Psu Parazit Sesi veya Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Piyanist89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaslar 800 wattlik creative bir power supply almistim 2.el tanıdıktan 3 gunde pert oldu. Tam oyuna girdim pc kapandi. Baktim tik yok. Neyse gittim tandiga yandi abi bu dedim ? muhtemelen gercek 800 watt degildi cunku ekran kartı cok isinmisti. 30 dk olmustu pc acali oyuna gireli 2 dk oldu ? herhalde istenilen gucu veremedi yakti kendini ? bana sifir pb marka bir power verdi idare et dedi iyi dedim bagladim. Usb ses kartım var. Oyuna giriyordum baskin bir parazit sesi fan donme sesi gibi. Oyunu alta aliyorum cok az geliyor kulağıni dayaman gerekiyor. Sonra ekran kartini dinledim acaba bobin sesimi geliyor ekran kartinda bisey yok. Neyse poweti soktum dışarı aldim. Oyuna girdim hoporlordeb cikan ayni ses psudan çıkıyor. Oyunu alta aliyorum azaliyor. Tekrar goturecem. Yine aynisini verir muhtemelen olurda yine ayni sorunu yaparsa psu nun icini acip yapilacak bişey varmi ?

Eger cozum yoksa. Thermaltake 500 watt psu almayi düşünüyorum sizce 500 watt benim sisteme yeter mi ?

Sistem
3700x islemci
Msi armor rx580 Erkan karti
16 gb ddr4 3600 mhz ram
1 ssd 2 hdd
4 tane fan var.

Daha guc cekecek bisey yok ?

Piyanist89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bu arada usb ses kartina degilde. Anakartin kendi ses cikisina kulaklık taktigimda sknti yok.. daha önce ki psuda yapmıyordu

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
3700x gibi bir işlemci kullanyorken dandik psulara sistemini emanet etme. Hatırladığım kadarıyla yeni topladın sistemini. Biraz para verip düzgün birşey al. 600w ve üstü al ki rahat çalışsın ;)

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544

Piyanist89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
High Power Performance Gold GD HP1-J600GD-F12S 600 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe alabilirsen bunu öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Atığın thermaltake ürünü hiç iyi değil. Bütçen yetmiyorsa başka ürünler de bakabiliriz.
Anladim amacim.elden teslim alabilmek. Ondan vatana baktim. Media martkda düzgün powrr markalari yok ayni fiyat araliginda cooleer master vardi

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Anladim amacim.elden teslim alabilmek. Ondan vatana baktim. Media martkda düzgün powrr markalari yok ayni fiyat araliginda cooleer master vardi
Vatana ben de baktım geçen hiç düzgün birşey yok ya. İçlerinde e iyisi sanırım Cooler Master MWE serisi. 600 Watt alına inme bence. Tabi düzgün yok derken uygun fiyata yok :D Tabi ki çok kaliteli de var ama fiyatları çok pahalı.

Piyanist89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bugun vatandan cooller masterin mwe serisi 600 watt +80 psunu aldim. Parazit sesi hala devam ediyor. Oyuna girdiğimde yapiyor. Boyle bişey yoktu ne zmn eski power arıza yapip pc yi kapatti bu sorun cikti. Ben artık ekran kartından suphe ediyorum. Power arıza yapınca ekran kartında Zarar verdi herhalde. Onboard ses kartinda problem yok. Usb ses kartinda problem oluyor. Usb ses kartini Laptopa takıyorum hic bir sorun yok.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Parazit sesini tam olarak tarif edebilir misiniz?

Piyanist89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Parazit sesini tam olarak tarif edebilir misiniz?
Hocam simdi bisey dikkatimi cekti. Ekran karti dedimde. Oyunda degilkende yapıyor ama oyunda artiyor. Msi dragon yazilimindan cpu fanini sessize aldım yani as donmesini istedim. Parazit seside fana gore azaldi herhalde cpu faninin sesini aliyor hic yapmayan biseydi. Daha 1 hfta oldu pc toplayali simdi video olarak aticam

Sorun bu

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hocam coil whine olabilir mi? Sesi çok benzetemedim açıkçası ama şüphelenmedim de değil.Karttan karta da değişebilir ses. Furmark test açtığınızda bir video çekebilir misiniz? CS go ekran kartını çok zorlayan bir oyun değil. Furmarkta daha rahat anlaşılabilir.

Piyanist89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hocam coil whine olabilir mi? Sesi çok benzetemedim açıkçası ama şüphelenmedim de değil.Karttan karta da değişebilir ses. Furmark test açtığınızda bir video çekebilir misiniz? CS go ekran kartını çok zorlayan bir oyun değil. Furmarkta daha rahat anlaşılabilir.
Muhtemelen coil whine gibi duruyor. Simdi anakarti kasadan dışarı cikarttim.

Anakart
İslemci ve ram takili ekran kartini dahi takmadim.

Usb ses kartini taktim sadece biosda bile yapıyor cunku sesi. Kulagimi psuya dayadim. Hoporlore yansitilan ayni ses var sanki.

Eger durum boyle ise cok rahatsiz edici bisey. Bunun cozumu nedir geri iade istesem kabul ederlermi ? Daha onceki psu da böyle bişey yoktu. Kaliteli marka alalim dedik 200 liralik psu ile ayni sorun cikti. Şuraya bak

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Sesin psudan geldiğine eminsiniz yani. Şaşırtıcı gerçekten.

Piyanist89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Sesin psudan geldiğine eminsiniz yani. Şaşırtıcı gerçekten.
Olayi çözdüm. Prizden yapiyormus ?? simdilik oyle gözüküyor. Cunku siva ustu priz vardi biz ona elektrigi ince 0.75 lik kablo ile baska prizden köpru atmistik. O aklima geldi akimi tam cekemiyor parazit yapiyor psu baska prize taktim Parazit gitti simdi oyunda deneyecem sonucu yazarim.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Tam diyecektim ki bilgisayarla hiç alakası yok bunun bağlantı, kablo, jack vs. onlarla alakalı sen priz demişsin :D Arada denk geldiğim oldu hoparlorun pc bağlantı kablosu ile oynarsan bu şekilde parazit yapar, iki sağ sol yaparsın geçer mesela onun gibi birşey :)

Piyanist89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Tam diyecektim ki bilgisayarla hiç alakası yok bunun bağlantı, kablo, jack vs. onlarla alakalı sen priz demişsin :D Arada denk geldiğim oldu hoparlorun pc bağlantı kablosu ile oynarsan bu şekilde parazit yapar, iki sağ sol yaparsın geçer mesela onun gibi birşey :)
Ne iki sag sollar yaptim ? laptopta sknti yok masaustunde var deli etti ki boyle bir sorun yoktu ta ki ilk psu yanana kadar. Bnce ilk psuda bu ince kablo yuzunden yandi cekemedi watti besleeyemedi ekran kartini kendini intihar etti ? ise bak ya hic insanin aklinin ucundan gecmez neyse ki boyle sorun yasacak olan arkadaşlar olursa bu bilgilerden yararlanir en azindan ? ula gittik 480 liraya psu aldik iyimi ? neyse en azindan psu kaliteli oldu ?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Olayi çözdüm. Prizden yapiyormus ?? simdilik oyle gözüküyor. Cunku siva ustu priz vardi biz ona elektrigi ince 0.75 lik kablo ile baska prizden köpru atmistik. O aklima geldi akimi tam cekemiyor parazit yapiyor psu baska prize taktim Parazit gitti simdi oyunda deneyecem sonucu yazarim.
Hocam cidden söyleyecektim fişi bi kontrol edin diye, dedim o kadar da değildir yapmıştır mutlaka. ???

Son mesajlar