PSU yeterli mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar bilgisayarım'da sıkıntı vardı sürekli kendini tekrardan başlatıyordu bende yeni bir PSU aldım normalde 350'idi şimdi aldığım 300'lük ve hata düzelmedi.Bende parçayı götürmek için sökücektim sonra dedimki ekran kartını (GTX 1050TI) çıkartıp deniyim ve şu an bilgisayar çalışıyor şimdi asıl sorum bazı güç hesaplama sitelerinde 200 watt'ın yeterli olduğu yazıyor sizce 500 watt +80 bir güç kaynağı mı almalıyım yoksa sorun başka bir yerde midir?
 

aimnil

Doçent
Gerçek 300watt olsaydı yapmazdı. Ama watt düştükçe kalitede düşüyor. 300watt vermiyordur o güç kaynağı. Ama sorun ekran kartında da olabilir hazır ol :)
 
Söylediklerine göre sorun ya PSU da ya da ekran kartinda bunun farkındayız ancak tam olarak sorun hangisinden kaynaklanıyor kesin bir şey söylemek pek mümkün degil.
300W PSU 300W vermez,12V kanalından kaç A verdiği en önemlisidir.Dusuk W li PSU lar pek kaliteli olmaz,dolayısıyla A değeri de düşük olur.Tahminimce o PSU 12V kanalından 14A yani 168W civarı verebiliyordur.Evet kaliteli 300W lar da var ancak piyasada pek zor bulunuyorlar.
Kısacası sorun büyük ihtimal PSU nün güç yettirememesi fakat ekran kartinda da sıkıntı olabilir.Ancak ekran kartında sorun olması düşük bir olasılık çünkü daha once sürekli kendini yeniden başlatan bir bilgisayarin sorununun ekran kartı olduğunu gormedim.
 
Üst
stat counter