatli ol.

nvidia'da şu anda Rage ve Battlefield 3'te en iyi performans sağlayacak sürücüleri yayınladı ancak beta aşamasında.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ben daha oyunu indirmedim bile. gelecek ay yeni sürücüler çıksın, bu ara belki yeni update falan da gelir. (beta sürücü kurmak istemiyorum)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Beta sürücüyü kurdum az da olsa düzeldi gibi. Ama halen sorunlu. Oyunda da baya ilerledim.

Laptop için de beta sürücüler var kontrol ederseniz görürsünüz arkadaşlar <:)

Carnage

Cezalı
Reaksiyon puanı
4
nvida resmi sürücüyü yayınladı ve problem büyük oranda düzeldi. Grafik ayarlarını değiştirdiğimde oyun kasmıyor,settings'e gpu transcode gibi güzel opsiyonlar eklenmiş.

Carnage

Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Dark Horse Comics'ten oyunun 3 sayılık çizgi romanı çıkmış.