R7 240 Ekran kartına uygun işlemci?

Bu konuyu okuyanlar

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhaba arkadaşlar R7 240 AMD Ekran kartıma uygun işlemci arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Anakartım ASUS P5KPL-SE

vuenxx54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Intel Core Q9400. Bende Asus-K5PKL AM EPU var ve aynı işlemciyi alacağım. (R7 240'a sahibim)

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Aman aman bir FPS artışı hissetmeyeceksiniz. Maksimum 5 diyelim biz buna, o bile çok zor...

Oyunlarda yüksek FPS almak için ekran kartına ihtiyacınız var. İyi bir ekran kartı takmak için gücü yüksek bir işlemciye ihtiyacınız var. İyi bir işlemci için uyumlu soket yapısına sahip bir anakarta ihtiyacınız var :)

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Aman aman bir FPS artışı hissetmeyeceksiniz. Maksimum 5 diyelim biz buna, o bile çok zor...

Oyunlarda yüksek FPS almak için ekran kartına ihtiyacınız var. İyi bir ekran kartı takmak için gücü yüksek bir işlemciye ihtiyacınız var. İyi bir işlemci için uyumlu soket yapısına sahip bir anakarta ihtiyacınız var :)

Evet haklısınız Teşekkür Ederim yardımınız için :)

vuenxx54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Hadi ama?, bilmeden öneri yapmak bu herhalde.

Kardeşim ben sana anlatayım arada olan farkı; Öncelikle CS:GO indiriyorsun sonra botlu giriyorsun fps kısmına bakıp "aaa 60 - 70 fps alıyorum noluyor ya?" diyorsun ve botsuz giriyorsun fps'in birden 140, 160'a fırlıyor. E7400 var bende ve bütün testlerimde işlemcinin yetmediğini gördüm. Eğer işlemci alırsan oyuna göre bazen 40, bazen ise 80e kadar artan fps'i göreceksin. İşlemcini değiş :)

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Sanırım tek oynadığın CS:GO. Başka oyunlar denedin mi?

CS:GO zaten işlemci ile çalışan oyun, ekran kartı ile değil. Bu bir istisnadır.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Hadi ama?, bilmeden öneri yapmak bu herhalde.

Kardeşim ben sana anlatayım arada olan farkı; Öncelikle CS:GO indiriyorsun sonra botlu giriyorsun fps kısmına bakıp "aaa 60 - 70 fps alıyorum noluyor ya?" diyorsun ve botsuz giriyorsun fps'in birden 140, 160'a fırlıyor. E7400 var bende ve bütün testlerimde işlemcinin yetmediğini gördüm. Eğer işlemci alırsan oyuna göre bazen 40, bazen ise 80e kadar artan fps'i göreceksin. İşlemcini değiş :)

Tamamdır Teşekkür Ederim :)

vuenxx54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sanırım tek oynadığın CS:GO. Başka oyunlar denedin mi?

CS:GO zaten işlemci ile çalışan oyun, ekran kartı ile değil. Bu bir istisnadır.
ETS2, Payday, Counter-Strike, Killing Floor, Call of Duty MW1 - MW2, Granny, GTA 4, Prototype 2.

Daha oynadığım baya oyun var yazmaya üşeniyorum. İşlemcim %100'ü bulursa droplar giriyor ve 90 falan olursa ekran kartımın gücünü tam kullanamıyorum. Darboğaz nedir diye küçük bir araştırma yaparsan anlarsın dostum :)

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Hangi işlemci ile darboğaz yaşıyordun?

vuenxx54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bu arkadaşımızla. 2 GB rame aldanma 4 gb'ydi bozuldu dün çıkardım.
1545479819603.png