PS 3' e Antivirüs

Bu konuyu okuyanlar

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574

Artık PlayStation 3 için de bir antivirüs programı var. Trend Micro tarafından hazırlanan bu ilk antivirüs programı Playstation 3 için komple Web güvenliği hizmeti veriyor. "Trend Micro Web Security for PS3" isimli yazılım, güvenli olmayan Web sitelerine girişi engellemek amacını taşıyor.
Günümüzde, İnternet erişimine olanak veren ev oyun sistemleri giderek çoğalırken, oyun konsolu üzerinden İnternet erişimi her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Kullanıcılar ise oyun sistemi üzerinden kötü amaçlı Web sitelerine maruz kalabiliyor ya da İnternet üzerinden yapılan alışveriş ve bankacılık işlemlerini hedef alan siber suçların kurbanı olabiliyorlar. Trend Micro, URL filtrelemeve Web itibarı teknolojisinden yararlanılarak, PS3 için özel olarak geliştirlen bu hizmet, kötü amaçlı ve zararlı Web sitelerini engelleyip PS3 kullanıcılarına İnternet'te güvenle gezinme olanağı sunuyor.

PS3 üzerinden bir Web sitesine erişildiğinde ise, Trend Micro veritabanına bakılıyor. URL filtreleme veritabanı Web sitelerini sınıflandırırken, Web itibarı veritabanı ise Web sitelerini ve IP adreslerini anında değerlendiriyor. Böylelikle yalnız URL filtreleme işlevi ile başa çıkmanın zor olduğu güvenli olmayan Web siteleri de engellenebiliyor.

Trend Micro Web Security for PS3, Nisan 2008'e kadar ücretsiz olarak sunulacak.

Alıntı

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kendileri yazıp kendileri siliyorlar, sonra da nisan 2008e kadar bedava diyorlar.

işletim sistemi olmayan bir kutuya bile antivirüs koydular helal olsun ya.

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İyide Ps3 virüs bulaşsa ne olcak ki onu anlamadım, benim yerime maç mı yapacak :D Bu cihaz IE kullanmıyor ki her seferinde yaramaz siteler açsın, yoksa kullanıyor mu ;D

İşin espri tarafı tabii, anti-virüsler yazılımları cep telefonlarına kadar girmişti. Demek artık hiçbir sistem güvenli değil.

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
ikxan dedi ki:
İyide Ps3 virüs bulaşsa ne olcak ki onu anlamadım, benim yerime maç mı yapacak :D Bu cihaz IE kullanmıyor ki her seferinde yaramaz siteler açsın, yoksa kullanıyor mu ;D

İşin espri tarafı tabii, anti-virüsler yazılımları cep telefonlarına kadar girmişti. Demek artık hiçbir sistem güvenli değil.
evet internete bağlanıyor ve

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
PSP için yazılmış 2 adet virüs var.ps3 için yok fakat bi psp ye sunamadılar şu meredi :)

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
psp içinde virüs programları var

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
aa ps3 den internetedemi giriliyo harbiden yeni duydum :D

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
haha cehalet işte yav 1-2 yıl ara verdik neler olmuş bee :D

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Talha Ertunç dedi ki:

Bunun olacağı şey sadece gösteriş.Oradan 2 yazı geçer tamam.Anca bir homebrew uygulama işte.SS atmak isterdim fakat daha uygulama daha 3.71 m33-4 de çalışmadığı için atamıyorum...

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
TuningMert dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:

Bunun olacağı şey sadece gösteriş.Oradan 2 yazı geçer tamam.Anca bir homebrew uygulama işte.SS atmak isterdim fakat daha uygulama daha 3.71 m33-4 de çalışmadığı için atamıyorum...
Bakın birde yok diyordunuz

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Talha Ertunç dedi ki:
TuningMert dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:

Daha şimdi google da aratarak buldum.Sadece 13 yaşındaki bir vledein imalatı...Sadece görüntü.Nasıl PSPVista varsa buda aynı şey...

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
TuningMert dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:
TuningMert dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:

Daha şimdi google da aratarak buldum.Sadece 13 yaşındaki bir vledein imalatı...Sadece görüntü.Nasıl PSPVista varsa buda aynı şey...
velet olarak kimi kastediyorsun