PS4-PS3 Oyunlarını Bilgisayar Üzerinden Oynamak Mümkün Mü ?

Bu konuyu okuyanlar

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Merhaba arkadaşlar size danışmak istediğim konu şu şekilde :
Geçen sene kendime güzel bir sistem topladım sistemden çok memnunum hiçbir sorun yok her oyunu yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynuyorum fakat şöyle bir sorunum daha doğrusu size sorum olacaktı.
Yakın zamanlarda 'inFamous: Second Son' Adlı bir oyunla tanıştım .
Fakat oyun sadece konsollara özel bir oyunmuş (PS4)
İnternetten araştırmalarıma göre bilgisayarda bu oyunu oynayan var (Emulator) üzerinden.
()
Neden bu oyunu oynamak istediğimi soracak olursanız :
Dinamikleri olsun fizikleri olsun gerçekten büyüleyici bir oyun. Oyuna arkadaşımın bir konsolunda oynamaya başladım ve başından kalkamadım inanılmaz zevk veren bir oyun
Yardımcı olmanızı bekliyorum lütfen .
Şimdiden İlgilenlere teşekkür ediyorum.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
daha ps2 oyunlari bile sorunsuz oynanamiyor. konsoldan port edilen oyunlarin hali de ortada. vaktine yazik olur.

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
daha ps2 oyunlari bile sorunsuz oynanamiyor. konsoldan port edilen oyunlarin hali de ortada. vaktine yazik olur.
Video daki arkadaşımız nasıl oynamış onun gibi bir tecrübe edinemezmiyim sistemimden dolayı fps drop veya kasma durumu olacağına imkan vermiyorum. Hiç mi şu video ile ilgili bilgisi olan yok ?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
kullandığı emülatörün adı pcsx4. youtube'da türkçe epey sonuç çıktı. pcsx4 nasıl yüklenir oynanır vs diye aratabilirsin. ingilizcen varsa pcsx4 tutorial olarak aratırsan daha sağlam sonuçlar var. rom dosyası ve iso lazım olacak. konfigürasyon ise programa spesifik. o o videolardan öğrenebilirsin her emülatorde farklı. ama rom ve iso illegal kısma girdiği için fazlası araştırma becerilerine kalıyor.

bir de emulatörlerde sistemini yarı gücünde gibi düşün. bilgisayar oyunu sistem gereksinimi mantığı ile pek yaklaşma. tamamen farklı mimari ve kütüphaneler kullanıyorlar kodlanırken. yıllardır kusursuz emülatör kodlanamadı. oyunun grafiksel ağırlığından çok bu hantal kod arayüzü yük bindiriyor masaüstü sisteme.

Kratosdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
106
Şu anda PS5 Dışında Tüm PlayStation'ların Emulatörü Mevcut PCSX4 Yani PS4 Emulatör Yalan Deseler Bile Gerçek Sadece Adamlar Bu Kadar İyi Bir Emulatör İçin Beleş Yapmamak İçin Doğrulama Koymuşlar Ben İndiremedim Fakat İnternetten PCSX4'ün Farklı Bir Sürümünü Ücretsiz Olarak Yapmışlar PS4 - Google Drive Bu Linkten İndirebilirsin İnternetten de Oyunları Bulabilirsin Ve İnanmıyorsan YouTube'de Bu Emülatör İle Oynanış Videosu Çok Var Özelliklede God Of War 2018 Oyununun Videosu Var PS3 İçin Hiç Doğrulama Gerekmeyen 9 Yıldır Hizmet Veren Açık Kaynak RPSC3 Var RPCS3 Sony PlayStation 3 Emulator Buradan İndirebilirsin Ve Oyunlarıda İnternetten İndirebilirsin PS2 Emulatör İse PCSX2 Emulatör Diye Geçiyor PCSX2 (Windows) buradan indirebilirsin PCSX2 İçin Birde Bios Lazım PS2 BIOS Download | Official Website [November 2020] Buradan İndirebilirsin Kurulumunuda İnternette Var Bakabilirsin PS2 Emulatör Mobil Cihazlarda da Mevcut PS2 Emulator - DamonPS2 - PPSSPP PS2 PSP PS2 Emu - Apps on Google Play Buradan İndirebilirsiniz PS1 İçin Bir Şey Bilmiyorum Fakat PS4 Emulatör Mevcut Ulan Adamlar Diyor ki Yok PS3 Bile Yıllar Sonra Geldi Bilmem Ne Ulan 2006 Yılında Çıktı 2011 Yılında Geldi 5 Yıl Günümüzün Teklonojisi İle 2013 Yılında Çıkan Konsolun 5 Yılda Emulatörü Yapıldı Bu Normal Bu Arada PCSX4 2018 Yılında Çıktı Dediğim Gibi PS4 Emulatör Mevcut Ve PCSX4 Gerçek Sizin Gösterdiğiniz Videodaki Oynanış ta Gerçek