Proje Öneri-Yardım-Destek

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar öncelikle iyi günler : )
Uzun süredir aklımda Bursa ile ilgili bir websitesi yapmak var.İstediğim şey hem şehirden yenilikler, haberler olsun hemde yerli ve yabancı turistlere bir rehber olsun.Şehirin tanıtımını yapalım, resimler olsun.Bursa son zamanlarda gözümde gayet hızlı bir şekilde büyüyor.Turist potansiyeli artıyor.Özellikle Arap turistler çok geliyor.Sadece Bursa'da yiyebileceğiniz lezzetli bir İskender kebabı var.Uludağ var, duaların en fazla kabul gördüğü yerlerden biri olan ULU CAMİ var...daha bir çok şey...

İçerik bulmak, yüklemek, eklemek sorun olmayacak...

Ben bir Wordpress blog gibi düşünüyorum...

Türkçe ve İngilizce dillerinde içerik yayınlamayı düşnüyorum...

Önerisi, Fikri Olan var mı ?

Yardım ederim diyen varmı?

Hosting+domain mevcut.. ( bursarehber.in)

Benim de çorbada tuzum olsun boş boş duruyoruz zaten diyen ?

Kendini geliştirmek isteyen ?

Benim çok iyi derecede bilgim yok fakat biraz işi biliyorum benim gibi 3-5 kişi daha çıksa birşeyler yaparız gibime geliyor...
Bu konu altından her türlü fikre açığım...Yardım etmek istiyen olursa yardımlarada açığım..Ama şu an için bir maddi karşılık vermem söz konusu değil..Yardım eden tamamen kendi isteğiyle karşılıksız yardım etsin..

İlginiz için tşk ederim...

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
arkdaşım bende meraklıyım böyle şeylere sitem olsun tanıtım olsun bir şeyler yapayım istiyodum aslında tamda düşüncelerimi paylaşmışın gibi bişi. özel mesaj ile ayrıntılı bilgiyi yolluyorum sana.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
İlgin için teşekkür ederim... : ) Benim düşüncem bu siteden bir maddi kazanç değil : ) sadece insanlar daha çok tanısın istiyorum : ) Özellikle yabancılar... : ) İstanbul'dan günü birlik gelsinler görsünler : ) Ne var ki 75 dk. : )
Özel mesajını okudum...Bakalım birkaç arkadaş daha çıkarsa hep beraber nasıl birşey yapmamız gerektiğini konuşur anlaşırız... : )
Yoğun bir tempoda değil ağır ağır yavaş yavaş birşeyler yaparız... :D
Tekrar teşekkür ettim ... : )

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
yok mu başka destek çıkacak:)

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yok mu ben yardım ederim diyen ? : )
Photoshopta iyiyim elimden geldiğince yardım ederim diyen ? :D
Değişik ücretsiz bi script buldum onu kuralım diyen ? : )
Hadi SDN : )

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
haydi sdn destek lazım bize :)

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Konuyu okuyanlar görüşlerini yazsada konu biraz hit alsa daha fazla kişiye ulaşsak anasayfadan...

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
esas olarak bursada gezilecek görülecek yerler nerede oturulur tarihi yerleri ve tarihi ulaşım rehberi etkinlik haberleri tiyatrolar sinamalar acil telefon numaraları hastaneler vs gibi bir şey mi düşünüyorsunuz?

kısaca bursada ne varsa ve ne olup bitiyorsa o olsun bursalıların ana sayfası mı olsun istiyosunuz?

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yok senin dediğin kadar kapsamlı birşey değil aklımdaki...Aklımdaki daha çok "tanıtım ve turistik rehber" gibi birşey...

Yaşadığın şehri en iyi sen bilirsinden hareketle dışarıdan gelen birisinin bursaya geldiği andan itibaren ihtiyacı olabilecek şeyler...

Mesela 1 haftalık bursa ziyaretine gelen birnin zamanını en iyi neler yaparak geçireceğine dair bilgiler...

Nerde ne yenir..Fiyatlar...

Hediyelik eşya olarak ne alınabilir?

Bursaya özgü yiyecekler

Gezilip görülmesi gereken şeyler nerelerdir...

Yaklaşık maliyetler nelerdir...

Bu yerlerin fotoğraf albümleri (sanal turlar yapılabilirse)

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bende elimden geldiğince yardım etmek isterim özel mesajla ulaşırsanız sevinirim.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
way_be,pc_manyak,aykut5855 şu an 3 ettik arkadaşlar... : ) Varmı destek vermek projenin içerisinde yer almak isteyen arkadaş.. : )

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bu sıra yoğunum ama elimden geleni yaparım sizin için :)

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
way_be,pc_manyak,aykut5855,by efsane 4 olduk :)

blackseaboy28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende böyle işlere meraklıyımda bu konularda bilgim yok

bi kaç ise tek basıma kalkıstım site mapler filan yaptım ama gerisi gelmedi:biggrin:

ben de varım ama bunda site map yapmam kötü olur karısmam :D

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ben anlamam pek öyle şeylerden :D siz yazın banada gezmek kalsın :p

Reaksiyon puanı
188
Vallahi wordpress yarın bir gün sorun çıkarırsa (ki çıkarıyor) sap gibi kalırsınız. Site açılmamazlık yapabilir. Bence kendi sitenizi kendiniz kodlayın. Şu an kendi sitem ile uğraştığım için yardım edemeyeceğim ama fırsat oldukça yardım etmeye çalışırım...

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Wordpressten başka şansımız yok gibi duruyor.. : ) Kod yazmayı bilen biri olsa bile hiç bir karşılık beklemeden böyle bir script yazması söz konusu olamaz.. : )
Wordpressle gittiği yere kadar bakalım... : )

Bu arada 6 kişi olduk : )
way_be
pc_manyak
aykut5855
by efsane
blackseaboy28
execute

Yok mu arttıran ? : ) Herkese çok teşekkürler : )

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
o zaman biraz wordpress çalışmak lazım :)

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şuan olagan ustu bir yogunlugum var yardım etmek isterdim. ama tavsiye icin fikir danısmak icin basvurun.

bu tür ve daha kapsamlı bir site ile arkadaşım ilgileniyor ve gayet emek harcıyorlar.
izmirrehberim.com site yapılıyor şu an

en özenle yapmanız gereken neleri listeleyeceğinize karar vermek.
ve wordpress ile ugraşırsınız güzel ama en önemli konu sadece sayfalarla calışmakve iyi bir sayfa katagorileme yapmak.

Turizim firmalarına danışıp turların da listesini yaparsanız iyi reklem geliri elde edersiniz.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
o zaman biraz wordpress çalışmak lazım :)

Joomla'da olur Wordpress'te olur... : ) buna konuşur karar veririz : )

@tnd
Emek harcanmadan birşeyler elde etmek zordur..Fikirlerin için çooook teşekkür ediyorum. : )
Benim aklımdaki temel düşünce SDN deki birliktelikten hareketle ortak çalışma yapıp amatörde olsa birşeyler oluşturmak : )

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ben joomla bilmem. Ama wordpress'de kendimi sürekli geliştiriyorum. Hem tanıdığım bana yol gösteren webmaster var :)

Kısacası, wordpress varsa varım, yoksa yokum :)

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ben joomla bilmem. Ama wordpress'de kendimi sürekli geliştiriyorum. Hem tanıdığım bana yol gösteren webmaster var :)

Kısacası, wordpress varsa varım, yoksa yokum :)

: ) by efsane tama kızma ya : ) hep beraber oturur karar veririz...Benim niyetim zaten Wordpress'ti : ) Ama konuşur anlaşırız topluluk olarak

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
: ) by efsane tama kızma ya : ) hep beraber oturur karar veririz...Benim niyetim zaten Wordpress'ti : ) Ama konuşur anlaşırız topluluk olarak

Est. Hocam. Kızmak haddime değil. Ben kaldıramayacağım hiçbir yükün altına girmem :) Yanlış ifade ettiysem kendimi özür dilerim :flowers:

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Est. Hocam. Kızmak haddime değil. Ben kaldıramayacağım hiçbir yükün altına girmem :) Yanlış ifade ettiysem kendimi özür dilerim :flowers:

Yok şaka takılıyorum... : ) Yanlış ifade değil kullandıkların : )

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
:) bende illa ki joomla demedim yav :) kuralımda birini gerisi gelir

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bu önümüzdeki haftayı bu konu altından beyin fırtınası olarak geçirelim vizelerim biztis olaya girişelim : ) Aklıma hep yeni şeyler geliyor : ) inşallah uygulamaya aktarabiliriz : )

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
evet yapalım önümüzde ki hafta inşallah :)