PS4 GTA V Disk zarar gormediginden veya kirlenmediginden emin olun Hatasi

Bu konuyu okuyanlar

bellatrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba arkadaslar. 2 hafta once ikinci el ps4 aldim yaninda gta v cdsi de var. PS4 e format attim gta v i taktigimda ilk defa acilacagi icin installing oluyor ve bu %1 de tikaniyordu biraz arasdirdim ve cd yi suyla sildim takdim %23 e kadar geldi sonra bir hata geldi *Uygulamanin kullamina devam edilemiyor. Disk okunamiyor. Disk zarar gormediginden veya kirlenmediginden emin olun.* (https://i.hizliresim.com/ok70gk.jpg) Cdnin uzerinde bir cizik yok gibi ama eski kullanicisini tanirim yere falan dusurmusdur mutlaka yani kirliliktende olabilir (bu durumda yikamak yetmedi ne yapmaliyim?) veya bu eski kullanici zarar vermisdir diske. Bunu nasil duzeltirim ? ve ikinci olarak ps4 e format atmadan once gta V gayet iyi calisiyordu cunku zaten adam gta V cdsini ilk aldiginda kurmus ama ben format attikdan sonra basdan kurmak lazim oldugu icin kuruyoken bu oluyo iste yani demek istedigim cd yi gayet iyi okuyor ama cd zarar aldigindan veya kirlendiginden dolayi insatll edemiyor yani kuramiyor peki ben arkadasimdan gta V cd si odunc alsam kendi ps4 umde kursam gta yi sonra ona cd sini verip oyuna kendi cdim ile giris yapsam olurmu? (en azindan denemeye degermi?) olmazsa neden olmaz?

eger cdye dismacunu veya bunun gibi bisey yapinca olucaksa yapmaya raziyim ama lutfen bilgili arkadaslar bu fiziksel konuda devreye girsin.

Simdiden cok tesekkur ederim...

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-06-29 at 01.00.49.jpeg
    WhatsApp Image 2017-06-29 at 01.00.49.jpeg
    70.9 KB · Görüntüleme: 1,292

DogukanDS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun bir süre geçmişte bugün ben de 2.el bir ps4 aldım eve gelirken fifa aldım aynı hatayı veriyor çözdünüz mü acaba

bellatrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Uzun bir süre geçmişte bugün ben de 2.el bir ps4 aldım eve gelirken fifa aldım aynı hatayı veriyor çözdünüz mü acaba
Biraz geç oldu ama eğer hala probelmi yaşıyorsanız çözümüm var. Problem diskin zarar almış olmasından kaynaklanıyormuş. PS4 sistemi diski görüyor ve oyuna erişim sağlıyor ancak oyun dosyalarını kopyalayamıyor. Çözüm başka bir disk bulup oyunu ordan kurmak. Oyunu kurduktan sonra bulduğunuz diski iyade edip kendi diskinizle zarar almış olmasına rağmen oynayabilirsiniz.

Son mesajlar