Quaresma Süresiz Olarak Kadro Dışı!

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Beşiktaş'ın Portekizli yıldız futbolcusu Ricardo Quaresma, süresiz olarak kadro dışı bırakıldı.

Portekizli oyuncu, 11 Mart Pazar günü oynanacak Orduspor ve 15 Mart Perşembe günü yapılacak Atletico Madrid maçlarında forma giymeyecek. Quaresma'nın sahalara ne zaman döneceği veya affedilip affedilmeyeceği henüz bilinmiyor.

kaynak

--- Mesaj Güncellendi ---

Yemin Ediyorum Quaresma FB ya da GS nin oyuncusu olsa bu medya onu İLAH ilan ederdi. Beşiktaş'ta yıldızları tek tek kaydırıyorlar.

Taraftara gelince Beşiktaş taraftarı çok övünür taraftarlığı ile ama piyasada en kolay adam satan taraftar da bizdedir. NOKTA

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Quaresma hak etti bence. GS maçında atmadığı paslar, 2 kişinin üstüne gidip kaptırdığı toplar ve umursamaz tavrı...Kendi başına birşeyler yapıyor ama takım oyununda yok malesef. Bir kanadınız resmen açık oynuyorsunuz. Ernst bu duruma tepkiliydi. Takım içinde bölünme başlamıştı. Bence doğrusu yapılmış ve takıma şu an zararlı olan Quaresma cezalandırılmış.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Quaresma hak etti bence. GS maçında atmadığı paslar, 2 kişinin üstüne gidip kaptırdığı toplar ve umursamaz tavrı...Kendi başına birşeyler yapıyor ama takım oyununda yok malesef. Bir kanadınız resmen açık oynuyorsunuz. Ernst bu duruma tepkiliydi. Takım içinde bölünme başlamıştı. Bence doğrusu yapılmış ve takıma şu an zararlı olan Quaresma cezalandırılmış.

GS Maçında 2 asisti var...

Almeida son dakikada o % 1000000 luk golü atsaydı Quaresma Kral olurdu...

Maçı da biz kazanmış olurduk...

İşte bunun için diyorum...

Adam FB ya da GS nin topçusu olsa MEDYA onu ilah ilan ederdi diye.

Adam Beşiktaş'ta olunca tüm medya el birliği milletin kafasında ne güzel algı yaratıyor...

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Dediklerine katılıyorum, medyanın büyük bir etkisi var doğru.Ama suçun büyük bir kısmı sizin oyuncunuz da.En basitinden madrid maçı ! Adam hiç bir yapmadı.Yaptığı tek artı şey, madrid topu alıp atağa kalktığında ofsaytta düşmemek için biraz geriye gelmek.Gs maçına gelince, doğru o orta gol olsa hem siz kazanırdınız hemde Q7 kral olurdu ama onun asıl yüzü bu işte.Gelirse top önüne, özellikle kontra atakta rakip saha bomboş ise, pozisyon tam ona göre.Yoksa takım kötü ise, o on kat daha kötü.

Bence Beşiktaş teknik heyeti en iyisini yapmış.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Açıkçası taraftar akıllanmaya başladı, 2 artislik pas atacak diye artık tüm maç ona katlanamıyor kimse, Elbruz46'nın söyledikleride doğru eğer quaresma FB veya GS'de oynasaydı çok daha farklı haberler çıkardı buna katılıyorum. Ancak milyon dolarlar kazanan kişilerin maaşları 3-5 gün geciktiğinde bu tarz pislikler yapması insana dokunuyor. Diğer yönden performansına bakarsakta çok geç kalınmış bir karar olduğunu düşünüyorum. Koyu bir BEŞİKTAŞ'lı olarak.

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Ben sürekli spor medyasını takip eden biri değilim. GS maçını örnek verdim çünkü bu benim kendi gözlemimdi. Galatasaraylı arkadaşlarla birlikte bazı pozisyonlarda Quaresma neden pas atmıyor, bi futbolcu bu kadar umursamaz olmamalı diye eleştirdik. Gollerde adı var ama genel oyunu mahvetti. Bu adam Galatasarayda olsaydı ve aynı oyunu oynasaydı medyanın görüşü farklı olur muydu bilemem ama, ben böyle takım oyunu oynamayan adamı Galatasarayda görmek istemem.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Siz beşiktaşlı arkadaşlarıma bir soru sormak istiyorum, kesinlikle yanlış anlaşılmasın ama.Günlük hayattaki günlük arkadaşlarıma da sordum.Quaresma Madrid maçında oyundan çıkmasaydı, ilk yarıdaki oyununun aynısı oynasaydı fakat dk 90 iki kişi çalımlayıp gol atsaydı, bugün bu haberi konuşuyor olur muyduk???

Son mesajına katılıyorum renktaş. @
S_T_A_L_K_E_R

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Carvalhal ile tartışma yaşamışsa büyük ihtimal bu yüzdendir. Yoksa bilerek kırmızı kart gördüğü maçtan sonra kadro dışı kalırdı. Ayrıca mağlubiyetin tüm günahını Q7'ye yüklemek de çok yanlış. Tek suçlu vardır bana göre Carvalhal'dir.

Yönetimin açıklaması ne olacak, bekleyip görelim.

Gelirse top önüne, özellikle kontra atakta rakip saha bomboş ise, pozisyon tam ona göre.Yoksa takım kötü ise, o on kat daha kötü.

Quaresma hakkında mı konuşuyorsunuz yoksa Tabata hakkında mı belli değil. Yeteneklerini değil de davranışlarını tartışalım burada.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Quaresma hakkında mı konuşuyorsunuz yoksa Tabata hakkında mı belli değil. Yeteneklerini değil de davranışlarını tartışalım burada.

Ben içinde olabileceği pozisyonu değerlendirdim.Öyle olursa böyle yapar demedim.Lütfen bir daha okuyun yazdığımı.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar benim medyaya çatmamın nedeni asıl resmi göstermek istememeleri...
Maksat birisini günah keçisi ilan etmek.

Önce Guti Şimdi Quaresma Yarın Fernandes...

Quaresma'nın mevkisi belli... Bu adam GOLCÜ değil... İşi GOL atmak değil...
Bu adamış işi GOL ATTIRMAK... Golcü Oyuncuları Pozisyona Sokmak...

Bu adam bir 10 Numara Orta Saha oyuncusu değil... Görevi millete pas dağıtmak değil!

Beşiktaş'ın maçlarını izleyin bir de diğer herhangi başarılı bir takımın maçını izleyin.

Normal bir takımda ileri hücum hattı topu aldığında hızlı bir şekilde ileri kaleye doğru atak yapmaya başlar.

1 oyuncu arka direğe bir oyuncu ortaya hareketlenir diğer oyuncu da duruma göre orta açar ya da ceza sahasına girer...

Şimdi Beşiktaş'a dönelim...

Quaresma topu aldı ileri doğru hareketleniyor.

Normalde biri arka direkte diğeri ortadan en az iki oyuncunun daha ceza sahasına hareket etmesi gerekiyor.

Bizde durum şu. Quaresma topu almış bir iki kişiyi çalımlamış. Çizgiye inmiş ama ceza sahasında kimse yok!

Ya da Sadece Almeida var...

Ceza Sahasında iki oyuncu olmadığı zaman Quaresma Almeida'ya orta açtığında olan çok basit Almeida havaya kalkıyor topu indiriyor ama kime? Rakip defansa...

Almeida ile birlikte bir kişi daha ceza sahasına girse Almeida'nın tepesinde 3 defans oyuncusu olmaz! Eğer olursa diğer oyuncu bom boş kalır direk pozisyona girer.

Quaresma bunu bilmiyor mu? Topu alıyor. İleri gidiyor orta açacak kimse yok?

Bizim oyuncuların gelmesini bekliyor. Bunu da topla oynayarak yapıyor...

Eee MESSİ olsa o kadar kendi takımının oyuncularını beklese MESSİ de topu kaptırır.

Şimdi genel resim buyken Quaresma Günah Keçisi... Niye Gol Atmıyor Niye Gol Attırmıyor!

Aynı Şey ALMEİDA için de geçerli... Ceza Sahasında yalnız kalan tepesinde en az 3 defans olan bir İRİ CÜSSELİ forvet nasıl başarılı olsun?

Almeida'yı rahatlatacak onun üzerindeki yükü hafifletecek, indirdiği topları alacak ikinci bir oyuncu olmayınca ALMEİDA kötü ALMEİDA'yı satın...

Bugünkü tabloda en az suçlu olan 2 kişi Almeida ve Quaresma'dır...

Ama Medya'nın en çok işine bu iki futbolcuya yüklenmek geliyor...

Bizim sorunumuz Quaresma Almeida değil. Takımın ileri çıkmasına engel olan defans hattında.

Özellikle sağ ve sol beklerde.

Onlar ileri çıkamıyorlar. Çıktıklarında dönemiyorlar. Çıkmayınca İleri ile geri arasında çok büyük fark açılıyor orta sahayı Rakibe bırakıyorsun. Orta saha rakibe geçince ileri hat geri çekiliyor. İleride sadece Quaresma kalıyor. O da topu ileri taşıdığında verecek adam bulamayınca topu kaptırıyor.

Şimdi siz Quaresma'yı kalaylamaya devam edebilirsiniz...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Hangi teknik ekip düşünecek ki!

Senede 2 tane değiştirdiğimiz mi?

Ben istikrar diyorum dünyanın en kötü hocası da olsa sabredelim, adamın kendi kadrosunu kurmasına kendi sistemini kurmasına müsade edelim diyorum yok.

İlla her sene hoca göndereceğiz.

Kimleri göndermedik ki? Del Bosque, Shuster, Tigana...

3 maç kaybedince bizim taraftar hoca gitsin baskısına başlıyorlar...

Gelen hocaların hiç birisi kendine göre kadro kuramadı. Hepsi geçen sezondan kalan oyuncular ile bir şeyler yapmaya çalıştı...

Örnek şimdiki hoca Carvalhal bir tane onun transfer ettiği oyuncu yok takımda...

Önüne konulan malzeme ile bir şeyler yapmaya çalışıyor elindeki oyuncular onun kafasındaki sistemine uygun mu soran yok...

Geçen sene Galatasaray'ın hali ortadaydı...

Açık konuşmak gerekirse ben 2-3 sene toparlanamaz diyordum...

Galatasaray ne yaptı?

Fatih Terimi getirdi...

Onun istediği oyuncuların alabildiklerini aldılar...

İstemediklerini gönderdiler tamamen yeni bir takım kurdular...

Hatta yönetim kendisi oyuncu almak istedi Fatih Hoca istemedi bazılarını. Çünkü takım onun takımı...

Ve bu sene neredeyse sıfırdan kurulmuş takımın hali işte ortada...

Bizim taraftar ise bir garip

Morinho gelse 1 sene sabredemezler...

O yüzden bizde teknik ekip falan yok...

Transferleri HOCALAR yapmıyor...

Adam kendisinin gidip kalacağı belli değil ki ileriye dönük plan yapsın...

Bizde transferi yönetim yapıyor menejer Mendes kimi önerirse onu alıyorlar...

Hocaya veriyorlar al bunları oynat...

Bizde TEKNİK EKİP transfer yapıyor olsaydı bu kadar dengesiz takımımız olmazdı işte...

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Sizi çok iyi anlıyorum, neyse ki bizimkiler Terim'i getirdi ve dediğiniz gibi Terim kendi takımını kurdu.Aynı sorun bizde de olabilirdi veya Terim'in kurduğu takım ilk yılında başarılı olmayabilirdi.Allah'a şükür böyle bir şey olmadı.Her neyse konuyu dağıtmaya gerek yok.Bu gibi durumlarda balık baştan kokar.Yani yönetimden.Hal ve durum orta da zaten.

Hayırlı geceler.Selametle.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Mesela Arsen Wenger' e bakın 26 senedir Arsenalin başında. Başarılı olmuş her kulüpte şöyle bir özellik var: sistem oturmuş artık... Çünkü sen hocayı yollamazsan gelen futbolcular hocaya uymak zorunda olurlar.

Ama bizde o kadar saçma bir sistem var ki, hocalar futbolculardan daha çok transfer edilir oldu. Geliyor 1 sene sonra gidiyor.
Takımın hocaya ayak uydurmasını bırak hoca takıma ayak uydurmak zorunda kalıyor.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bence takıma zarar veriyor. takımında fernandes gibi bir topçu varsa quaresma'nın futboluna ihtiyaç yok demektir.

yanlış anlaşılmasın quaresma'nın kendsine değil futboluna ihtiyaç yok diyorum. o tarzda olan başka biri de geçerli. bizdeki inşallah geri gelmeyecek olan kazım kazım gibi.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
adamın hiç bir suçu yok. adamı sanki dünyanın en iyi futbolcusu gibi gösteren ve şımartanların suçu.

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Haberi gördüm ve şok oldum!

Daha iki gün önce demiştim: "medyaya iyi malzeme oldu" diye. Madrid maçından hemen sonra röportaj için her futbolcumuza

soru sormak istediler. Sorular hep aynı... Hedefteki adam Quaresma. Neymiş efendim defansa yardım edecekmiş miş miş...

İsmail geliyor kamera önüne muhaberi hemen yorgan altından o soruyo soruyor:" takımda yardımlaşma var mı?" İsmail de

gaza geliyor saydırıyor. "herkes yardım edecek, yok öyle iş" gibi laflar ediyor. Aynı muhabir soruyu başkasına da soruyor. O

an NTVSPOR da da tartışıyorlar bu konuyu: "Quaresma kalmalı mı(!) ? " Orada kel bir adam vardı. Dedi ki " Quaresma nın

kariyeri bitti" Sinir oldum, stüdyoda olsam kabak kafasına şak diye patlatmak geldi. [MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] da bunu diyordu. MEDYA

Schuster' in oyuncu tercihlerini sevmezdim ama futbolcularla diyaloğu on numaraydı. hiç böyle sorunlar olmazdı. Di mi? Ama

carvalhal adamı delirtir. Guti den sonra bu adam da yolcu olursa beşiktaş sevgim küçülür artık.

GSli ve Fb li liler hiç konuşmasın bir kere. Daha daam beşiktaşa gelmeden önce forumlarınızda adamı İLAH etmiştiniz. O

zamanlar siz istiyordunuz. hatırladınız mı? O zaman bu yorumlar ne? Ha şu anda bu adam siz de olsa nasıl savunurdunuz bir

düşünün. Aynayı çevirin bakam.

Kendi taraftarıma ise şaşırıyorum. Bir maç kötü oynadı diye adamı tittir ediyorsunuz. Mağlubiyeti ona yüklüyorsunuz. Hemen

günah keçisi ilan ediyorsunuz. Sabır sadece sabır...

Quaresma koşmazsa koşmaz kardeşim. O adamın işi defansa yardım etmek mi? Ne saçma! Geriye gelmiyor ama maçları son

Dakikada çevirebiliyor di mi? Çünkü yorulmuyor. Bir asist yapıyor tamam! Ne kadar kötü oynarsa oynasın, maçı

kazandırabilme özellği yok mu?

Yönetim bu adamı gönderirse ayıp derim ve iyice soğurum bu takımdan. Adamın sorunu ne sordunuz mu hiç? Sormadan, ilgilenmeden hemen kapı dışarı. Bravoooooooo!

--- Mesaj Güncellendi ---

Siz beşiktaşlı arkadaşlarıma bir soru sormak istiyorum, kesinlikle yanlış anlaşılmasın ama.Günlük hayattaki günlük arkadaşlarıma da sordum.Quaresma Madrid maçında oyundan çıkmasaydı, ilk yarıdaki oyununun aynısı oynasaydı fakat dk 90 iki kişi çalımlayıp gol atsaydı, bugün bu haberi konuşuyor olur muyduk???

Son mesajına katılıyorum renktaş. @
S_T_A_L_K_E_R

Evet, ben de bunu diyecektim. İkinci yarıda beşiktaş iyi oynadı sanmasınlar bu ismail veli değişikliğinden... Bir kere quaresma yerine veli çıksa maç daha farklı olurdu. Ben buna inanıyorum. Çünkü quaresma lık maçtı bu. herkes sanıyor ki beiktaş iyi oynadı. Ul*n (sana demiyorum yanlış anlama) madrid geriye çekildi. Olay bu. SOnra baktılar ki beşiktaş iyi oynadı falan filan. İstanbul da ikinci yarıdaki kadrolarla maça çıksınlar ve farkı görün. Nasıl eziyorlar. Pehh!

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
yakında giderse şaşirmayin.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bugün basında güzel hikayeler çıkmış bu haberle ilgili. Umarım Quaresma'yı yem etmeyiz bu RENKLİ basına.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Shuster oyuncularını hiç bir zaman MEDYA'ya yem etmez. Adamın tarzı bu sürekli ilgiyi kendi üzerine toplar takımın rahat kalmasını sağlar. Shuster'in olduğu takımlarda medya oyuncuları değil sürekli Shuster'i konuşur. Shuster psikoloji olarak medyanın her saldırısını kaldırabilen bir adam. Daha doğrusu medya ne derse desin iplemeyen bir adam. Bizim Medya'yı da çıldırttı. Aslında bizim medyaya en layık olan oydu. Medya bu kez Shuster'e değil taraftara yöneldi. Shuster'i göndertme kampanyası başlattı ve bunu da başardı.

Shuster döneminde oyuncuların arasına medyanın fitne sokması mümkün dahi değildi.

Bu gün bu medyayı oyuncular okumuyor mu zannediyoruz?

Yabancısı da Türkü de okuyor.

Medyanın fitne yazılarından etkilenmemek mümkün mü?

Bunun üzerine bir de Başkan'sız bir dönem geçiliyor...

Ağzını açan Başkan adayı TAKIM KÜÇÜLECEK diye lafa başlıyor...

Ulan Tarihi Bir Avrupa Maçın var ondan önce böyle abuk subuk açıklamalar olur mu?

Takım Küçülecek Ne Demek?

Para eden kim varsa satılacak demek...

Hangi Futbolcu bu durumda adam gibi maça konsantre olabilir?

Paralarını Alamamışlar... Gelecekleri belli değil...

Şimdi Medya Daha da Çok Saldıracak...

Quaresma'ya, Guti ve Fernandes gibi gece hayatıyla saldıramadılar. Futboluyla saldırmaya başladılar takım arkadaşları ile arasını bozmak amaç, Takım arkadaşlarına bakın siz ne kadar güzel çabalıyorsunuz ama Quaresma herşeyi batırıyor diyorlar.

Bizim Taraftar da hala şu DÜŞMAN MEDYANIN oyununa her zaman olduğu gibi balıklama düşüyor.

Şunu da Söyleyeyim Son Sözüm Olsun...

MEDYANIN AMACI NET...

TÜRKİYEDE SADECE 2 BÜYÜK BIRAKMAK...

BEŞİKTAŞ HİÇ BİR ZAMAN DİĞERLERİNİN ÖNÜNE GEÇEMEMELİ

KADROSU ONLARDAN DAHA İYİ OLMAMALI.

YILDIZLARI ONLARDAN PARLAK OLMAMALI.

Bunun nedeni de çok basit... PARA

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin taraftar sayısı Beşiktaş'tan fazla...

Özellikle Fenerbahçe başarılı olduğu dönemlerde spor medyasının gelirleri çok artıyor.

Fenerbahçe'nin "yıldızları" daha çok gazete sattırıyor daha çok reyting alıyor...

Şöyle diyelim. Quaresma geldiği günden bu güne en çok haberi yapılan oyuncu ama en çok haberi yapılmasının medya açısından bir Alex kadar değeri yok.

Quaresma haberi Alex haberi kadar sattırmıyor.

Dediğim gibi Fenerbahçe ve Galatasaray'ın başarılı olduğunda medya satışları arttığı için
BEŞİKTAŞ BAŞARILI OLMAMALI... BEŞİKTAŞ'IN "YILDIZ" OYUNCUSU OLMAMALI
BEŞİKTAŞ'IN "YILDIZ" OYUNCULARI DİĞER TAKIMLARIN OYUNCULARININ ÖNÜNE GEÇMEMELİ...

Bu tamamen reytinglerle ilgili bir durum.

100. YILIMIZI DÜŞÜNÜN O ŞAMPİYONLUĞU DÜŞÜNÜN...
2004 yılında ilk yarı farkı açmışız...

Erman Toroğlu çıkmış BEŞİKTAŞ BÖYLE GİDERSE BİZ AÇ KALIRIZ DEMİŞ TELEVİZYONDA...

2. Yarı Gelmiş...

5 Kırmızı Kart. Olayı. Ardından MEDYA'NIN SÜREKLİ ÜZERİNE GİTTİĞİ İLHAN MANSIZ'IN APAR TOPAR SATILIŞI...

İmkan Olsa da şu Beşiktaş Taraftarı Şu Medya'yı Bir Tanısa, Orada BEŞİKTAŞLI GÖRÜNEN Adamların laflarıyla hareket etmeyi kesse artık...

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
YALANLARA BAK!

Beşiktaş'a 2010-2011 sezonu başında 7.3 milyon Euro bonservis bedeli ile Inter'den transfer edilen Ricardo Quaresma, son iki sezonda attığı goller, yaptığı asistlerden daha çok disiplinsiz hareketleri, sakatlıkları ve formsuzluğu ile gündeme geldi.

Büyük beklentilerle transfer edilen Quaresma'nın, takım arkadaşları ile uyum sağlamaması, saha içinde sistemden kopuk oyun yapısı ve her oyundan alınışında teknik kadroya gösterdiği tepki bugüne kadar bir şekilde tolere edilse de, bardağı taşıran son damla 8 Mart'ta Atletico Madrid ile oynanan maçın devre arasında yaşandı.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre; dakika dakika soyunma odasında yaşananlar ve Quaresma'nın süresiz kadro dışı kalmasına neden olan 'skandal' diye tabir edeceğimiz olayın ayrıntılar şöyle...

"EĞER BEN BURADA OLMASAYDIM, SEN BURADA OLAMAZDIN. SEN BENİ OYUNDAN ALAMAZSIN. ÇÜNKÜ SEN HİÇBİR ŞEYSİN"

Yer Vicente Calderon Stadı'nın misafir takım soyunma odası. Beşiktaş maçın ilk yarısını 3-0 geride kapatmış ve futbolcular moralleri bozuk bir şekilde teknik direktörleri Carlos Carvalhal'ın ikinci yarı için vereceği taktiği bekliyorlar. Carvalhal oyuncularını motive etmek için söylemlerde bulunurken, bir yandan da ikinci yarı için yapacağı değişiklikleri anlatmaya başladı. Portekizli teknik adam "İkinci yarıya İsmail başlayacak. Ricardo seni oyundan alıyorum. Veli, Quaresma'nın bölgesinde ikinci yarıda sen oynayacaksın" dedikten sonra soyunma odası bir anda savaş alanına döndü.

Oturduğu yerden ayağa kalkan Quaresma ilk olarak önünde duran su şişelerine ve diğer malzemelere tekme atarak Carvalhal'ın üzerine yürüdü. Önüne ne gelirse tekmeleyen Quaresma bir taraftan da Carvalhal'a Portekizce küfürler etmeye başladı. Quaresma'nın 'çok ağır' olarak nitelendirilecek küfürlerine haberimizde yer vermiyoruz ancak kullandığı ifadelerin Carvalhal'ın tüm ailesine yönelik sözler olduğunu belirtiyoruz. Tüm takımın gözü önünde yaşanan olay sonrası futbolcular şok içinde araya girmeye çalışsa da Quaresma durmadı. Küfür etmeye son veren Quaresma Carvalhal'a "Seni buraya ben getirdim. Sen kendini ne sanıyorsun. Eğer ben burada olmasaydım, sen burada olamazdın. Sen beni oyundan alamazsın. Çünkü sen hiçbir şeysin" diyerek tartışmayı devam ettirdi.

KÜFÜRLERLE YETİNMEYEN QUARESMA CARVALHAL'A KRAMPONUNU VE FORMASINI FIRLATI

Bunlarla da yetinmeyen Quaresma önce üstündeki formasını çıkartıp, Carvalhal'ın bulunduğu yere doğru attı. Daha sonra önünde duran kramponunu alıp Portekizli teknik adama fırlattı. Yaşanan olay sonrası ilk olarak Quaresma'ya cevap vermeyen Carvalhal, kendisine krampon fırlatılmasından sonra oyuncusuna döndü ve "Ben bu takımın teknik direktörüyüm ve kararlarıma saygı göstermek zorundasın" dedi. Quaresma bu sözlerin üzerine Carvalhal'a küfür etmeye devam etti. Olayın şokunu atlatamayan futbolcular Quaresma ile ilgilenmeyip, Carvalhal ile ikinci yarı ne yapmaları gerektiğine dair konuşmalara başladılar. 5 dakika süren bu 'skandal' Quaresma'nın duşa girmesi ve takımın ikinci yarıya çıkmak için son hazırlıkları yapmaya başlaması ile sona erdi.

CARVALHAL'DAN OYUNCULARINA:"BEN TAKIMIN BAŞINDA OLDUĞUM SÜRECE QUARESMA BİR DAHA BU TAKIMDA OYNAMAYACAK"

İşte yaşanan bu olay Quaresma'nın son vukuatı olarak oyuncuların aklına kazınırken, Carvalhal'ın Quaresma'yı bir daha kadroya almayacağı açıklaması geldi. Maç sonrası İstanbul'a dönüş yolculuğunda bazı oyuncuları ile dertleşen Carvalhal, "Ben bu takımın başında olduğum sürece Quaresma takımda forma giyemez. O'nu kadro dışı bırakacağım. Tüm takımın önünde bana söylediği lafları duydunuz. Benim için Quaresma defteri kapanmıştır" dediği öğrenildi.

Portekizli oyuncu ilk olarak yarın oynanacak Orduspor maçı ve 15 Mart'ta oynanacak Atletico Madrid maçlarında görev yapamayacak. Quaresma'nın sahalara ne zaman döneceği veya affedilip, affedilmeyeceği ise bilinmiyor. Bu sorunun cevabı 25 Mart'ta Beşiktaş'ta yapılacak başkanlık seçimi sonrası yeni başkan ve yönetim kurulunun kararı ile belli olacak.

sporx

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Quaresma'nın Orduspor maçının ardından Atletico Madrid karşılaşmasının da kadrosuna alınmayacağı öğrenildi.

Haber Kaynağı: Ligtv.com.tr

markette

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
on numara topçu... 0 numara adam... geldiğinde çok ümitliydim... gidecek halen ümitliyim... gitmeden bir maç aldırsa, misal şu athletico maçını... öyle gitse... iyi hatırlasak...

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Gazetelerde benim ağzımdan çıktığı iddia edilen sözler üzerine bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Ricardo Quaresma yaptığı ciddi bir disiplinsizliğin karşılığında benim tarafımdan Orduspor maçı kadrosuna alınmamıştır. Bu olaydan sonra basında çıkan haberlerde kulüpten ayrılmak istediğim yazılmıştır. Ancak bu yazılanlar tamamen gerçek dışıdır. Quaresma çok önemli bir oyuncu fakat benim de takım organizasyonunu ve disiplinini sağlama görevim aşikârdır.

Ben de en fanatik Beşiktaş taraftarı gibi içinde kazanma arzusu olan birisiyim. Benim sözlüğümde ‘bir daha asla’ gibi bir kavram bulunmamaktadır.

Şu an önemli olan, Atletico Madrid ile oynayacağımız karşılaşmayı kazanmak ve Beşiktaş’ı Avrupa’nın en önemli ekiplerinin yanına getirerek tarihe geçmektir. Bu nedenle Perşembe günü oynayacağımız bu önemli karşılaşmada herkesi ihtiyacımız olan sinerjiyi oluşturmak için Fiyapı İnönü Stadı’na davet ediyorum.

Teşekkür ederim.

Carlos Carvalhal

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Quaresma disiplinsiz bir oyuncu bu bir gerçek arkadaşlar gereğinden fazla bireysel oynayan biri ama yetenekli her hocanın ona söz dinleteceğini sanmıyorum takım oyunu ruhunu quaresma'ya oturtmak gerçekten yetenek ister.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş'ın Portekizli Yıldız oyuncusu Ricardo Quaresma, son günlerde kendisi hakkında basında yer alan haberlerle ilgili BJK TV'ye açıklamalarda bulundu.

-SUÇLU BENİM-

"Bütün olayların çıkış noktası A.Madrid maçı oldu. O maçta devre arasında tatsız olaylar oldu. Suçlu benim. Çünkü içimde kazanma duygusu olan bir oyuncuyum. O maçta kötü oynadığım için gergindim. Maçın stresi ile yapmamam gereken birkaç yanlış harekette bulundum. Bunun sonucunda da hocamızın haklı kararı ile kadroya alınmadım. Takım ile ayrı çalıştım. Bunlar karar açısından doğru olan bir karar." dedi.

-BÜYÜK YARA ALDIM-

"Arkadaşlarım ve hocama özür borçluyum. Kadroya girememek benim için büyük bir ceza oldu. Özellikle A.Madrid maçında oynamamak beni çok üzdü ve büyük yara aldım. Bir anda yaptığım yanlış bir hareket beni bu noktaya getirdi. Takım arkadaşlarımla birlikte anrenman yapamadığım için özür dileyemedim. Bugün yapacağımız idmanda da takım arkadaşlarım ve hocamdan özür dileyeceğim. Bunun sonucunda da kadroya alınırsam Manisaspor’da forma giyeceğim. Beşiktaş forması kutsal bir forma. Kaybetmeme hırsı ile yaptığım hata bu noktalara geldi. Bu konu ile ilgili konuşmak istedim." dedi.
Haber Kaynağı: Haber1903