Yardım Ps3 Kolumu Windows 10'A Bağlayıp Steam Üzerinden Oyun Oynamak İstiyorum

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Saatlerdir yapmaya çalışıyorum. İnternetteki çoğu videoya yazıya baktım fakat sadece birinde biraz gelişme oldu fakat ondada galiba çalışmadı tam olarak. Sırf yapacağım diye Windows'um çöktü, Bluetooth'um gitti ama farkettim ki Fedora'da kabloyla bağlayınca direkt çalıştı. Şimdi hiç ummamakla birlikte Steam'ı kuruyorum, kasabilirde kasmayabilirde ama sonuç olarak bunu Windows 10'da da yapmam lazım.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Windows 10da yapmak aslında çok kolay.

Çok teşekkür ederim bu uygulamayı denemiştim fakat sonradan farkettim ki benim bluetooth bozulmuş o yüzden yapamıyorum. Eğer çözemezsem yarın format atacağım ama yine de saolun.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
895
Çok teşekkür ederim bu uygulamayı denemiştim fakat sonradan farkettim ki benim bluetooth bozulmuş o yüzden yapamıyorum. Eğer çözemezsem yarın format atacağım ama yine de saolun.
Bozulmuştan kastınız nedir?

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
895
Bu işlemi yapmaya çalışırken bozmuşum. Ayarlardan bakınca kapalı, aygıt yöneticisinden bakınca da bulamıyorum.
Üsteki menüden eylem deyin, daha sonra donanım değişikliklerini tara deyin.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Üsteki menüden eylem deyin, daha sonra donanım değişikliklerini tara deyin.
Çok denedim. Gizli öğeleri açınca bluetooth geliyor ama ana driver yok.
PC'nin web sayfasından ve başka bir driver denedim yine olmadı.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Farkına varamadığınızı görüyorum. SCP Toolkit programında PS3 kontrolcüsü için driver kurulunca bluetooth kalkar. Yani program bluetooth alıcısını sadece kol ile eşler. Bu durumda bluetooth özelliği de doğal olarak kaybolur. Yapacağınız şey scp toolkit üzerinden driverı kaldırıp bluetooth özelliğinizin geri dönmesini sağlamaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca uninstall yaptıktan sonra sadece ps3 driver yüklemesi kaldığında yine kablolu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu programı bende kullandım ama bu eksikliğinden dolayı kendime 3. parti bir PS4 kolu aldım. Onun bağlantısı daha kolay ve bilgisayarın bluetooth özelliğide duruyor.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Farkına varamadığınızı görüyorum. SCP Toolkit programında PS3 kontrolcüsü için driver kurulunca bluetooth kalkar. Yani program bluetooth alıcısını sadece kol ile eşler. Bu durumda bluetooth özelliği de doğal olarak kaybolur. Yapacağınız şey scp toolkit üzerinden driverı kaldırıp bluetooth özelliğinizin geri dönmesini sağlamaktır.

Ayrıca uninstall yaptıktan sonra sadece ps3 driver yüklemesi kaldığında yine kablolu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu programı bende kullandım ama bu eksikliğinden dolayı kendime 3. parti bir PS4 kolu aldım. Onun bağlantısı daha kolay ve bilgisayarın bluetooth özelliğide duruyor.
Setupu üzerinden 3 tane şeyi de seçip uninstall yaptım olmadı. Aygıt yöneticisinde bir tane usb bir şeyi buldum onu da kaldırdım fakat halen gelmedi bluetooth. Ama şimdi videolara geri döneceğim altta yorumlarda benim gibi sıkıntı yaşayanlar vardı.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bluetooth bozulmuş derken,driver hiç yüklenmemiş olabilir mi ?

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Aygıt Yöneticisinde gözükmüyorsa yinede driveri kurmayı deneyin.
Denedim ama sanırım video yorumlarına bakarsam çözecekmişim gibi.
"ARKADAŞLAR 5:21 DE BLUETOOTH'U PC ÜZERİNDE KULLANAMAYACAĞINIZDAN BAHSEDİYORUM. ESKİ HALİNE GETİRMEK İSTERSENİZ DE KALDIRIP TEKRAR KURUN BLUETOOTH'U. YA DA YORUMLAR DA FARKLI ŞEKİLDE YAPANLAR DA VAR Bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda PS3 kolunda PS tuşuna basmanız yeterli çalışması için. Kaldırma işlemi yapmak isterseniz de scp driver'a tıklayıp tüm boşlukları tıklayın(bluetooth, configure, force) ve uninstall'a basın. NOT: EĞER ZADIG'TE SORUN ALIRSANIZ SON SÜRÜMÜNÜ DE DENEYEBİLİRSİNİZ; https://zadig.akeo.ie/"

Şuan düzelttim şimdi bir kez daha deneyeceğim fakat çok teşekkür ederim. @Fakehero