Soru PSU Önerileri 2022

enesoguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar bütçem 400 ile 500 arası güzel bir güç kaynağı arıyorum ancak çok bir bilgim yok psu hakkında yani hangi W almalıyım 80plus nedir falan bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Intel Core i5 4590
RX550 4GB
12GB Ram 1600mHz
480GB Ssd
250GB HDD

Yapışkan tuş

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
25

600w lığı almalısın.80plus olayıda verimliliği işaret eder atıyorum:

80 plus bronz (en ekonomik segment) 600w aslında 700w tüketirken

80 plus titan 600w aslında 610 w tüketir

Ama senin için 80 plus bronze yeter ben bronzeyi biraz gömdüm okadar w tüketmez bronze merak etme :) iyi forumlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeni biraz aşıyor ama üzgünüm

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Aerocool güvenilir değildir bildiğim kadarı ile... Ayrıca 600 watt o sisteme fazla gelebilir. 500 watt bile yeter düşüncesindeyim, kaliteli psu almalısın.

enesoguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aerocool güvenilir değildir bildiğim kadarı ile... Ayrıca 600 watt o sisteme fazla gelebilir. 500 watt bile yeter düşüncesindeyim, kaliteli psu almalısın.
Kaliteli alayim da hangisini iste

600w lığı almalısın.80plus olayıda verimliliği işaret eder atıyorum:

80 plus bronz (en ekonomik segment) 600w aslında 700w tüketirken

80 plus titan 600w aslında 610 w tüketir

Ama senin için 80 plus bronze yeter ben bronzeyi biraz gömdüm okadar w tüketmez bronze merak etme :) iyi forumlar

Bütçeni biraz aşıyor ama üzgünüm
Bütçemi o kadar genişletirim sorun değil. 80plus açıklamasını yaptiginiz icin cok teşekkürler. Arkadaşın dedigi kafami karıştırdı biraz "aerocool guvenilir degil" Başka bir önerin var mi?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
O bütçeye sıfır zordur, ikinci el kaliteli alman iyi olabilir.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Şanlıurfa içerisinde bulamadım doğrusu. AKASA marka (Japon markasıdır) 600 watt 80+ sertifikalı psu kullandım daha önceden, sarı sitede (sahibinden) 400 TL ye var ama istanbulda, kargo masrafı olabilir, biraz pazarlık yapmalısın.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Elindeki sistem watt falan harcamaz doğru dürüst. Bütçeni zorlamadan şu poweri al,kullan. Sendeki gibi, 2 tane pc yi çalıştırır. Aerocool da ,kötü power üretmez. İşini fazlasıyla görür,bu sistem için.

enesoguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Elindeki sistem watt falan harcamaz doğru dürüst. Bütçeni zorlamadan şu poweri al,kullan. Sendeki gibi, 2 tane pc yi çalıştırır. Aerocool da ,kötü power üretmez. İşini fazlasıyla görür,bu sistem için.

Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için. Sistemin W harcamadigini biliyorum fakat birkaç ay sonra sistemimi gelistirecegim yani butcemi ayarlayinca. O nedenle 500 veya 600W alırsam benim icin daha uygun olur ileride tekrar psu aramak durumunda kalmayayim.

Çoğu kisi bi bunu bir de High Power 500W ı önerdiler. Internetten karsilastirma konularini okudugumda da High Powerin daha iyi olduğunu söyleyenler vardı. Sizce ikisi arasından hangisini almalıyım?

Yapışkan tuş

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Evet biraz fazla söylemişim bende

Kaliteli alayim da hangisini iste

Bütçemi o kadar genişletirim sorun değil. 80plus açıklamasını yaptiginiz icin cok teşekkürler. Arkadaşın dedigi kafami karıştırdı biraz "aerocool guvenilir degil" Başka bir önerin var mi?
Aerocool iyi bi marka seni zorlamaz

Merhabalar bütçem 400 ile 500 arası güzel bir güç kaynağı arıyorum ancak çok bir bilgim yok psu hakkında yani hangi W almalıyım 80plus nedir falan bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Intel Core i5 4590
RX550 4GB
12GB Ram 1600mHz
480GB Ssd
250GB HDD
Bilgisayarı ne amaçla istiyorsun ve bütçen nedir söylermisin belki daha iyi bi sistem bile önerebiliriz hatta playstation 4 bile alabilirsin önyargılı davranma cidden bayağı iyi

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Aerecool, frisby gibi çin markaları bit pazarında 50 TL ye satılıyordu bir ara ama 350 watt olanları... Oradan bilirim ki bu çin dandik markalarıdır. zaten ikinci ellerine bakarsanız sıfırının fiyatının yarısından da düşüğe bulabilirsiniz. Ben şahsen riske girmezdim.

Spesiyalite

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Aerocool* orta sınıf, modelden modele değişmekle birlikte genel olarak güvenilir bir markadır. Bir SilverStone, Seasonic, Corsair değildir ama zaten ekonomik bütçeleri hedef alır. Frisby gibi bir markalarla aynı kefeye koymak yanlış. Yukarıda önerilen VX Plus modelini kendim kullanıyorum, en az bir 100-200 defa elektrik gitmiştir, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ayrıca Aerocool Çin değil Tayvan menşeli.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Aerocool* orta sınıf, modelden modele değişmekle birlikte genel olarak güvenilir bir markadır. Bir SilverStone, Seasonic, Corsair değildir ama zaten ekonomik bütçeleri hedef alır. Frisby gibi bir markalarla aynı kefeye koymak yanlış. Yukarıda önerilen VX Plus modelini kendim kullanıyorum, en az bir 100-200 defa elektrik gitmiştir, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ayrıca Aerocool Çin değil Tayvan menşeli.
100-200 defa elektrik mi gitmiş, neresi orası ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Oturduğum muhitte 3-4 yıl içerisinde 100-200 defa gitmiştir evet. Neredeyse her sağanak yağışta kesildi. Açık adres mi vereyim? :)
100-200 defa elektrik giden bi yerde ne tv kalır ne beyaz eşya :) Neredeyse haftada bir elektrik kesiliyor, inanmak gerçekten güç.

Spesiyalite

Asistan
Reaksiyon puanı
187
100-200 defa elektrik giden bi yerde ne tv kalır ne beyaz eşya :) Neredeyse haftada bir elektrik kesiliyor, inanmak gerçekten güç.
TV kullanmıyorum, beyaz eşyada da hiçbir sıkıntı yaşamadım. Genelde 5-10 dakikalık kesintiler. Bu yıl geçen yıllara göre daha iyi, 1-2 yıl öncesinde yine oturduğum bölgede sular da iki güne bir kesiliyor ve günün yarısında gelmiyordu. Ama konumuz oturduğum yerdeki belediyeciliğin ne kadar dandik olduğu değil. Aerocool'dan hissem falan yok :) Deneyimim neyse onu aktardım. Siz VX Plus modelini kullandınız da sorun mu yaşadınız?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
TV kullanmıyorum, beyaz eşyada da hiçbir sıkıntı yaşamadım. Genelde 5-10 dakikalık kesintiler. Bu yıl geçen yıllara göre daha iyi, 1-2 yıl öncesinde yine oturduğum bölgede sular da iki güne bir kesiliyor ve günün yarısında gelmiyordu. Ama konumuz oturduğum yerdeki belediyeciliğin ne kadar dandik olduğu değil. Aerocool'dan hissem falan yok :) Deneyimim neyse onu aktardım. Siz VX Plus modelini kullandınız da sorun mu yaşadınız?
Oturduğun yer değil mühim olan, dikkat ettiğim nokta haftada bir elektriğin kesildiği bir muhitte arızalar sık yaşanır, bu neredeyse matematik gibi bir şeydir... Bu sözün ya abartı ya da başka bi şey (yalan demek istemiyorum). Bir kişinin basit meselelerde dahi (eğer yalan ise dediğin) yalan söylemesi onun inandırıcılığını bitirir, daha başka söz söylemek gereksiz olur.

Gelelim konuya, ben mümkün olduğu kadar çinin dandiş mallarına para harcayacak kadar kendimi zengin hissetmiyorum. Ama benim sistemlerimde online ups sistemleri (2 tane onlaine ups bir tane normal ups var) var, ve elektrik kesilse de sıkıntı hiç yaşatmıyorlar. Hatırladığım kadarıyla bundan çok seneler önce markası çin olan dandik güç kaynakları ile bilgisayarları kullanmıştım, garantiye yollamaktan biz usanmışltık adeta, firma ise utanmazın teki idi. O yüzden asla ucuz dandiş mal almam, işkence çekmek istemem.