PS3 Almalımı Yoksa PS4 Beklemelimi?

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Merhaba arkadaşlar bugüne kadar hiç konsolum olmadı hep cafelerde veya arkadaşlarımda oynadım genellikle pc den oyun oynarım çok şahane bir sistemim var ancak herkez konsoldaki oyun keyfinin bir başka olduğunu söylüyor yayılarak oynamakda cabası şimdi bir konsol almak istiyorum ps3 alsammı yoksa ps4 beklesemmi ne zaman gelir ps4 beklediğime değermi veya bunun dışında xbox mı alsam açıkcası hiç bir fikrim yok artık hem pc de hemde konsolda oynamak istiyorum bu yüzden güzel bir konsol tavsiyesi bekliyorum tavsiye ettiğiniz ürünün linkinide atarsanız çok makbule geçer...

NOT_:Arkadaşlar ps3 de bir çok model var 500gb 120gb gibi hafıza ps3 de okadar önemlimi hafıza ps3 de ne işe yarar cd siz oynamak için içine oyun kurulrmu detaylarıyla yazarsanız sevinirim:biggrin:

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bence ps3 super slim 12 gb alın, gb önemli diğil zaten , internete de girerim derseniz slim 160 gb alın.

Ps 4 bekleye de bilirsiniz ama satış fiyatı ps3 un çıkış fiyatı gibi olabilir buralarda

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Bence ps3 super slim 12 gb alın, gb önemli diğil zaten , internete de girerim derseniz slim 160 gb alın.

Ps 4 bekleye de bilirsiniz ama satış fiyatı ps3 un çıkış fiyatı gibi olabilir buralarda

sizce ps3 beni ne kadar süre götürür kaç yıl daha kullanabilirim birde internete girmek için gb fazla olmasımı gerekir?

bu ürün idare edermi sizce ? =http://www.vatanbilgisayar.com/Oyun...the-last-of-us/productdetails.aspx?I_ID=67838 yoksa bu yetermi = http://www.vatanbilgisayar.com/Oyun...-(-+-pes-2013)/productdetails.aspx?I_ID=67837

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Açıkcası ben de ps3 almayı duşunuyorum super slim 12 gb. Gb önemli diyil benim için. oyunları CD ile oynayorum. Beni idare eder 3-4 yıl, gta 5 zaten harika.

Ps store dan oyunlari legal yolla indirmek mumkun, buna gb lazım tabiki.

Blu-ray ile de indirebilirsiniz, ama bu yorar sistemi. En doğrusu CD ile oynamak, bunun için de 12 gb yeter.

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
sony başındaki adam ps3 çıktığında bile üreticelerin ps2 ye 6 yıl destek verdiğini demişti o yüzden şimdi alsan rahat 3-4 yıl oynarsın.
slim kasa aldığında illaki gb a bakma herhangi bir 2.5 inch diski takıp kapasitesini arttırabilirsin. Benim görüşüm slim alıp kapasiteyi fullemek.
Ps store dan oyun indirirsin ki zaten kutulu oyunlarla aynı hatta 10-20 lira daha ucuz bir yerden sonra cd çiziliyor takılıyor.
şahane sistemim var diyosun ps3 onun gerisinde kalıcak ps4 bekleyip alabilirsin işte o seni 7 sene rahat götürür.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
sony başındaki adam ps3 çıktığında bile üreticelerin ps2 ye 6 yıl destek verdiğini demişti o yüzden şimdi alsan rahat 3-4 yıl oynarsın.
slim kasa aldığında illaki gb a bakma herhangi bir 2.5 inch diski takıp kapasitesini arttırabilirsin. Benim görüşüm slim alıp kapasiteyi fullemek.
Ps store dan oyun indirirsin ki zaten kutulu oyunlarla aynı hatta 10-20 lira daha ucuz bir yerden sonra cd çiziliyor takılıyor.
şahane sistemim var diyosun ps3 onun gerisinde kalıcak ps4 bekleyip alabilirsin işte o seni 7 sene rahat götürür.

çok sağolun ancak ps4 ne zaman çıkar bilemiyorum ve çıktığında illaki pahalı olacak ben şimdi 3-4 sene gitsem yeterli konsolla ps3 alayım en iyisi yada siz benim yerimde olsanız ne yapardınız şimdi bütçedene önemli illaki pahalı olacak ilk çıktığında ps4 değermi neticede aynı oyunları oynayacağım ps4 e oyun çıkarken artık ps3 e oyun çıkmazmı oyunlar kasarmı son olarak bunlarıda açıklarsanız...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

çok sağolun ancak ps4 ne zaman çıkar bilemiyorum ve çıktığında illaki pahalı olacak ben şimdi 3-4 sene gitsem yeterli konsolla ps3 alayım en iyisi yada siz benim yerimde olsanız ne yapardınız şimdi bütçedene önemli illaki pahalı olacak ilk çıktığında ps4 değermi neticede aynı oyunları oynayacağım ps4 e oyun çıkarken artık ps3 e oyun çıkmazmı oyunlar kasarmı son olarak bunlarıda açıklarsanız...

NikAliTo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çıkar tabiki ps 3 e destek verir uzun sure sony

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kardeşim almışsan ps4 al biraz tuzlu olur ama üzmez seni :)

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
2014 nisan -mayıs arası türkiyeye gelir biraz bekle
ps4 oyunlar ve grafik açısından süper bi cihaz
fiyat ise 1500 en fazla 1700 tl olur...

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Paran yetiyorsa ps4'ü bekle ve yeni neslin tadını çıkar

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1

ps3 bence 3-4 sene daha yeni oyunlar çıkıcak belki daha fazla olur ama en az bu kadar olur çünkü büyük bir kesimde bundan var yapımcı kendine küstürmek istemez.
konsol oynamak gerçekten zevkli ben her zaman bunu savunurum ama inan ps3 ile ps4 arasında grafik farkı var tam anlamıyla verim için ps4 ü bekle derim.
yurtdışında yılbaşına yetişicekti ps4 ler 2-3 ay sonrada türkiyede olucak. (bence sadece driveclub için bile ps4 alınabilir)

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
ps3 bence 3-4 sene daha yeni oyunlar çıkıcak belki daha fazla olur ama en az bu kadar olur çünkü büyük bir kesimde bundan var yapımcı kendine küstürmek istemez.
konsol oynamak gerçekten zevkli ben her zaman bunu savunurum ama inan ps3 ile ps4 arasında grafik farkı var tam anlamıyla verim için ps4 ü bekle derim.
yurtdışında yılbaşına yetişicekti ps4 ler 2-3 ay sonrada türkiyede olucak. (bence sadece driveclub için bile ps4 alınabilir)

Yorum için teşekkürler zaten 1 ay sonra alacaktım ps3 ozaman 2 ay beklerim ps4 ü ama ne kadar olur fiyat bilemiyorum birde 2 ayı geçerse beklemem ps4 ü birde şunu soracağım ps3 de full hd oyun oynayamazmıyım ?

Paran yetiyorsa ps4'ü bekle ve yeni neslin tadını çıkar

fiyat olarak ps 3 ler şuanda çok ucuz alıp keyfime bakmak istiyorum hem beklemek istemiyorum açıkcası hemde pahalı olacak ps4 ler ps3 de full hd oyun oynayabilirsem 3-4 sene düşünmeden alırım ?

Beyler başka düşüncesi olan yokmu?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yorum için teşekkürler zaten 1 ay sonra alacaktım ps3 ozaman 2 ay beklerim ps4 ü ama ne kadar olur fiyat bilemiyorum birde 2 ayı geçerse beklemem ps4 ü birde şunu soracağım ps3 de full hd oyun oynayamazmıyım ?

ps3 oyunlarının hepsi en kralları bile 1080p değil bazılarında 1080p oluyor. Kendine kısıtlama koyma 2 ay diye ps4 al gerçekten memnun kalırsın.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
xbox one alınmaz mı yanı ?

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
PS4 en geç ocak gibi Türkiye'de olacak. O yüzden bence PS4 ü bekleyin... Ama bekleyemem diyorsanız PS3 sizi en az 3 sene götürür...

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende konsol almayı planlıyorum. Planım PS4 alıp GT6 ile keyfime bakmak. PS3 artık gerçekten eski teknoloji. 1-2 sene sonra 4k televizyonlar iyice yaygınlaşır, ps3 nintendo gibi kalır yanında bence. Sonuçta ps4 yeni sistem, aralarında ahım şahım fiyat farkı olmayacak. bence PS4 kesinlikle çok daha mantıklı. PS4 bahara kadar kalmayacak diye biliyorum bende ocak-şubat gibi gelir.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bunu izleyip öyle karar verin derim :)

[video=youtube;AvpCdtjTrAo]http://www.youtube.com/watch?v=AvpCdtjTrAo[/video]

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Muhteşem uygulamalar olucak diye bende duyumlar aldım. Videodaki onlardan biri zaten...

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Müthiş. Bu tip oyunları üretmen bunlara para vermek.... Hayal gibi sanki... Konsol zaten pahalı olur oyunlarını düşünemiyorum.

Ben olsam ps4 ü bekleyip sıkılmazdım çünkü ben çok beklerdim. 1400 tl verip konsol almayacağım için bu kez ps5 çıkacağı yılın öncesi ps4 alırdım ki aynı şey. :) Al 500 tl ye ps3 oyna ps4 olgunlaşsın sonra ps4 alırsın. :)

Reaksiyon puanı
0
Ps3 ya da Ps4 aldığında oyunlara 150 tl bayılcaksın.Madem bu 150 yi illaki vereceksin elbette bu ps4 oyunu olsun.Ps3+birkaç oyun Ps4 parası edecektir.Ancak ps3 çıktığında oyun konusunda bir iki sene sıkıntı olmuştu.Sanırım bu hataya tekrar düşmeyecektir Sony.Gerçi ps3 e oyun yazmak masraflı ve zahmetli oldugu için birçok firma önce Xbox360 a üretip sonra ps3e portladılar.Gerçi Bu sene ikiside 64 bit işlemci kullanacaklar bu konuda sıkıntı olmaz.

Konsoluna has oyunlarıyla,Türkçe desteğiyle,dayanıklılığıyla Playstation u hep takdir etmişimdir.Geçen jenerasyonda xbox360 a karşı kaybettiği alanlar vardı.Grafik konusu olsun,online servisleri,kinect olsun.Bunlardan ders çıkarmışlardır elbet.

Tam bir multimedia canavarı olacağı kesin.Gelişime açık güçlü bir konsol bizleri bekliyor.Bence ps4 al.Baktın oyunlar çok pahalıpc inle bri zaman idare eder ucuzlayınca oynunuda alırsın.

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun fiyatları 179-199 tl arasında olacağından bahsedilmiş.

vurucu2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben ps3 kullanıcısıyım benim de süper bi bilgisayarım ama konsolda oynamak gerçekten güzel ve bende headset (kulaklı mikrofon var) arkadaslarımla cok rahat konusarak oyun oynayabiliyorum.Ben zaten ps3 ü ilk alırken tek bi oyun için almıştım Guitar Hero diye bi oyun için. ve hala oynuyorum.Ps3 de şöyle bi güzel bi sistem var PSN PLUS diye bi premiyum gibi bi sistem var ben 1 yıllık alıyorum aylık 10 TL den daha az fiyata geliyor bunun güzelliği her ay en az 4-5 Full oyun vermesi ve 1-2 adet de ps vita oyunları veriyor bu oyunları PLUS süresince oynayabiliyorsun tekrar devam edersen PLUS'a oyunları tekrar indirip oynayıp silebilirsin. GB olayına söyle deyineyim GB bildiğimiz Hard disk depo için kullanılıyor başka bir şey değil.PSN de ki oyunlar Hard diske kuruluyor.Başka bi şey aklıma gelmiyor şimdilik başka bi sorun olursa sorabilirsin. he bu arada bence ps4 al.Neden dersen 3-4 değil 5-10 arası kullanırsın ben suan 2 senesindeyim hiç bir sorunum yok.

vurucu2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu oyunların fiyatları nedir acaba? Ayrıca başka avantajları var mı premiumun? Ben de üye oluyum en iyisi

sadece o ay için ücretsiz oluyor ama o ay alırsan PLUS ın oldugu sürece oynarsın.Evet PSN de oyun savelerini saklayabiliyorsun sana özel bi 1-2 GB gibi savelerini orda tutabilirsin yada sadece ordan kullanabilirsin.bu da güzel bi özelliği PLUS'ın.saven bozulma derdi olmuyor.